LPG KABLO

elantra'da sorun

'Hyundai'den Haberler / Yenilikler / Tarihçe' forumunda halilucan tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. halilucan

halilucan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil Uçan
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
  2. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    keşke türkiyeyede bu kadar sağ duyulu olsalar koreliler türkiyeyi sever ama :) işin içine duygusallık(tl) girince herşey farklılaşıyor. 2010 modellerden sonrasını çağırmıyorlar neyseki girmiyorum.

3. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Linkte arızalı olduğu düşünülen model yılına ait elantra modeli ülkemizde yok diye biliyorum. Kaynakta 2008-2010 yılları diyor, bu yıla ait hicbir elantra ülkemize girmedi, doğru mu biliyorum?

4. alper4159

alper4159 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad Soyad:
    Alper Fidan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Evet bende öyle biliyorum. Ayrıca arıza düşük hızlarda sert olan direksiyonmuş :)

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    i30 ve elantra EPS lerinin bazıları kesinlikle problemli, komple EPS ünitesi değiştirilmeden düzelmesi zor. Ancak Türkiyede ne bir toplama ne de bir servise çağırma söz konusu aynı @hokans abinin başına gelen sağa sola kaçma dümdüz gidememe sorunundan dolayı bizde aynı problemi yaşamış olup şu an bizdeki i30 için garanti kapsamında servisten EPS ünitesi bekliyoruz, iyiki babam dky dekileri ve assan ı bir şekilde bu işe razı etti şükür, onun haricinde iki senedir direksiyon kutusu açılıp yağlanmış sıkıştırılmış i30 ile düz yolda direksiyon bir sağa bir sola çevirerek yüksek hızda sertleşmeyen yazılım atılmış direksiyonla şikayet ede ede geziyordu babam. Ne güzel ki amerika işi kökten çözmeye niyetli:) bu da hyundai ye bir ders olsun inşallah bundan sonraki direksiyon üniteleri daha güvenilir performansta olur.

6. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Yav arkadaş sanki ilk araba çağıran marka hyundai. Yakışmayan ne? çağırmasa hyundai arabasının arkasında durmuyor denir. Başka marka çağırsa helal olsun adamlara denir. Denir de denir.

7. hokans

hokans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba. Evet arabalarını çağırıyorlar ama bir sürü şikayetten ve A.B.D.'nin bağımsız kuruluşunun incelemesinden sonra. Ben 1 seneyi aşkındır bunu dile getiriyorum. 2011-2013 model Elantralarda da arıza mevcut. EPS değişmeli. Bundan 3-4 sene sonra da bu yıllara ait araçları cağirilacak. Ben hakkımı her türlü aradım. Yabancı forumlardan örnekler ve aynı problemleri gösteren sayısız makaleyi Kore'ye ve Hyundai Assan'a mail attim. Geri dönüş yapmadılar. Servis servis gezdim. En sonunda bana yalan söyleyemeyecek kadar dürüst bir servis müdürü durumu kabul etti ve değişim sağladı. Hyundai Assan ve Türkiye'deki servis ağı üstüne basa basa söylüyorum tamamen fiyaskodur. Bir daha asla Hyundai markasının yanından geçmem. Beni araçtan da markadan da soğuttular. Göğüsten gelen sesi 1,5 senedir çözemediler. 26.000 kmdeki aracın tüm helezon yayları, amortisörleri, arka pandizotu, soyulan direksiyonu, EPS modülü, direksiyon kutusu teflon somunu değişti. Tüm direksiyon aksamı yağlandı. Bu yazıyı okuyan herkesi tekrar uyarıyorum. Parçalar hatalı olabilir. Hadi bunu kabullenelim. Fakat değişim yapana kadar, insanı araç aldığına bin pişman eden servislere ve Hyundai Assan merkeze yazıklar olsun. Çok müşteri kaybederler. Daha önceki aracım Peugeot, ondan önceki de Skoda'ydı. Böyle rezillikler yaşamadım. Elantra'yı çok sevmeme rağmen aracımı satışa çıkardım. 80.000-120.000 km arası 2008-2010 model Volvo S60 alıp, keyfime bakmak istiyorum.

Bu Sayfayı Paylaş