LPG KABLO

Dizel Otomatik 2014 Elite Elantra Almayı Düşünüyorum

'Elantra Forum - Club (MD/UD; 2010–2015)' forumunda spawn025 tarafından 1 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. spawn025

spawn025 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Selçuk AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni geldim ismim Selçuk. Bende hyundai ailesine katil mak istiyorum. Şu anki aracımı satıp dizel otomatik elite paket 2014 elantra almak istiyorum. Kia rio dizel Manuel var su anda. Dizel elantranin yakıtı çok diyorlar çok araştırdım birde sizin fikrinizi almak istedim. Bir depo kaça fulleniyor ve şehir içi şehir dişi kaç km gidiyor bilgi verirmisiniz acaba birde kronik sorunlari varmi? Forumda aradim fakat bulamadım. Çok teşekkürler.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Coolwhisper, HMB ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Elinizi çabuk tutun.

Coolwhisper ve HMB bunu beğendi.
  3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Foruma hoş geldiniz , inşaallah istediğiniz araca kavuşur ve sağlıkla kullanırsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone 6S aracılığıyla gönderildi

Coolwhisper ve HMB bunu beğendi.
  4. canbey06

canbey06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Can Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhabalar, Dizel ne kadar yakıyor pek bir bilgim yok ama benzin/lpg düşünürseniz 3TL Gaz olduğunu var sayarak şehir içi 25-27 Krş şehir dışı 21-24 krş yakıyor aracım.

Coolwhisper bunu beğendi.
  5. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Hyundaı kıa ıle aynı teknolojılerı aynı parcaları kullanıyor cogu zaman.

Kronık problem dıye bır sey yoktur.Bakımsız araba, dandık usta dıye bırseyler var.
    Elektrık dısında problem yasanmasını ben kronıkten saymıyorum.

Asel Kaan Efe ve Coolwhisper bunu beğendi.
  6. Mert Açık

Mert Açık Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    2014 dizel otomatik elite paket elantra sahibi olarak arabayla ilgili olumlu-olumsuz görüşlerimi bildireyim. Aklınıza takılan bir şey olursa da yardımcı olmaya çalışırım.
    Tork konvertörlü yani tam otomatik şanzıman olduğu için çok yakıyor ancak ömürlük olduğu için arıza çıkarmıyor. Şehir içinde yaklaşık 8-9 lt civarında şehir dışında 5-6 lt civarı yakıyor. Kullanıma göre bu rakamlar biraz daha düşebilir veya yükselebilir. Deposu 50 lt. Tam depoyla şehir içinde yaklaşık 550-600 km gidilir ancak ben genelde ışık yanmadan dolduruyorum. Şehir dışında sürekli 100 civarı bir hızda gidilirse 850-900 km gider diye düşünüyorum. Yukarıda bir arkadaş lpg tüketimlerini yazmış ama sanırım bahsettiği düz vites. O hesaba göre benzinli arabanın şehir içinde 7,5-8 lt civarında yakması gerekiyor ki bu şanzımanda ve bu ağırlıkta bir arabada öyle bir tüketim çok zor. Kronik problem olarak 2011-2012-2013 kasalarında 80 üstü hızlarda çukurdan geçerken kıç atma ve düz yolda gezinme gibi bir durum vardı, 2014 kasasında makyajla birlikte bu sorun da düzeltilmiş gibi. Gezinme hiç yok, kıç atma da yok gibi. Fabrikasyon hatasından bazı kasalarda salıncak burcunda ve direksiyon zembereğinde sıkıntı çıkıyormuş ama başlarda çıkan bir problem olduğundan hemen garantiden değişiyor. Yani sizin bu sorunları yaşama ihtimaliniz pek yok. 5 yaşında olmasına rağmen arabada en ufak bir gıcırtı, tıkırtı yok. Performans olarak düşük devirlerde cansız, biraz gaz verince fırlıyor. Ses yalıtımı çok iyi. Camları kapatınca dışarıyla iletişim kesiliyor. Hafif bir motor ve yol sesi geliyor yalnızca. Arka diz mesafesi ve bagajı oldukça geniş. Tavan için üst sınır ön ve arkada 1,90 mt. Daha uzunlar dik oturunca kafası tavana değer. Motor sesi oldukça az. 120 den sonra hafif bir rüzgar sesi başlıyor ama rahatsız edici değil. Elite paketteki yağmur sensörü, far sensörü, hız sabitleyici, park sensörü, geri görüş kamerası, multimedia, navigasyon, sesli komut, bluetooth, anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektrikli sürücü koltuğu, dijital klima, sunroof vs her şey görevini tam anlamıyla yapıyor. USB, HDMI, SD kart girişleri ve çift çakmak yuvasının olması ve yerleri çok kullanışlı. Koltuklar rahat, uzun yolda yormuyor. Vites geçişleri hissedilmiyor. Rampada veya trafikte hangi vitese geçsem diye kararsızlık yaşamıyor. Konsoldaki tüm aydınlatmaların ışık şiddeti ayarlanabiliyor. Direksiyonun 3 farklı sertlik ayarı var ve hız arttıkça sertleşiyor. Arabada sürüş karakteristiğini değiştiren bir eco mod olduğunu sananlar var ancak böyle bir mod yok. Göstergede kullanıcıyı bilgilendiren bir eco lambası var. Ekonomik kullanımlarda bu ışık yanıyor sert kullanımda sönüyor. İstenirse bu özellik devre dışı bırakılabiliyor. Arabanın kullanımı biraz hissiz. Yolda ne olup bittiğini içeriye pek yansıtmıyor. Süspansiyonlar oldukça yumuşak. Arabanın sınırlarını zorlamadım ama normal şartlarda yol tutuşuyla ilgili bir sıkıntı yok. Frenler bir tık daha iyi olabilirdi. Hava yastığı, abs, esp vs güvenlik ekipmanları zaten standart. Euro ncap testinden 5 yıldızı var. Herkesin zevki farklıdır ama bana göre ön konsol ve kasa tipi olarak piyasadaki en gösterişli araba. Hatta bana bu arabayı aldıran temel sebep arabanın tipiydi.
    Özet olarak araba donanım olarak oldukça dolu. Malzeme kalitesi iyi. Tipi şahane. Konforu güzel. Performansı iyi. Güvenlik iyi. Yakıt tüketimi kötü. Sizin için belirleyici olan temel kriter yakıt ise bu araba sizi tatmin etmez. Onun dışındaki kriterlerde sizi üzmez.

koreci, bekobey ve gokhan06 bunu beğendi.
  7. spawn025

spawn025 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Selçuk AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Mert bey şahane olmuş bu bilgilendirme çok teşekkür ederim. Kia rio dizel Manuel var bende 250 TL ye fulleniyor girtlağa kadar fulluyorum sehir içi 630 km gidiyor 631 yapamazsın. Uzun yolda 800-850 km. Elantranin bu bahsettiğiniz yakıt oranları su anki arabama yaklaşık değerler. Ne yalan söyleyim bende çok beğeniyorum iç konsolu tipini genişliğini. Sanırım bu yorum karar vermede etkili olacak. Tekrar teşekkür ederim.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Mert Açık

Mert Açık Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Mert
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Rica ederim. Aklınıza takılan başka bir şey varsa yine yardımcı olmaya çalışırım. Umarım gönlünüzdeki aracı bulursunuz.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş