10 Kasım LPG KABLO

Elantra Otomatik Cam Kaldırma

'Elantra Forum - Club' forumunda Reiss tarafından 31 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. Reiss

Reiss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yalçın Yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhaba arkadaşlar, 10 gün kadar önce bende elantra alıp aranıza katıldım (2014 Elite Model). Haliyle aracın acemiliğini çekiyoruz şuan ve sormak istediğim bir soru var;
    Şoför kapısındaki cam kaldırma tuşunda otomatik yazıyor yani bir kez bastığınızda camı tam indirip tam kaldırıyor diye anlıyorum fakat benim araçta camı açıp kapatırken elimi çektiğim an duruyor yani otomatik indirmiyor. Bazı araçlarda olduğu gibi cam tam kapalıyken 5-6 sn halen basılı tuttum acaba öyle mi devreye alıyor diye ama bi değişiklik olmadı. Konuyla ilgili fikirlerinizi/yardımlarınızı rica ediyorum.

2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    o tus iki kademeli olması lazim biraz daha çekin yani

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. sukru56

sukru56 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    56-SİİRT
    Araç Modeli:
    Denediyseniz ve olmadıysa aracınızda o özellik eksik maalesef.Ben de ilk 2 3 gün her türlü basış yöntemini denemiştim :) Doblomda vardı ve bu duruma üzülmüştüm

4. Reiss

Reiss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yalçın Yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aslında düğme üzerinde Auto yazıyo var gibi anladım ama arızalı mı yoksa otomatiği aktif etmenin başka bir yolu var mıdır onu bilemedim. Opel vectra aracımızda cam kapalıyken 5 sn basılı tutunca otomatiği devreye alıyodu veya devre dışı bırakıyodu

5. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Elantra'nın tuşlarını bilmediğim için tamamen tahmini konuşuyorum. O düğmede "auto" diye kastedilen sadece camı indirmek olabilir. Mesela benim aracımda düğmeye bastıktan sonra parmağımı kaldırmadan bir kez daha bastığımda cam otomatik olarak sonuna kadar açılır. Ama kapanırken otomatik ayarı yoktur, kendim kapatmak zorundayım.

<<bülent>> bunu beğendi.
  6. sukru56

sukru56 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    56-SİİRT
    Araç Modeli:
    2012 elantram ile aynı.Düğme üzerinde sadece yazı var .Özellik pasif durumda.İlk aldığım zamanlar biraz araştırmıştım otomatik cam kaldırma modülü diye geçiyordu sanki parçanın ismi sonradan taktırılıp aktif hale geitrilebiliyor yanlış hatırlamıyorsam.Ama 1.5 yıldır Elantra yı bu özellik olmadan kullanan biri olarak diyebilirimki alışıyorsunuz ve böyle bir özelliğin varlığını unutuyorsunuz.Olurda niyetlenirseniz çok fazla para vermeye değmez.Ben en çok kumandadan açılıp kapanmamasına üzülmüştüm.

7. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Aramıza hoş geldiniz benim araçta da şoför cam düğmesinde auto yazmakta aynen, ama sadece aşağı yön otomatik. 2 kademeli olup sert sonuna kadar basarsanız direk otomatik gibi algılıyor ve tamamen indiriyor zayıf yuuşak dokunursanız kademeleri algılayıp test edebilirsiniz, yine değişiklik yoksa eski sahibi düğmeyel sorun yaşamış ve değiştirmiş olabilir veya müdahale edilmiş olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş