LPG KABLO

DUMANKAYA-Hyundai

'Marmara Bölgesi' forumunda odanir tarafından 4 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. coolsnake

coolsnake Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    servıs fatura fıyatını onceden soylemedımı acaba ben her gıdısımde bakım fıyatını ve yapılcakları ıslemlerı soyluyorlar.

2. odanir

odanir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    işin o tarafıda ayrı bir problem..

Bu arada az evvel aradım servisi (servis danışmanı Sinan Bey), halen dönüş yapmadınız servis tarafını sorgulayabildinizmi dedim. Pazartesi yoğunluğu var henüz servis tarafına soramadım ama aracınızın V kayışı değişmiş. Cevabını aldım. "Bakın beyfendi bu firmanız açısından önemli bir konu ve bu konuya acil önem vermeniz gerekmiyor mu?" dedim ve ekledim sizin dönüşünüzü bekliyorum sizden sonra Hyundai merkezi arayacağımdedim ve aldığım cevap "Evet oğuzhan bey oradada bizim arkadaşlarımız ilgilenecekler konuyla" dendi.

Yorumu size bırakıyorum.
    Düzenleyen : odanir

3. Tülin

Tülin Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Tülin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    TUTAR : 705,89

TOPLAM TUTAR : 694,13 TL

bana göre yapılan indirim 11 küsürlük bir rakam, onuda yapmasalardı olurdu.

4. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    O tutara %18 ekliyorlar Tülin normalde o rakam 832 TL

5. odanir

odanir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Benim sorunum servis ücretinin yüksek olması dışında yapılan müdahelelerin yetersizliği ve eksikliği, gereksiz parça değişikliği, işçilik saatinin 4,5 saat olarak abartılması (54tl x 4,5 = 243TL)

Bushing-Stabilizer Bar (both sides) 1 saat (viraj demir lastiği değişim işçiliği)
    Peryodik bakım işçiliği 2,5 saat
    Mekanık işçilik 1 saat

, saat 8:30 da verdiğim aracın saat 18:30 da hava karar dığında teslim edilmesi mesai bitmeye yakın olduğundan yapılan işlemleri kontrol edememem ve test sürüşü için vakit olmaması.

6. Tülin

Tülin Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Tülin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    evet levent ya ben onu hangi akla hizmeten yazmışımhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifama olsun hem çok pahalı hemde, değmemiş. para kazanmak adınada uzun bir işçilik saati. yazık ya vallahi yazık. bu dünyanın yanında öbür tarafıda düşünerek hareket etsek her şey çok daha güzel olucak.

7. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Keşke herkes senin gibi düşünse :)

8. Alper Çakıroğlu

Alper Çakıroğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba bende aracımı dumankayaya götürüyorum fakat servis danışmanı sait var o ilgileniyor aracımla ve herhangi bir sorun yaşamadım ve hatta çokta uygun rakamlara çıkıyorum sanırım servis danışmanından kaynaklanan bir problemle karşı karşıyayız

9. odanir

odanir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Servis danışmanım Sait beydi. Müşteriye yaklaşım ile ilgili sorun yok, bol hörmet vs.. ama sonuç ortada. Benim tavsiyem görüntüye aldanmayın, her durumda kontrolünüzü yapın.

10. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sait bey HUNKOda idi.Ben tüm bakımlarımı ona yaptırdım bugüne kadar.Aslında iyidir genel olarak.Bana aracıma binene kadar eşlik ederdi.Ama sorun sait bey de değil sanırım.

11. odanir

odanir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sait bey müşteri ilişkileri konusunda çok başarılı ve tecrübeli bir servis danışmanı. Fakat yaşadığım problemlerin %70i Sait bey %30u da Teknik Servis tarafında olduğu düşüncesindeyim. Sait bey birlikte karar verdiğimiz servis müdahalelerini ve faturaya yansıttığı 4,5 saatlik işçiliği Teknik Servis Bölümüne uygulatmakla mükelleftir. Konunun başında yazdığım gibi görevini yerine getirememiştir.

12. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    gerçekten üzücü ..

13. Halil Altunay

Halil Altunay Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    109
    Ad Soyad:
    Halil ALTUNAY
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    yaşananları okudum ve gerçekten çok şaşırdım. adı geçen servis danışmanını yüzgörümü tanıyorum. ben genelde bülent bey ilgileniyor. dün sinan beyden bu gün için randevu aldım.sabah 9 da teslim ettim aracı bülent bey gördü ve kendisi aldı. ne yapılacak sordu başka sıkıntı varmı sordu. daha sonra beklemeyin ben sizi arayıp bilgilendireceğim dedi. saat 12 civarında beni aradı ve 45000 periyodik bakımın yaklaşık 300 lira olduğunu bununla birikte ön disklerimin değişmesi geketiğini,direksiyon v kayışının da çatladığını değiştirilmesi gerektiğini söyledi. eğer onay verirseniz değişecek net olmamakla beraber ekstra olanların 120 ila 150 tl arasında tutar olacağını ama buna hem işçilik hemde parça indirimi yansıyacağından net fiyat veremeyeceğini söyledi. onay verdim haber gelmeden saat 17:00 gidi servise gittim. bülent bey aracın son kontolünü yaptırıyorum 10 dakikaya çıkar dedi. dediği gibi 10 dakika sonra araç kabul bölgesine aracımı getirdiler yıkanmış içinde ücretsiz chek-up kağıdı vardı. yapılan işleme ait eski parçalar aracın yan kotuğundaydı.(atmadım yarın bi bakarım) ama dikkatimi söylemediğim halde kaput bagaj kapağı 4 kağının gres yağıyla yağlandığını gördüm. ayrıca park ampulu bir yanıp bir sönüyordu onunda farkına varmışlar oda değişti.

bence siz dumankayanın genel müdürlüğünü bir arayıp görüşün.

14. ercan41

ercan41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    ERCAN KILIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadaslar serviste problem yaşamak istemıyorsak;

1-öncelikle arac kac bın bakımındaysa neler yapılacagını ıı arastırıp
    servise gıdılmelı.Bastan cam temızleme, jant temizleme vs. gıbı gereksız
    ve onemsız seylerın yapılmamasını konusup anlatın.Cam temızlığı, jant
    temızlığı yıkamacıda olur servıste degıl.Bu tur seylere boş yere para
    vermeyın.

2-Aracınızın uzerındekı parcaları kontrol edın refeerans olarak bı ız
    yazı turunde yerlerı dıkkate alınkı degiştiğini anlayabılesınız ve
    degişen parcaları talep edıp alın.

3-Perıyodık degışmesı gereken parcaların harıcındekıler ıcın onay alınmasını soyleyın

4-Aracınızı kontrol etmeden asla teslım almayın.Geç olsun temız olsun.
    5-Forum sıtelerı vb. bu gıbı sıtelerde ıı arastırmalarınızın sonucunda tercıhlerınızı yapın.

Ben bu sekılde yapıyorum.benım deneyımlerım bu yonde.
    Aslında ben servıslere onemli bakımlar harıcınde gıdılmemesı kanısındayım.Yağ değişimi gıbı bakımlar ozel servıslerde daha uygun ve temiz bır sekılde yapılabılır.Motor ındırme gıbı durumlarda servıse gıdılmelı bence.

15. odanir

odanir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    5 Ekim 2010 Dumankaya-Hyundai Servis Müdür yardımcısı Güzin hanım şikayetlerim ile ilgili beni aradı. Kendisiyle detaylı olarak konuştuk, Dumankaya Hyundai servisinden memnun ayrılmadığım için yaşadıkları üzüntüyü iletti. Aracımı aldırarak servis müdahalelerini kontrol etmek ve şikayetlerimi gidermek istediklerini ilettiler.

6 Ekim (bugün) sabah saat 9:30 gibi Sait bey ve yanında servis danışmanı bir arkadaş ile birlikte işyerime geldiler. Konunun üzerinden tekrar geçtik, memnuniyetsizliğimin kendilerini çok üzdüğünü ve haklı olduğumu söylediler. Memnuniyetimi kazanmak için bir şans daha isteyerek aracımı teslim aldılar.

Sait beyin yaklaşımı servise gittiğim gün ki gibi yine çok olumluydu, Ön fren disk ve balatalarının değiştirilebileceğini söyledim.

Arabamı saat 16:30 da işyerime getirdiler;

- Ön fren disk ve balataları değiştirildi. ödemesini yaptım.
    - Fren ayarları yeniden yapıldı, ve şuan gerçekten çok iyi durumda.
    - Şanzıman yağ çubuğu değişti.
    - İmmoblizer anteni onarıldı.
    - V kayışı ve Motor yağı kontrol edildi.
    - Tüm alt takım, süspansiyon kontrol edildi. Yağlanması gereken aksamlar yağlandı.
    - Detaylı temizliği yapıldı.

Sait bey tüm müdahaleleri bizzat kendisi takip etmiş ve aracımı teslim ederken tüm bu konularda bana bilgilendirmeyi yaptı. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.

Ayrıca Dumankaya-Hyundai servis müdür yardımcısı Güzin hanıma ve Hyundai Club TR forum platformuna teşekkür ederim.

16. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    tekrar geçmiş olsun, sorunlarınızın çözülmesine sevindim

17. erkancakan82

erkancakan82 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Erkan ÇAKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    sonuçlar hakkında bilgi vermemişsiniz... neden hava flitresi iki kere yazılmış, burçlar neden değişmiş??? v kayışı eski diyordunuz yağ koyu demiştiniz... ??? değiştirmişlermi onları yada açıklamaları nedir???

Düzenleyen : erkancakan82

18. odanir

odanir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sait beye her ikisinide gösterdim. Yağa baktı bu koyuluğun normal olduğunu söyledi. V kayışı için de, yazılı olan bir ölüm var arkada kaldığı için görünmüyordu. Görünen kısmını yorumladığınızda kayışın eski göründüğünü Sait bey de doğruladı ama kayışı çevirdiğinizde yazılar görünüyor ve değişmiş olduğu anlaşılıyor. Sait arkadaşıma beni anlayışla karşıladığı için tekrar teşekkür ederim, servis tesliminde geç saate kalmadan bana tüm bu detayları anlatması gerektiğini kabul ettiği için.

Hava filtresi; 1.motur hava filtresi 2. Polen 3. benzin deposu hava filtresi.
    Faturada hepsi hava filtresi geçtiği için o şekilde algılandı. Açıklama için vakit olsaydı bu sorunda olmayacaktı.

Viraj demir lastiğinin değişimi şart değildi, yine aynı şekilde düşünüyorum ama değişti ödediğim ücreti dışında iyi oldu.. Sait bey genel olarak her konunun telafisini yaparak memnuniyetimi sağladı ve güvenimi kazandı.

ercancakan82 arkadaşım başka öğrenmek istediğin detay varsa yazabilirim.

Yardımcı olmaya çalışan ve fikir veren herkese tşk.

19. erkancakan82

erkancakan82 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Erkan ÇAKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    sorunlarınız çözülmüşse problem yokhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

20. odanir

odanir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kesinlikle çözüldü, işyerimden evime dönüşümde30 km kadar bir yol var ve test ettim 10 numara olmuş :) https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

Bu Sayfayı Paylaş