10 Kasım LPG KABLO

Elektrik Bağlantısı Hakkında Yardım

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda gurseli tarafından 10 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. gurseli

gurseli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gürsel Işık
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Arkadaşlar elimde Otomatik 4 cam kaldırma ve otomatik katlanır ayna modulü var (ikincisini kendim yaptım).Ve bunların montajını ben kendim yapmak istiyorum.(az çok elektrik bilgim var)Bunları sürücü kapısının içine monte edeceyim.Fakat bunun için sürücü kapısının içinde bana lazım olan Daimi +12V ve ACC tetik sinyali için bağlantı kabloları lazım.Araştırma sonucu her araçta bu iki kabloda Sürücü kapısının içinde varmış.Ben bu Daimi +12V ve ACC tetik sinyali kabloları nereye bağlamalıyım.Benim ricam bilgisi olan arkadaşladan bana bu konuda yardımcı olmaları ve beni aydınlatmaları.Şimdiden herkese teşekürler.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    sürücü kapısında çok fazla kablo yok, daha önce başka arabalara bu tip sistemleri taktım. kablo demetinde muhtemelen en kalın kablo güç kablosu olur mantığı ile multimetreyle ölçerek çok rahat bulabildim.

3. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Aracinizin kapı içinde kapıyı açınca yanan ikaz lambası varsa bu lambaya gelen iki kablodan bi tanesi sabit 12 volttur. Kontak açınca gelen 12 volt ise cam açma düğme grubuna gelen sokette mevcut. Bunu bulmak için ölçü aletiniz yada kontrol lambaniz olması lazim. Kontrol lambasının bir ucunu şaseye takın kontağı acın diğer ucunu sokete gelen kabloları tek tek deneyin hangisinde lamba yanarsa odur denemek için kontağı kapatın tekrar acın kontakla beraber lambada sönüp yanıyorsa o uç kontak ucudur. Kontrol lambası yerine ölçü aleti varsa voltaj konumuna alıp bir ucunu şaseye diğer ucunu dediğim gibi deneyerek hangisinde 12 volt gösteriyorsa o şekilde bulabilirsiniz.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. gurseli

gurseli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gürsel Işık
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Arkadaşlar benim soruma cevap verdiğiniz için ikinizede teşekürler.MHN Arkadaşın izah ettiği yöntem benim aklıma yattı.Sağ olun.

Bu Sayfayı Paylaş