10 Kasım LPG KABLO

Elantra 1.6 D Cvvt Manuel Motor Titresimi

'Yeni Elantra Forum - Club (AD; 2015–20XX)' forumunda Volkan749 tarafından 2 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. Volkan749

Volkan749 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Volkan kiloc
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Sayin elantra sahipleri merhabalar. Uzun zamandir forumu takip etmekteyim. 1 hafta kadar once 2018 model 8000 kmde elantra aldik. Aracla ilgili kafamda birkac soru var cevaplarinizla yardimci olmanizi rica ederim

-arac dururken bosta gaz verdigim zaman 2000 dd 2500 dd arasinda titresim yapmakta kapiyi acmam durumunda bu titresim iyice belli olmakta

-arac hareket halinde 2 ve 3 cu viteslerde yine ayni devirlerde az gaz vermem durumunda arac ileri geri salinim yaparak hizlanmaya basliyor gazi fazla vermem veya yuksek devirlerde gaza basarsam bu olmamakta

-vites degisimlerinde bazen arac yine ileri geri salinim yapabiliyor.(debriyaji onceki aracimda ayni sekilde kullanmama ragmen bu sikinti yoktu)

Bu yasadiklarim sizlerin araclarindada varmidir simdiden cok tesekkur ederim.

2. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2000-2500 arasındaki titreşim hepsinde var sanırım. Başka gruplarda da sıklıkla okuyorum bunu. Bunun için servise giden birine bayideki 0 km aracı denettirmisler, onda da aynısı varmış. O devirde araç genelinde, pedallarda falan bir vibrasyon oluyor. Sebebini ben de merak ediyorum.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Sebebi büyük ihtimal volan... konusulmustu...

4. HMB

HMB Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    507
    Ad Soyad:
    Mehmet B.
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Benim aracım sizin aracın otomatiği olduğu için denemem mümkğn değil ama babamın aracı manuel olanı sizinki gibi. Onu da defalarca kullandım ama hatırlamıyorum titreşim olduğunu dikkatimi çekmedi hiç. Bir ara motor takozları ile ilgili forumda konular vardı. Motor takozu bu duruma etki edebilir mi. Bazı araçların motor takozlarını sanırım garantiden değişim yapmışlardı.

Bu Sayfayı Paylaş