LPG KABLO

Debriyaj Hakkinda

'Getz Forum - Club' forumunda erdem0689 tarafından 26 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. erdem0689

erdem0689 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Er dem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    1.5crdi aracimin debriyajina basinca frene basmis gibi oluyor ve tak diye bis geliyor 3 hafta once debriyaj sewitchi degismiti.
    Ayrica 1 2 3 te gazdan ayagi cekince fren hissi oluyor. Hatta peder habire niye frene basion diye fircalio;)
    Birde ilk arac hareket edip 2 ye atinca bir kayis surtmesi gibi ses geliyor ama sonraki dur kalklarda yapmiyor.
    Acaba baski balata falan mi bittiki?Kacirma yapmiyor ama kalken titreme var. Arac 128.binde ve hic baskibalata degismemis.

2. erdem0689

erdem0689 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Er dem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Forumda anlayanmi yok yoksa ilgimi yok kimse cevap vermiyor

3. mucahitg

mucahitg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Mücahit Göçmen
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    aynı sıkıntı benim araçta da var. özellikle 1. viteste gaz verirken tekleme yapıyor. 2ye geçmek için gazı bırakınca da duracak zannediyorum. ben de debriyaj switchini değiştirmeyi düşünüyordum. forumda gaz teli diye bir şeyden bahsedildiğini okumuştum sanırım ona da baktıracam. ayrıca viteste 1 den 2 ye geçerken çok sıkıntı olmuyor ama 3 ten 2 ye geçerken baya sıkıntı oluyor bazen geçiremiyorum. vites değiştirirken gelen tıkırtılar da var.

Bu Sayfayı Paylaş