10 Kasım LPG KABLO

Elantra 2011 direksiyon Problemi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda MaNiHaC tarafından 28 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Yorgun81

Yorgun81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Abdullah cetiner
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Dediğiniz cok mantıklı ve doğru. Ben denizlideyim ve tek bir servis var ve denizlide cok az elantra var ayrıca serviste onu anlayabilecek kapasite goremedim doğrusu ama dediğiniz gibi ısrarcı olmakta fayda var ben hyundai genel merkezin başını ağrıtmayıda dusunuyorum.

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    başka bir yetkili servisi deneyebilirsiniz gitmeden önce telefon açıp konuşun olmazsa? Bursa ve Yalova da iyi servisler vardı.

3. Yorgun81

Yorgun81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Abdullah cetiner
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Hafta ici konyaya gidecem gitmeden ararım konya servisi

4. Pafi

Pafi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    210
    Ad Soyad:
    Muharrem Doğmuş
    Yaşadığınız Şehir:
    5-AMASYA
    Araç Modeli:
    Merhaba bu bahsettiginiz sesi nasil kabul ediyorlar burdan boyle bir ses geliyor dediginizde eps modulunun hatali oldugunu nasil kabul ettirecegiz.

5. nebiliyim

nebiliyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    İsmail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    mekanik garanti garanti dışı kalmaz sadece motor aksamında bazı parçalar garanti dışı kalır. Siz hakkını arayın benimde aracımı aldığımda servis bakımı dışarıda yapılmış servis bakmı üzerinden de 15 ay geçmişti ama ben yinede yaptırdım değiştirdim eps modülünü.

6. Yorgun81

Yorgun81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Abdullah cetiner
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Bu
    bu acıdan dusunmemistim cok doğru soylediğiniz. Ben servise yukleneyim en iyisi.

7. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Konya da iki servis var. Ben irent plazayı tercih ediyorum en baştan beri. 1 yıl boyunca buraya gittim geldim ve 2011 elantramda yaşadığım direksiyon problemini uzun uzadıya arkadaşlara herseferinde anlattım ve en sonunda onlar da durumu bariz bir şekilde farkettiler ve gerekli değişim işlemini yaptılar sağolsunlar. Elantrada eps sorunuyla servise ilk benim sgeldiğimi de söylediler. Diğer servis öntur plaza. Orayı hiç kullanmadım ama elantra eps değişimini daha öncede yaotıklarını duymuştum bir kullanıcıdan. Hangisini tercih edersiniz bilmiyorum. Ama şunu unutmayın. Direksiyon problemi araç hemen çalışınca ortaya çıkmıyor. Belli bir müddet yol katettikten ve direksiyonu yoğun şekilde kullandıktan sonra ortaya çıkıyor. Bu nedenle servise gidince teste çıkılacağı için aracınızı stop etmeyin. Çünkü her yeni çalıştırmada eps kendini sıfırlıyor. Umarım sorununuz kısa sürede çözüme kavuşur. Ben inanılmaz rahatladım değişimden sonra.

LG-E986 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mgk19 bunu beğendi.
  8. Yorgun81

Yorgun81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Abdullah cetiner
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Evet aynen dediğiniz gibi belli bi zaman sonra ayar kacıyo. Bi kac kişiye sordum irent i tavsiye ettiler ona gitmeyi dusunuyorum gerekirse sizden bahsedebilirim servistekilere sizin için sıkıntı olmazsa. Siz ne zaman yapmıştınız bu işlemi.

Son düzenleme: 10 Nisan 2016
  9. Yorgun81

Yorgun81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Abdullah cetiner
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Hyundai genel merkezden geri donus için aradılar bugun kadının soylediği şeyi aklım almadı. Teknik uzmanlarının incelemesine gore kullanıcı hatasından dolayı ısınma yaptığından oluyomus. Arabayı hiç gormeden 600 km uzaktan teşhis koydular. Vay be teknoloji cok ilerlemiş. Ama sadece hyundai nin uzmanlarında !!! ALLAH belanı versin hyundai ve uzaktan kumandalı uzmanları..

Son düzenleme: 13 Nisan 2016
  10. aykoroglu

aykoroglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Benimki daha çok yeni. Bir kaç ay oldu. Muhtemelen hatırlıyorlardır hala. Zaten ilk defa elantrada benim aracın eps değişimini yapmışlar. Arkadaşlar anlıyor bu işten. Gerçekten bir sorun varsa tespit edeceklerdir ve gerekeni yapacaklardır diye düşünüyorum.

LG-E986 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. zacceroni

zacceroni Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Erdinç Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    2012 Elsantra 1.6 DCVVT Tune sahibiyim benim aracımda da savrulma arkadan kayma gibi sıkıntılar var. Kayseri İnoto götürdüm direksiyon kalibrasyonu ve eps güncellemesi yaptılar sorun düzelmedi. İstanbul'da servise götürdüm aracımı sorun yok deyip gönderdiler. Abim tamirci arabamı kontrol ettirdim direksiyon kutusu arızalı git servise değiştirsinler dedi. Servise gittiğimde periyodik bakımını serviste yaptırmadığınız için garantiden onay almamız gerekiyor dediler. Sonra aradılar garanti onay vermiyor dediler. Abim ile görüştürdüm. Tamirci olduğu için prosedürü biliyor. Periyodik bakımını serviste yaptırmayınca aracın motor garantisi düşer mekanik garantisi düşmezmiş. Garantiden direksiyon kutusu değişti ama savrulma, aracın arkasındaki kayma problemi devam ediyor. Eps modülü değişimini ilk defa burda okuyorum en kısa sürede servise gidip garanti kapsamında değiştirilmesini isteyeceğim.

12. Baok25

Baok25 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Ufuk ozturk
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Aractan soğudum arkadaş bu direksiyon muhabbetine 2011 model elntra benimki de o hafif takılmalar bende de oluyor bu kadar pahalı ise çıkarırız elden bir daha kore mali almayız olur biter

Bu Sayfayı Paylaş