LPG KABLO

Cozulemeyen tekleme sorunu

'LPG Sistemleri' forumunda MT_41 tarafından 17 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. MT_41

MT_41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    mert tunalı
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Arkadaslar merhaba cozum bulamadigim icin tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum.aracim 1.4 accent blue.lpgde tekleme sorunumvar buji dediler degistirdim ama sorun cozulmedi ayrica lpg bazen tekliyor bazen bi sikinti yok.tekledigi zaman tepe lambasi direksiyonu cevirince karariyor frene basinca karariyor.bazen cami acinca teybin sesi gidip geri geliyor.bunlarin hepsi arac tekleyince olmakta bunun cozumu nedir

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba, forumda arama yaptınız mı?

3. blue2012mami43

blue2012mami43 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    muhammed veli ozer
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    S.a. arkadaslar 2012 accent blue 1.4 oto. Vites arac alarak ilk hyundai deneyimim basladi ancak cok iyi bir baslangic oldugunu soyleyemem aracimda soguk calistirmalarda cok kolay calismasina ragmen 10 sn sonra arac teklemeye giriyor ve harekete gecmeye calisinca veya gaz verince ariza lambasini yakip sonduruyor sonra yaklasik 1.2 dk sonra cogunlukla duzeliyor ama genede cok ufak oksuruk devamli var forumdan inceledigim uzere lpg tesisati fisten ayrildi 1000 km benzinde bindim bogaz kelebegi yag basinc valfi bujiler bobinler enjektor fren hava kortumu gibi parcalari kontrol ettik binzin filitresini degistirdik ancak neredeyse hic bir duzelme olmamasiyla birlikte daha da artti diyebilirim cogu usta ve servis siboptan yapar deyip gecistiriyor yada yolmaya calisiyor (bence) sorun icin aku yu de degistirdim ve tekrar baglamadan once sabaha kadar bekledim ve hic bir sey degismedi yardimci olabirseniz cok sevinirim

4. Burak&Buse

Burak&Buse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    754
    Ad Soyad:
    Remzi Akıncı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Geçmiş olsun, birde Krank pozisyon sensörüne baktırın derim. Motor devir sensörü olarak da geçer, ayrıca soketleri kontrol edin,tam oturmamış veya kırılmış olabilir.

5. blue2012mami43

blue2012mami43 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    muhammed veli ozer
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    Benimde aklima o geliyor su ara cunku ilk gaz tepkimelerin de devir dusuyor tekrar kalkiyor eski aracimda da boyle bir sikinti ile karsilastigimda sorun krank sensorunde cikmisti vakit buldugumda da onunla ilgili calisma yapip geri donusunu buradan yapacagim tesekkur ederim

6. altay fatıh

altay fatıh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    fatıh altay
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Yenı tup taktırdım tekleme sorunu vardı tekrar bayı e gıttım tekleme yapıyo dedım bujı yada bujı koblosundan yapar bızım sistemimiz cok kalıtelı bır sıstem dedı ben aracım Yenı bujıler Yen'i degıştı dedım tek bır ıhtımal var ama zayıf bır ıhtımal ama deneyelım dedı ateşleme sıralamasını değiştirdi ve sorun duzeldı şimdi benzınden farkı yok

7. ygökkaplan

ygökkaplan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Yusuf Gökkaplan
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    İyi günler, benim de size benzer bir sorunum vardı. Aracım elentra 1.6 cvvt. BRC lpg takıldı ve beraberinde tekleme olmaya başladı. Tamirciler !? her zamanki gibi sorunun LPG bağlantısında olduğunu söylediler. LPG ustam sağolsun ilgilendi ve hatta elektrik kablosunu yeniledi. Lakin çözüm olmadı. Tamirciye!! tekrar gittim ki eski yetkili servis (Fethiye'de) bütün bujileri değişti abi senin bujiler ölmüş ondan yapıyor dedi tabi sorun geçmedi bir kaç gün sonra gittiğimde subap eğmiş bunların kronik sorunu 3000 TL masraf. Çıldıracaktım neredeyse. Sonra forumda yani burada benzer sorunu bobinden yaşayan biri vardı o video paylaşmıştı. 150 TL'ye bobin alıp kendim ateşleme sesini dinleyerek çözdüm. Şu an sorun yok.
    Sakın çok daha fazla paralar harcama buji ve bobin. Bilmiyorum senin araçta öylemi ama buji kablosu direk bobine bağlı. kolay gelsin.

YasinD. bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş