LPG KABLO

Elantra XD2 dikiz aynasına sinyal projesi

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda MSC tarafından 1 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    DIY Sahibi : Mürsel BALCI
    Konu Linki :
    Elantra dikiz aynasına sinyal projesi TAMAMLANDI

Merhaba arkadaşlar. Aracın iç ışıklarını bildiğiniz üzere bitirdim. şimdi dışarıda da bişeyler yapmayı planlıyorum.
    Hem sizin fikirlerinizi almak hem de kendi fikirlerimi paylaşmak için böyle bir konu açtım.
    Dikiz aynalarına sinyal koyup. çamurluk sinyallerini de beyaz yapıp parklara bağlamayı düşünüyorum.
    Dün akşam dikiz aynasını söküp parçalara ayırıp inceledim.
    Nasıl söküldüğüne değinirsek.
    öncelikle dikiz aynasının arabanın iç tarafında bulanan plastik kapağı çıkarıp vidaları söküyoruz.
    sonra elektrik bağlantı soketini çıkarıyoruz ve arabadan kurtarıyoruz.
    dikiz aynasının altında gözüken 3 adet vidayı söküyoruz.
    daha sonra aynayı biraz zorlayınca tırnaklarından kurtuluyor.
    tırnaklarından kurtulunca ısıtma sisteminin soketlerini çıkarıp aynayı alıyoruz.
    aynanın altından çıkan tüm vidaları söküp aynanın motorunu hafifçe kaldırıyoruz.
    altından bir vida daha çıkıyor. onuda sökünce arka kapağı çıkarabiliyorsunuz.
    arka kapağı tırnaklıdır filan diye boşuna uğraşmayın. arkadan 4 adet vidası var yani.

birde dikiz aynasına nasıl bir ışık koyayım diye dün akşam biraz çalışma yaptım.
    resimlerde gördüğünüz ışığı pleksiden yaptım. dikiz aynasının beyaz kısmıyla siyah kısmı arasına koymayı planlıyorum.
    pleksiyi ince olarak kesip iki baş tarafına lamba koydum. ön kısmı hariç diğer taraflarını folyo ile kapladım. ortaya çıkan sonuç resimlerde gözüküyor.
    ışıkların olduğu iki taraf aynanın iç tarafında kalacak şekilde konumlandıracağım. böylelikle ışık her taraftan eşit şekilde aydınlatma sağlayacak.

Bir kaç tanede foto çektim.
    aynayı çıkarmak için biraz dikkatli bir şekilde çekip tırnaklarından kurtarıyoruz. aynanın arkasında iki adet ısıtıcı için kablo var onları da söküyoruz.

Arka beyaz kapak. bu kapağı iç kısımdan 4 adet vida iki adet de tırnak tutuyor.

beyaz kapağın iç kısmı

bu da aynanın motoru. bunun altında kapağın bir adet vidası var onu çıkarmamız gerek.

bu da aynanı arka kapağının çıkmış hali

bu resimlerde takmayı düşündüğüm ışık.

şimdilik bu şekilde düşünüyorum. sizin de düşüncelerinizi alabilirim.

Düzenleyen : mursel_balci

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Mart 2015
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Son halinin resimleri. gece resimlerini cep tel ile çektiğimden çok iyi çıkmamış yakın zamanda yeni gece resimlerini de eklerim.

Düzenleyen : mursel_balci

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Mart 2015
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş