10 Kasım LPG KABLO

Donanim Ve Teknik Konular

'Ioniq Forum - Club' forumunda eeetorun tarafından 15 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. eeetorun

eeetorun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    TOLGA TOK
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    IONIQ
    Selamlar,

IONIQ HYBRID

İlk önce herkese kazasız belasız sürüşler dilerim... İsterseniz bu platforrma aracın özellikleri ve teknik konularda bilgi alış-verişi yapalım...

İstersiniz ilk yakıt dan başlayayım.

Ben aracımı temmuz 2018 de aldım. ilk full depomla (38-40 lt) 870km gittim. Pek dur-kalk olmadı bu süreçte...
    2.depo full (38lt) suan 670Km de ve benzin çubuğu son 2 hanede ve kadranda 250 km daha gidebilirsin gözükmekte... sizce bu veriler nasıl ????

Donanıma gelince Allah nazarlardan saklasın şuana kadar yolda tanımadığım belki 30-40 kiş arabamı inceledi. trafikte camı açıp sorular sordular. arabanın özellikle arka tasarımını cok güzel buldular... Donanıma gelincede bence gayet iyi... Ben 130 a aldım aldığım tarihte bu donanımda diğer araçlar 150-175 arası ama hybrid değil... sadece ilk test ettiğimde arka görüşe takılmıştım ama alışmakmış sorun şimdi gözüme bile gelmiyor... İlk görüşkerim çok çok olumlu... umarım herkes aynı fikirde olur...
    saygılar,

HMB bunu beğendi.
  2. tamam

tamam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Güven Güleç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba,
    Yeni konu açmak istemedim.
    Borşürde ve youtube incelemelerinde elektirkli sürücü koltuğu var yazıyor.
    Ama forumda bir arkadaş hafızalı değil demiş.

Elektrikle sadece ayar mı yapılıyor, hafızasız olması çok garip. Gerçekten hafızalı sürücü koltuğu yok mu?

3. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,947
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bende 2009 model mercedes c180 var D segment ön koltuklar elektrikli hafıza yok , önceki araçlarımda hiç elektrikli koltuğum olmadığı için süper geliyor ayarlamak çok basit ve zahmetsiz.
    Hafızalı ekstraya giriyor yeni çıkan tucsonda var.
    Hafızalıda tuşa basılı tutuyorsun hafızasızda da ya iki tuş yada tek tuşa basıyorsun çok bi avantajı yok bana göre
    Avantajlı kısmı eğer varsa arkadaşımın volvo s80 (F segment) de iki anahtar hangi anahtar kiminse koltuğu araba çalışınca ona göre kendi ayarlıyor bence bu özellik müthiş,
    Üst segment Hyundai de hafızalı koltukta bu varmı bilmiyorum.

4. tamam

tamam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Güven Güleç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benimde şimdiki aracım 2017 Kia Ceed.
    Hem elektrikli hemde hafızalı koltuk var. Ioniq ile değiştirmek istiyorum ama gün içinde eşimle çok yer değiştiriyoruz. Ve hafızasız baya zulüm olur.
    Tabi araç tercihinide sadece bu özelliğe bakarak yapmak ne kadar mantıklı :)

5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    i30 elite paketlerde elektrikli koltuk var hafıza yok, aynı banttan çıkan kia ceed elektrikli ve hafızalı.

belki tamamen aynı parçalar kullanılıyordur ama hafızalı olması ilave arıza ihtimali oluşturur. yine de müşteri için iyi bir çözüm.

tamam bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş