10 Kasım LPG KABLO

Dizel Accent Blue Düşünüyorum Ama ?

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda ahmetsagdic tarafından 22 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,913
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    1.6crdi motorun kullanıldıgı en hafif kasa
    bu yüzden hem en az yakanı,hemde en perf.lısı

2. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    B segment sedandır. Yani piyasadaki rakipleri, symbol, 301, rapid, c-elysee, egea dır.

Jetta, c4 gibi araçlar ile karşılaştırmak bence haksızlıktır. Eğer jetta, c4, focus....vs diyorlar ise hyundai de bunun karşılığı i30 / elentra dır.

İkinci eli çok güçlüdür, kısa sürede nakde dönülecek likit bir arabadır. Daha önce admire ve era modellerini 1 hafta 10 gün içinde satmış biri olarak diyorum bunu.

gogo46 bunu beğendi.
  3. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    @TolgaB. @gogo46 @mektuplar @Köksal @Murat @emirhancakir @Halil @abdullah3471 @muhendus @ozanmalkoc @ozgutozkan @Network @sipartacus @deza

Arkadaşlar cevaplar ve açıklamalar için teşekkkürler gayet açıklayıcı ve anlamlı oldu kafamda bişeyler yerleşti
    Şuanki aracım i20 dizel evet sorunsuz çok şükür ve yakıtı az ve memnunum
    Ama kısa olmasından dolayı tercih edicem blue ama şunu sölim söyledikleriniz ile duyduklarım çok farklı burda birebir kullanan insanlar neler yazmışsınjx tahmin etmiyordum bu arabanın böyle olduğunu ciddi ciddi düşünmeye karar verdim büyük ihtimalle bu arabadan alıcam bunu satarsam gücüm yeterse
    Abi araba bu ise benim ihtiyaçlarımı çok fazla karşılıyor ve istediğim motor ve yazdıklarınızı okudum çok mantıklı geldi
    Manuel yada otomatik arasındayım şuan otomatiği nasıl bilmiyorum masrafı ağır oluyor otomatiğin bide sürekli arıza çıkaran bi dct şanzıman mı acaba ama manuelde iyidir galiba zaten araba iyi bikere evet ciddi düşünüyorum inş nasip olursa

gogo46 ve mektuplar bunu beğendi.
  4. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @ahmetsagdic tam otamatik olanlarından alın, en fazla 2lt fazla yakar kafanız rahat kullanırsınız.

ahmetsagdic ve BAGKUR bunu beğendi.
  5. omerercan

omerercan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Ömer ERCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Accent Blue sahibi olarak kesinlikle tavsiye ederim, bu araçların temiz ikinci elini bulmakta bile zorluk çekebilirsiniz çünkü hemen kaparlar. Performans olarak çok başarılı amortisörler diğer arkadaşların dediği gibi hafif sert. Kronik arka amortisör sorunu var özellikle 2011 2013 kasalarda ama garantiden değiştiriyorlar. Yol tutuşu bence fena değil, kaporta olarak bir volkswagen kadar sağlam değildir ama 1400 kilo bir araçtır. Virajlara hızlı girdiğinizde eğer arka tekerler çukur vs ye denk gelirse evet araç hafif savuruyor ama esp ile hemen topluyor. Yakıt olarak şuan istanbul içi 5.7 6 litrelerde geziniyor. Bagaj olarak baya geniş aile beklentilerini karşılıyor. Motor ile şanzımandan kolay sorun vermiyor. Öğreniğin Volkswagen otomatik şanzımanlarda kronik arızalar var ama hyundai sorunsuz çalışıyor diyebilirim. Kasa olarak mode plus öneririm prime ile arasında airbag ve aksesuar haricinde bir fark yok. Reno 301 c elsysee bu tarz alaçlar rakipleridir ama blue daha üstündür, 301 ve elysee 1100 kg civarı olduğundan ve malzeme kalitesi çok düşük olduğundan blue önde gelir. Kısacası temizini bulursanız tavsiye ederim.

ahmetsagdic ve BAGKUR bunu beğendi.
  6. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Yıl olmuş 2017 hala daha dışarda Hyundai/Kia nin herhangi bir modeli için çok arıza açar diyen adamlar var mı .. Gerçekten şaşırtıyorlar..

7. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bende de Şubat 2016'dan beri otomatik dizel blue var. Kendi adıma konuşacak olursam, bu zamana kadar en ufak bir arıza bile çıkarmadı. Dün farkettiğim kaporta üzerindeki minik pas şeklinde noktacıklara kadar. Biraz canım sıkıldı ama eminim onun da bir çaresine bakacaktır aracı aldığım yer. Tek sıkıntım şu ana kadar bu oldu. Motor veya şanzımanla ilgili sorun yaşamaktansa kaportada sorun yaşamayı tercih ederim.

mektuplar bunu beğendi.
  8. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Blue'yu, symbol/logan ve c-eleysee/301 ile kıyaslamamak lazım, linea ve rapid olarak kıyaslamak lazım.

9. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Eyvallah o zaman bu arabanın yarı otomatik yada bulabilirsem tam otomatik olanı sorunsuz ve sıkıntısız yani çok fazla sorun çıkaran bi araç değil alınabilir zaten bildiğim kadarı ile hyundai dct şanzıman kullanıyor yarı otomatikte ve tam otomatik de belki yanlışta biliyor olabilirim.
    otomatik olursa yarı otomatik nasıldır kronik sorunu veya kullanımı ?

10. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    DCT yarı otomatik değildir, çift kavrama diye anılır, aynı dsg-edc-powershift gibi şanzımanlarla aynı mantıkta çalışır.

11. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Daha buraya yazmadıklarım var kardeşim sen ne diyorsun neler söyleniyor hatta bi yerde yanlış hatırlamıyor isem '' OHA yuh Hyundai accent blue mu o araba alınır mı? kağıt gibi hız yapamassın yapsanda yolda tutamassın hele yol sesi konforlu değildir uzun yolda pertin çıkar '' gibi v.b neler neler zaten bende ondan dolayı yazma ihtiyacı duydum

VVadam bunu beğendi.
  12. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Eyvallah o zaman yarı otomatikde alınabilir tam otomatik bulamassam yani tavsiye edermisin/iz

13. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    @TolgaB.@gogo46 @mektuplar @Köksal @Murat @emirhancakir @Halil @abdullah3471 @muhendus @ozanmalkoc @ozgutozkan @Network @sipartacus @deza @VVadam @omerercan @BAGKUR

Arkadaşlar birde az önce sahibindene baktım fiyatlar biraz zorlarsam alabileceğim tutarda ama özellikler bölümünü inceledim kafama takıldı kullananlar bilir diye yazmak istedim
    Accent Blue 1.6 CRDİ mode plus OTOMATİK 128 bg 262 nm tork diyor ama dikkatimi çeken otomatik şanzımanda 4 vites olması bu dört vites az değilmi yani gidişi etkilemezmi mesela vites geçişleri nasıl vites sayısı az olduğu için bana sanki az gibi geliyor 4 vites nasıl oluyor sorun olurmu ? Nedir bu 4 vites neden 5-6- yada 7 değil

BAGKUR bunu beğendi.
  14. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    bunları söyleyenler acaba kaç kere kullanmışlar bu aracı çok merak ettim. kıskançlık ve hasetlik kokan yorumlar bunlar. :) tencere dibin kara, seninki benden delik. elbette kusursuz değil bu araba da, kusursuz olsaydı bu fiyatlara satılmazdı zaten. :) ama söyledikleri gibi tekerlekli tabut gibi yorumlar da oldukça acımasız. Arabamla ankara-bursa, ankara-kırşehir, ankara-konya, ankara-osmaniye yaptım. araba yağ gibi akıyor, virajlara da yavaşlayarak ve doğru yerden virajı alarak 80-90 civarı hızla girdim, hiç bir problem yaşamadım. virajlara da bir zahmet yavaş giriver bu arabayla, yarış yapmıyorsun sonuçta. arabanın huyunu suyunu ve potansiyelini bilerek kullanırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın sürüş konforu anlamında. uzun düz yolda yağ gibi akıyor araba. yol sesi anlamında çok rahatsız edici bir ses yoktu, müzik açarsın olur biter. osmaniyeye vardığımda çeyrek depo benzin duruyordu araçta. 3 çeyrek depoyla osmaniyeye vardım yani. ortalama tüketimi sıfırladım ankarada, osmaniyeye vardığımda 4'tü. 90-100 ortalama hızda ve bagaj az dolu, araçta 2,5 kişi vardı. :) dönüşte biraz bastım, 1 depoyla ankaraya vardım. ben de çok uzun süre araştırdım, hatta blue'ya hiç bakmamıştım biler bu süre zarfında. en son blue'ya da baktım ve aracı alıp çıktım çünkü uzun araştırmalarım sonucunda küçük çaplı araba uzmanı olmuştum. dışı oldukça gösterişsizdir (tam aradığım gibi, hasetlik edip çizmeye çalışan olmaz.) ama uzun dik yokuşlarda blue'nun 2 katı fiyatlı üst segment arabaları vızır vızır sollarken veya yol istemek için arkadan selektör yaparken yaşadığım keyif anlatılmaz yaşanır. ankaranın en yokuşlu yerinde yaşıyorum ve bu keyfi araç kullandığım her gün tadıyorum. :)

mektuplar bunu beğendi.
  15. BAGKUR

BAGKUR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Salih Bilge Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @ahmetsagdic 4 vites olanlar 2014 model sanırım. 2015 ve yukarısı 7 vitestir ve 7 vites olanları tercih et. otomatik vites, düz vitese göre 1-2 litre daha çok yakar ama ankaranın yoğun trafiğinde müthiş rahatlık sağlıyor bana. 7 vitesliler 136 beygir, 300 tork. bu arabayı gaz pedalıyla ayağının arasında yumurta var gibi kullanacaksın yoksa gaza biraz fazla dokundun mu araba uçup gidiyor. bu kadar hafif bir arabaya bu kadar güç fazla geliyor. :) bir de mode plus olanını al. diğerlerini boşver, aralarında neredeyse dişe dokunur pek bir fiyat farkı yok gibi.

16. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bence tam otomatik alın, 2lt fazlalık gözünüze gelmesin. Çift kavrama için dsg olarak bir araştırma yapın derim. 4ileri olması sorun yaratmıyor, bu farklı düz ile karşılaştırmayın.

BAGKUR bunu beğendi.
  17. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    4 ileri ile 7 ileri arasında tüketim ve kullanım şekilleri arasında fark var evet. Ama şuan aracım 4 ileri ve eksikliğini hissetmiyorum. İleride araç değiştirirken trrcihim yine tam otomatikten yana olacak gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BAGKUR ve sipartacus bunu beğendi.
  18. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Otomatik vites'in şanzıman çeşitleri var. Tam otomatik çoğu araç zaten 4 vitestir. Eski BMW ler, yeni Fordlar :) Ford asla vazgeçmiyor tam otomatikten.. Tam otomatik 4 ileri şanzımanlar da bütün şanzıman çeşitlerinden en uzun ömürlü ve masrafsız olanıdır. ;) 4 vitesin size hiç bir eksisi yok zaten. Vites aralıkları daha uzun 7 viteslere göre. Zırt bırt vites değiştirmiyor şanzıman.

BAGKUR ve sipartacus bunu beğendi.
  19. mehmetalagöz

mehmetalagöz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ad Soyad:
    mehmet alagöz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Dct, edc, powersift, dsg çift kavramalıdır ve yarı otomatiktir. Çünkü vites değişimi için robotik mekanizmalar vardır baskı balata sistemleri vardır. Tam otomatiklerde bu sistemler yoktur meydana gelen basınca göre vites değişimi gerçekleşir. Tam otomatikler biraz fazla yakar ama ömürlüktür. Kolay kolay arıza vermez. Çok fazla yakmasından dolayı yarı otomatikleri çıkardılar. Yarı otomatikler manuelden bile az yakar. Ama bunlarında vites geçişleri konforsuZdur yani geçişleri baya hissettirir. Bu olayı halletmek için ise yarı otomatiklere 2. Bir kavrama yerleştirilerek tam otomatiklerin vites geçişlerine benzetilmiştir. Hatta tam otomatikten daha hızlı geçişler yakalanmıştır. Çift kavramaları şahsen sorunsuzluk anlamında tavsiye etmem. Dct den duymadım ama diğer çift kavramaların çoğunun kronik problemleri var. Dsg ve edc şanzumanda başım çok ağrıdı şahsen. Otomatik konusunda karar doğru karar vermek lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahmetsagdic, deza, BAGKUR ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  20. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Hocam söylendiği üzere yakıt dışında size pek bir zararı olmaz 4 ileri otomatigin.. Ömrü de uzun mis gibi binilir.
    Hocam rent a car işinde de gördük alım satımda da yine aynı şekilde.. Ben bunu hep diyorum burada belki yaşım küçük ama tecrübe ettim.
    Eğer ki üst segment bir araca binemiyorsaniz ki şu şartlar altında kolay değil , Hyundai/Kia araçları f/p canavari resmen.. Çok laf atan oluyor ama emin olun kullanan bir arkadaşınız esiniz dostunuz var ise hep aynı şeyi duyarsınız. Bir yumurta kasa bile çoğu arabayim diyen arabadan iyidir. 2015 Symbol ile 99 Accentle girdiğim viraja girerken elim kolum titredi arkanin kalktığını hissettim.Kaldi ki Elentra'nin IIHS de almış olduğu yüksek puanı ve güvenirliği haberlere cıkmıştı. Accent Blue da bir elentra değil ama fiyatının arabasıydı.Ve Kaldı ki hiç teste girmeyen , girme gereği duymayan araçlar (Fiat,Renault çoğunlukta) varken Hyundaiye kağıt diyen adamla bir şey konuşmaya gerek duymayın :)
    Tekrar söylüyorum hocam , halkımız maalesef bindiği aracı övmeyi sever. Ben Astraya biniyorum şuanda. Ama dediğim gibi..

BAGKUR bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş