LPG KABLO

Elantra 2012 Düz Vites Sorunları

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda aral45 tarafından 6 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. aral45

aral45 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ARAL
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadaşlar Merhaba.Elantra 2012 düz vites modellerinde ilk kalkışta 1.veya geri vitese geçmeme ve yürürken vites değişimlerinde şanzımanda vuruntu sesi sorunu var gibi.Ben sıfır satın aldığım aracımda bu sorundan dolayı servisten çıkamadım ve halen çözülmüş değil.Servisin elinden gelen bu.Bu sorun servislik değil,şanzımanda üretimden kaynaklı bir sorun. Ama hep beraber Hundai ye şikayet talebinde bulunur isek sanırım Hundai Kore sorunu çözmek için hatalı üretimden dolayı şanzımanları değiştirir. Fakat şikayet taleplerimiz olması lazım. Ben şahsen sürekli hundai ye yazıyorum.Arkadaşlar paralar kolay kazanılmıyor. Alın teri ile kazanıp satın aldığımız ürünlerin hatalı olanlarının düzeltilmesi için birlik olalım.Geçen gün Nissan firması 2000 model araclarındaki hava yastığı eskidiğinden dolayı ücretsiz değişim için servise çağırdı.İnsan hayatına verdiği bu ehemmiyetinden dolayı NİSSAN firmasını tebrik edip alkışlıyorum.
    Arkadaşlar satın aldığımız malın hatalı ise düzeltilmesi için hakkımız arayalım..
    Saygılar...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Şubat 2018
    GTI bunu beğendi.
  2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    vuruntu sesi sorunu var gibi.
    Emin olamadığınız sorun için mi o kadar uğraştınız? Serviste bu sorunu halletmek için neler yapıldı? Daha, sizden başka bu sorunu yaşayan var mı yok mu bilmeden hemen şanzımanı değiştirtdiniz.

aral45 bunu beğendi.
  3. aral45

aral45 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ARAL
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Hocam emin olup olmamakla ilgisi yok.Siz arabaya binip park ettiğiniz yerden çıkmak için vitesi 1 e veya geriye takamazsanız. Veya kırmızı ışıkta duruken yeşil ışık yandığında vitesi takamadığınızda araç yerinden kalkmadığında korna yapanlara mı yoksa aracamı kızasınız.Yaşamadığınız için bilemezsiniz. Araç ilk kalkış esnasında nadirende olsa 1.vitese veya geri vitese (bu sabah yine aynı olayı yaşadım) geçmiyor .Seyir halinde ilerlerken vites yükseltmelerde debriyaja basıp vites geçiş esnasında veya debriyajı bıraktığımda şanzımandan vuruntuya benzer ses geliyor. Debriyaj balatası değişti,olmadı.Aks dişlilerinden yapıyor dendi değişti yine olmadı.Yetkili servisten başka bir yere gösterilmedi.Sanırım yanlış okudunuz ben şanzımanı değiştirtmedim. Keşke değiştirseler.

Son düzenleme: 6 Şubat 2018
  4. sukru56

sukru56 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    56-SİİRT
    Araç Modeli:
    2012 elantra düz vites sahibiyim.Bahsettiğiniz sorunları
    yaşamadım.Forumdaki diğer
    Arkadaşlardan yaşayan var mı?

aral45 bunu beğendi.
  5. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    o ıslemlerın dısında şanzuman yağı vs ısınınca da yapıyormu aynı sorunu ?
    bence cok saglam bır usta o sorunu cozer ama sız hakkınızı yınede aramak ıstersenız arayın lakin hiç bir markada şanzuman sorununu gelın yapalım dedıklerını duymadım.zaten 10-20kısıyle olmaz o ısler.

örnek sıfır clıo 4 aldık kayınpederıme otomatık 20.000 kmde aracı servıste baglattık arıza kaydı bıle yok ama yolda 78-80km hızda zorlanınca gacır gucur sesler yapıp vıtesı alt vıtese dusuruyor.(ses aynı debrıyajlı arabada gecmeyen vıtes gb)

ustalar 11 mılyar fıyat cıkardı garantı kapsamı degıselım bıle demıyorlar.renoya defalarca yazdık arıza kaydı bıle yok mekanık sorun kullanıcı kaynaklı deyıp gecıyor.

aral45 bunu beğendi.
  6. aral45

aral45 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ARAL
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Vitese geçmeme sorununa ısı etken değil.Değişken..Bazen ilk çalıştırmada ,bazen uzun sürüşlerden sonra ışıklarda kalkış esnasında.
    Vites geçişlerindeki sıkıntıyı yaşayan birkaç kişi gördüm bu forumda,Ama takdir edersiniz ki okuyup sorun var veya yok oranı nedir bilinmiyor.Hatta bu sesi önemsemeyip bildirmeyenler vardır sanırım..İstatistiki olarak en iyi Hundai tesbitleri yapar.Sonuçta araçları servislerine bir şekilde gelmektedir.Biz sorunumuzu bildirelim ki istatistikler ortaya çıksın. Zaten aynı marka ,model ve yıl olarak kaç kişi var ki sitede.Hata kusur varsa bilinsin.Hundai sorunu çözer veya çözmez ben şikayetimi bildirmeliyim.Amerika da insanlar haklarını nasıl aradığına dair bir örnek vermek isterim.Elantra araçlarda yakıt tüketimi eksik gösterdiğinden dolayı mahkemeye verilmiş ve Hundai mahkemeyi kaybetmiş.Hangimiz aracında tüketim miktarları doğru değil diye mahkemeye verme gibi cüret gösterebildi ?Diğer markaların (otomobil olması önemli değil standart olduğu belgelendiği halde standart dışı üretim yapılmış herhangi bir ürün) ayıplarından ötürü cezaları malumunuzdur.
    Yorum Sizlerindir.
    Teşekkürler.

7. GTI

GTI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Cengiz kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Tuketici haklarına şikâyet edin.. garantisi devam ediyorsa hiç beklemeyin hakkınızı arayın..

8. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    gectı artık zaten mantıken servıs pcde sorunu gormuyorsa sıze hak arayacak bır durum kalmıyor fazla.
    mekanık arıza muhtemel vıtes dıslılerınde sorun yaratıyor gb me gelıyor ama garantısı de bıttı 2014 modeldı araba.
    100000 bın km uzerı oldu ve halen devam sorun.

Bu Sayfayı Paylaş