10 Kasım LPG KABLO

Emniyet Kemeri Önemi

'Sohbet-2' forumunda smtsmt227 tarafından 4 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. smtsmt227

smtsmt227 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3,591
    Ad Soyad:
    Abdulsamet
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    buraya dıkkat alıntıdır

Bu sebeple, 18.06.1985 tarihi yürürlüğe giren 2918 Sayıla Karayolları Trafik Kanunu ile, otomobil ve minibüs gibi taşıtların ön koltuklarında oturan sürmek için "Emniyet Kemeri" takma mecburiyeti getirilmiştir.
    Emniyet Kemeri kullanımı sadece ciddi yaralanmaları önlemekle kalmaz kemer önemsiz yaranmaları dahi aza indirger.
    Emniyet Kemeri kullanımı, yaralanma ihtimalini% 30 azaltır.
    Ciddi yaralanmalar hafif kazalardan daha da aza indirgenir.
    Bütün ağır ve hafif yaralanmalarda Emniyet kemeri kullanımı, daha azdır.

Kemerin baştan önceliği göğüs yaralanmalarını azalttır.
    Basit bir işlem ile güvenlik kemerini bağlayarak ikinci bir darbeden korunacaksınız. Ana yolda da da Garajdan çıkışında daima emniyet kemerinizi bağlayınız.

Trafik düzenleme ve güvenliğin sağladığı tüm yasal ve idare tedbirlerin, maddelerince evvel sizlerin can ve mal güvenliğinin sağlanabileceğini belirttildiğini diler ve kazasız yolculuklar dileriz.

Video izlemeniz ricasıyla sonuna kadar

Duygu ve sukru56 bunu beğendi.
  2. sukru56

sukru56 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    56-SİİRT
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Paylasim için teşekkürler.Emniyet kemeri takmak bir nevi hastaliktir.Bir alisti mi insan 20 metrelik yolda bile kullanır.Maalesef başımiza musibet gelmeden bu hastaligin önemini bilemiyoruz.

Duygu ve smtsmt227 bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Konu ile bağlantılı sayılabilir, 120mil 193km ile duvar çarpmak, Fifth Gear testi.

smtsmt227 bunu beğendi.
  4. cenker_baba

cenker_baba Guest

bakkala giderken bile takın arkadaşlar. ama memleketimde öyle cahilce bir tutum var ki ben usta şöförüm kemer takmam diye düşünüyorlar. iyide sana vuracak olan usta mı onu biliyormusun. bazı konularda dünyanın en geri ülkeleri gibi düşmekte bir numarayız benim kuzenim oğlu 195 km hız ile gidiyor üstüne birde kadran ın resmini çekmiş sonra kendini selfilemiş. birde faceye atmış.
    aradım babasını verdi oda coşkuyu ben olsam araç kullanmasını yasaklarım ya neyse.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Mayıs 2017
    smtsmt227, Duygu ve Hakan07 bunu beğendi.
  5. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,958
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Ben aracımda 10 metre bile gidecek olsam takarım ve yanımdakine de taktırırım. Uzun yolda arka koltuklarda oturanlara da takmalarını söylerim. Samsun'da bir dönem sürekli (ara cadde ve sokaklarda dahil) emniyet kemeri kontrolü yapılıyor ve ceza yazılıyordu bu sayede bir çok kişi bu alışkanlığı kazandı.

smtsmt227, cenker_baba ve Duygu bunu beğendi.
  6. arabatutkusu

arabatutkusu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Baha Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Trafik kazaları gün geçtikçe artıyor. Yapılan her yeni trafik kazasında can kayıpları oluyor. Dikkat dağınıklığı, diğer sürücünün dikkatsizliği, fazla hız, trafik kurallarını ihlal etme gibi bir çok neden bu kazaların meydana gelmesine sebep oluyor. Videolara bakarken emniyet kemeri takmayan insanların yaşadığı korkunç kazaları izledim. Buradan sizlerde bakabilirsiniz. İzlerken şok geçirdim resmen!

7. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ya ben şunu anlayamıyorum emniyet kemerinin kime ne zararı olmuşta takmaya üşeniliyor .nasıl bir zihniyettir arkadaş trafikte neyin nereden geleceği belli değil adamlar yapmış işte icat etmiş son donanım üretmiş sana bedava kullanmak kalıyor neden üşenirsin insanoğlu .aracımdada başkasının aracındada bir kere olsun takmamazlık yapmadım yapmam.aracıma binenlerede ön arka koltuk zorla taktırıyorum takmayanı indiriyorum :)canımıda seviyorum canlarımıda seviyorum .sizde sevin

Evren Arvas bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş