10 Kasım LPG KABLO

Dizel Accent Blue Düşünüyorum Ama ?

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda ahmetsagdic tarafından 22 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    @ahmetsagdic hocam ben tam ihtiyar işi sürüyorum çoğunlukla, yani sakin ve arabayı hırpalamadan. Arada bir aşka gelip topukluyorum yol müsait olunca, o da uzun süreli değil, sırf aracın gücünü ve potansiyelini diğer arabalara göstermek için. Sonuçta altımda 136 hp, 300 torkluk bir canavar var. Gaz pedalıyla ayağının arasında yumurta varmış gibi basacaksın yoksa bir anda uçup gidiyor Allah muhafaza. Kanatsız uçak mübarek. :) Bu şekilde kullandığım için de çok şükür 1,5 yıldır hiç sorun yaşamadım.

2. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    @sipartacus @yaykilic @Murat @BAGKUR @gogo46 @Halil

Eyvallah arkadaşlar aynen bende öyle düşünüyorum tam otomatik benim için ideal gibi görünüyor çünkü bazen arabayı tabiri caizse deli gibi bazende normal insan gibi kullanırım trafiğin ve diğer şöförlerin durumuna göre biraz agresif ve stresli bir insanım ondan, aslında benim tarzım manuel ama eşimde kullanmak istediği ve ehliyet alıcağımız için birazda rahat olsun diye otomatik düşünüyorum ve yazdıklarınızı tek tek okudum dct şanzıman aslında tam bana göre ama kullanım tarzım bakımından sanırım fazla dayanmayan bi şanzıman olur tork konvertörlü ise birazdaha dayanıklı ve kendini kanıtlamış bir şanzıman onun için daha yakın geliyor bana varsın 4 ileri olsun @Halil söylediği gibi auto lock ile 5vites oluyor ise o zaten yeterli gibi çünkü uzun yolda 160 170 görse bana yeter çoluk çocuk olduğu için eeee bu kadar hızlanmayada rahat bir şekilde çıkabileceğini düşünüyorum belki şehir içinde sorun olabilir o yüzden tam otomatik şuan da bende %70 dct ise %30 durumda birde ikinci el alıcağım için işin açıkcası çekimserim de birazda onda dolayı tork konvertörlü gibi
    bişey daha aklıma geldi tork konvertörlü şanzımanlar dizel motorlar ile sağlıklı çalışmamakta ve genel olarak benzinli motorlarda daha iyi çalışmakta imiş. nedir bu böyle bişey varmı?

BAGKUR bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Dizel kullanmadım ama alasım var, size tavsiyem biraz daha para biriktirip 2014-15 dizel ov elantra alın. Bu arada eğer eşiniz araç kullanmayı bilmiyorsa önce bir Getz ile başlayın, çok daha rahat öğreniyorlar, ben öyle yaptım mesala, ov Getz, şimdi ov blue kısmetse dizel ov elantra.

4. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Eğer eski, bildiğimiz 4 ileri otomatik ise gerçekten sorunsuız bir şanzımandı diyebilirm. Admire aracımızı ikinci el almıştık, ve bizden önce bakım geçmişi çok parlak değildi. Örneğin aracın 7 yıl boyunca şanzıman yağı değişmemişti....vs. Ancak biz aracı alınca şanımana gereken ilgiyi göstermiştik. Ayrıca eşim tüm acemiliğini bu araçta atmıştı. Marifet diye söylemiyorum ama, örneğin araç tam durmadan P veya R viteslere geçirmeye çalışmışlığı çok olmuştur. Bunlara rağmen bir kere tık etmedi şanzıman. Diğer accent daha temizdi ama onda da şanzımanda hiç sıkıntı yaşamadık. İkisi de 4 ileri olan modeldi. Şimdikilerde aynı şanzıman mı var bilemem, ama eğer bakımları düzgün yapılır, azıcık da dikkat edilirse (yukarıda yazdığım P-R geçişleri hikayesi J ) yıllarca sorunsuz kullanılacak bir şanzımandır diyebilirim.

DCT, tabii ki gerek teknoloji gerekse geçiş konusundaki üstünlüğü tartışlmaz, ama ileride sorun çıkarmaya daha namzet gibi geliyor bana.

VVadam, sipartacus ve BAGKUR bunu beğendi.
  5. ykptsc

ykptsc Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad Soyad:
    Yakup Taşcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    @ahmetsagdic arkadaşım benim 2013 mode plus otomatik aracım var. istanbul küçükçekmecedeyim. arabayı sürüp görmek istersen yazman yeterli. ortak bir noktada buluşuruz. sürüp tecrübe etmek en iyisi bence. bende senin gibi hanım baskısı yüzünden çok araştırıp 4 ay önce bu aracı aldım. çok çok memnunum. istanbul içi dolu depo ile 550-600 km arası yol yapıyor. uzun yolda sakin kullanımda 700 km nin üstüne çıkıyor. tabi bunlar benim skorlarım. bir önceki aracıma göre biraz fazla yakması haricinde aracın herşeyinden çok memnunum. önceki aracım manuel fiat lineaydı. kıyaslanmaz bile bu iki araç. 90bg den sonra 128gb güç beni fazlası ile tatmin etti. ayrıca vites geçişlerini hissetmen nerdeyse imkansız. sürüşü keyfli. bagajı yeterli. hele i20 den sonra bu bagaj seni şok eder.

ahmetsagdic ve Halil bunu beğendi.
  6. ozanmalkoc

ozanmalkoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    İmkanin varsa 7 ileri dct al

7. obenyurdakok

obenyurdakok Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    abdullah yurdakök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    Merhaba ikinci el 64.000tl civarinda egea 1.3 dizel urbsn (orta donanim) ile accent blue 1.6 mode plus (orta donanim) dizel arasinda motor ve Şanzıman farkı (6 vites) nedeniyle accenti seçtim. Konfor ve sürüş dışında dogru bir seçim yaptigimi düşünüyorum. Motor benim beklentilerimin çok üstünde. 150 km hız sonrasinda araç guven vermiyor. (fren ve savrulma vs.) Konfor açısından egeayi tercih ederim.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    şimdi de kafayı karıştıran kia ceed var 2011 model 1.6 dizel ama bu araba nasıl bir araba hiç kullanmadım kronik sorunu masrafı nasıldır aslında düşünmüyor değilim

9. paradoks87

paradoks87 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    MUSTAFA BAŞTEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:
    Savrulma konusu dışında yazdıklarınız abartılı.

10. yaykilic

yaykilic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Yusuf Aykılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bir arkadaşımdan bir günlüğüne almıştım. Yanılmıyorsam 2012 model idi. Otomatik (tork konvertörlü) dizel. Gayet güzel araba hiçbir sakıntısını görmedim. Sahibi çok özensiz olmasına rağmen yıpranma veya sorun görmedim. Taş gibi arabadır. Zaten kia modelleri için kullanan tanıdıklarımdan hiç şikayet duymadım.

11. Salvodorcu

Salvodorcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Ata Öz.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    arkadaşlar merhaba
    dct sanzumanın bakımı nasıl oluyor?
    bakım aralıgı nedır?

Bu Sayfayı Paylaş