10 Kasım LPG KABLO

Clio 4 0.9

'Elantra Forum - Club (XD,XD2; 2000–2006)' forumunda yesil_09 tarafından 24 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Sevgili arkadaşlar linkte yer alan clio4 0.9 motor araçlar için,yorum ve kullanıcı görüşüne ihtiyacımız var,ekibimizden bir arkadaşımız almak istiyor ancak pek bilgi sahibi değiliz,ağırlık şehir içi kullanım yılda bir kez 500 km uzun yolda kullanılmak amaçlı düşünülmekte, değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-guzel-arabaa-698425550/detay

ilan araç bilgisi amaçlı paylaşılmıştır.

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    iki çeşiti var birisi araç filoları ve kampanyalı satışlar için üretilmiş dandirik renault clio 4 diğeri ise çok daha kaliteli ve iyi yol tutan genellikle sıfırı kampanyasız pahalı fiyattan satılan ve Türkiye de üretilmeyip fransadan ithalat biçiminde olan kaliteli modeli, ikisi de aynı araba ama bunu anlamak gerekiyor bu da aşina olmayan birisi için çok zor.

Fransa dan gelen modelin çok daha iyi frenleri ve yol tutuşu var. Türkiye de filolara ve kampanyalı satışlara verilen clio 4 ler bu kadar iyi değiller.

Bu reno clio 4 hakkında ortalıkta dönen bir dedikodudur, ben duydum elimde çok somut kanıtlar olmasa bile iki çeşit arabayı da kullananları gördüm hatta kampanyalı ucuz modeli kız kardeşime aldık pahalı olan ithal modeli ise işyerinde arkadaşım kullanıyordu birisi zımba gibiydi ötekisi kötü.

bu dedikoduya bir kanıt bulursanız clio 4 ün iyisine ulaşırsınız diye tahmin ediyorum.

0,9 litre yada 1.2 litre turbolu motor asla az yakmıyor bunu söylemekte fayda görüyorum. konfor olarak B segmenti hatchback olarak çok başarılı değil. Hızlanma ve frenaj idare eder vaziyette turbonun hışırtısı dipgazlarda anormal şekilde duyulur EDC duruş ve kalkışlarda her zaman biraz titretir manuel vitesi güzel tıkır tıkır geçiyor ama bu vites kolu kısa sürede yıpranıp boşluk yapmaya çok müsait. El freni abanoz gibi bayan sürücülere asla hitap etmiyor. Multimedya sistemi eh işte idare eder çok iyi değil oturuş pozisyonu epey yüksek sportif stil kullanacaksanız bu olay biraz insanı rahatsız ediyor frenleri dikkat etmezseniz 10000km de balatayı komple bitirip diskin üzerinden 1 milimetre yemesi çok kolay motor kaputunu açtığınızda hortumlar kablolar lıngır lıngır sallanıyor boşluklar tıngırtılar zaten hiç kesilmiyor.

bir i20 olamaz polo hiç olamaz jazz, micra, yaris onların yanından geçmez clio hepsinden kötü kalite bence, ama ucuz ve yedek parçası da ucuz yan sanayi parçası zebil biçimde bol, servisi de heryerde var.

Clio 4 birçok B segmentine göre kaza yaptığınızda sürücü ve yolcuyu koruma konusunda oldukça başarılıdır. Yumuşak ve darbeyi emen kaportası meşhurdur kendisi paramparça olur ama içindeki genelde sağ kalır.

ESP sistemi kapatılamıyor eğer karda çamurda saplanırsanız oradan asla çıkamazsınız motor gaz yemez patinaj yapan tekerleğe sürekli fren uygular ve Esp kapatma düğmesi yok.

Yıllarca Hyundai Getz, 30-40km kadar volkswagen polo ve çok kısa mesafe i20 kullandım ve diyebilirim ki içinde en rahatsız hissettiğim otomobil clio 4 idi. her otomobili de iki üç farklı otomobil olmak üzere denedim clio nun otomatiği de manueline de bindim polo nun dizeline de benzinlisine de bindim clio 4 sürerken insanı diken üzerinde tutuyor elektrikli direksiyondan yüksek oturma pozisyonundan ve yan görüş mesafesinden ötürü biraz zorluyor clio 4 ü iyi kullanan birisi her arabayı çok rahat kullanır:)

ekremce, koreci ve gokhan06 bunu beğendi.
  3. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bu paylaşımı yaparken @erenuzel41 görür mü acaba diye içimden geçmişti,çok teşekkürler yorumların için :) bizim burda trafik çok saçma 0.9 düşünmesinin sebebi yakıt tüketimi ama sanırım düşündüğümüz gibi değil,aslında arkadaşım jazz istiyor ama 2003-2004 modellere 45-55 bin istenince o rakama çıkınca bari yüksek model olsun istiyor,bu devirde araba almaya çalışmak cidden zor iş ben yoruldum o araba ararken :)

4. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Yakıt öncelikli ise 1.5 dci bakabilirsiniz.

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    1,5 dCi uzun yolda 3 litreye düşüyormuş diyorlar, şehir içinde de 5-6 litre / 100km gibi yani dCi epey az yakıyor ama ikinci eli ne alemdedir ne kadar götürür bilemiyoruz.

Eski model bir suzuki swift, honda jazz, i20 yada yaris yeni model clio 4 ü cebinden çıkartır:) kardeşimin kullandığı clio 1.2 turbo edc touch pakete 72000 lira verdik:) tek renk kaplamasız düz gri rezil baklava 8 kollu çelik jantlar ve kıytırık avrupa ödüllü beş para etmez continantela eco contact lastiklerle geldi:) balatalar da trw sanırım orjinal balatası trw marka 12000km oldu balata falan yok arabada kalmamış:) 0-70km arası hızlanmada zıplıyor sonra nefesi kesiliveriyor kalkışlarda dipgaz yapınca direksiyon bir o yana bir bu yana kaçıyor direksiyonu sımsıkı tutup düzeltmezseniz patinaj yapınca düz gitme isteği yok sanki gazı kökleyince tabanca ile ateş ediyoruz o derece direksiyonu tutmak lazım tepiyor adamı:) 120 beygirlik clio 4 te:) ne getz böyle yapardı ne polo bilmiyorum:)

az yakan araba isteyen mecburen avrupa markalara bakacak onlarda güney kore japon gibi 5-6 yıl üretici garantili 15 sene ömürlü olmaz:) avrupa araba illa azcık nazlı olacak, birde avrupa arabanın ikinci eli toparlaması sorunları tabi zor olacak bütçe kısıtlı olunca işler hepten zorlaşacak:) kolay gelsin:)

şu Türkiye şartlarında kimseye ikinci el araba öneremez oldum:) bundan sonra herkese sıfır kilometre Hyundai Kona DCT 1.6 crdi önereceğim:) şimdilik parasına göre en ideal araba herhalde bu:) Kaç tane sattı bilmiyorum ama nerdeyse hiç şikayet yok Kona dan:)

yesil_09 bunu beğendi.
  6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bu arada yazmayı unuttum biz kız kardeşime clio yu yaklaşık 72000 liraya 2018 model sıfır kilometre ve oyak renault anlaşması ile almıştık:) babam emekli asker söylemesi ayıp araba tabi babamın üzerine işte böyle. Yoksa bu araba sonradan eklenen ıvır zıvırlar ile normalde 95000 lira civarıydı sanırsam.

7. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Clio ya verilen para haram bana göre :) 90 bine 3-6 yaş grubu d segment yada temiz c segment arabalar almak daha mantıklı geliyor bana,tercih meselesi işte.

8. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Dizelini biraz kullandım çok az yakıyordu ama kullandığım en karaktersiz tabiri caizse takoz araç budur. Frenleri korkuttu beni yol tutuşunu beğenmedim. Heryeri zangır zangır ses yapıyordu. Araçtan tek beklentisi gitsin işimi görsün yeter diyenlere uygun. Küçük hacim turbo konusunda ben renaulta güvenmiyorum nedense.

9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aynı hızda aynı yolda kullanınca accent 1.6 crdi, Polo 1.4 tdi ve Clio 1,5 dci aynı yakıyor.

Dci ile 3 litre yakmak İçin arkadan sağlam rüzgar almak lazım.

Clio ile ortalama her ay 1500 km yapıyorum şirkette.

Motoru ve Edc şanzımanı sağlam. Bunlar dışındaki herşeyi arıza veriyor. Silecek, kilit, farlar, klima, kapı fitilleri defalarca arıza verdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. cenker_baba

cenker_baba Guest

bende fransız araçlarını sevmiyorum.

Burak&Buse bunu beğendi.
  11. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bende sevmem işin açıkçası ama 2004 jazz 50 bin-2000 corolla 40 bin olunca ister istemez alıcılar fransızların modellisine kayıyor,kendi tercihim sıfır 1,2 yaşında fransıza binmektense 5-10 yaşında japon,kore,alman aracını tercih ederim,2.el araba işi çok başka boyutlara doğru gitti malesef.

koreci ve cenker_baba bunu beğendi.
  12. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Biz temmuzda 3 aile alanyaya gittik ,2016 clio sport tourer 1.5 dci edc ,2014 i30 elite dizel otomatik ve bizim caddy 2010 1.9 tdi...Ankara çıkışında durup depoları doldurduk ve peşpeşe yola çıktık oraya vardığımızda clio 3.9 litre caddy 5 litre i30 ise 5.2 litre gösterdi...özellikle baktım 1 çeyrek bile bitmemişti clio da

Önal ve Emre bunu beğendi.
  13. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,888
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Mustafa bey araba almak çok zor iş gerçekten kayınbiradere araba bakıyoruz 65 bin tl ye accent blue otomatik bulamadık

yesil_09 bunu beğendi.
  14. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hakan hocam az yakması cidden güzel olay hele bu yakıt fiyatları ile ama işte benim bakış açım sadece yakıt değil,sağlamlık,konfor uzun ömürlü olması,dün renault forumunda gördüm clio4 ler için çok rüzgar alıyor diye bir kaç vatandaş dava açmış yargıtay ayıplı mal diye iade edilsin güncel fiyatından demiş,tipi güzel donanım full ama işte,5 yılda eskimesi,kronik sorunlar denince aklıma ilk önce fransız araçları geliyor,2005 de oyak dan megane 2 aldım 20 bin olmadan kapıları,vites topuzu soyuldu,döşemesi yıprandı,bobin arızası 2 defa verdi,cam krikoları tek tek bozuldu sattım geçtim.

Roadrunners bunu beğendi.
  15. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Düşün yani 65 bin denilen rakama bu ülkenin yarısı o rakamı arabaya ayıramaz,o rakamlara çıkıyorsun ama yine de gönlüne göre araç bulamıyorsun,asgari ücretli yemeden içmeden 32 ay çalışacak biriktirecek bırak sıfırı 2.el düzgün bir araç alamayacak.

erenuzel41 ve Roadrunners bunu beğendi.
  16. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    2016 Haziranda sıfır km Clio 1.5dCi EDC icon paket araç almıştım. 7 aylık kullanımım sonrası forumda hatırlayanlar vardır talihsiz bir kaza sonucu aracım pert olmuştu. Bu 7 aylık kullanım süresince ben araçtan çoğu konuda memnun kalmıştım, 2013 dizel i20 yle kıyaslamasını yaptığım bir konu da olması lazım forumda. Türkiyede bulunan Clio ların tamamı (çok özel siparişler hariç, RS gibi) yerli üretimdir. Dizel Clio lar gerçekten tam anlamıyla yakıt cimrisi, konfor sınıfı için yeterli, iç hacim i20 ye göre biraz ufak ama i20 zaten sınıfı için hem iç hacim hem de bagaj olarak en geniş araç sayılır. Yol tutuşu ve frenleme olarak herhangi bir eksiklik yaşamadım. Sadece bazen ESP nin devreye girdiğini biliyorum zorladığımda, bunu bendeki i20 ile tam kıyaslayamıyorum çünkü benim i20de ESP yoktu, ancak ağırlıktan dolayı bir tık daha iyi yol tutuşu vardı bence i20nin.

Renaultlarda genelde şöyle bir durum var, adamlar malzemeleri 2 farklı kalite ürettiriyor sanırım, giriş paket araçlar gerçekten dolu paketlere göre malzeme kalitesi olarak daha dandik. Bunu babamdaki dolu paket Megane 3 Sport Tourerden de biliyoruz, düşük ve orta paket aynı modelle sadece görünüş olarak aynı diyebilirim.

yesil_09 bunu beğendi.
  17. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    80.000 tl'nin altında düşük km. yüksek model temiz araç bulmak çok zor.Ben iki ay bulamadım.

18. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bizim eleman gariban 25 bin kredi çekti, her kafadan ses çıkınca iyice kafası karıştı,bu piyasada araç almak çok zor dediğiniz gibi,fiyatlar elon musk ın spacex gibi atmosfere ulaştı :)

Samet_ak bunu beğendi.
  19. saglıkçı

saglıkçı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    212
    Ad Soyad:
    alper
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Merhabalar bende 2. Araç olarak kendime clio 4 1.5 dci bakıyordum. Bu sebeple birçok clioyu deneme fırsatı buldum . Hatta çevremden alıp kullandım . Malzeme ve işçiligini hiç begenmedim kasası ufak bir egimde esniyor. Ben buna istinaden gidip 2014 model i20 aldım aracın kullanım rahatlıgı kalitesi beni cezbetti. Sadece ( dizelde ) partikül fitresi sıkıntısı yaşarsınız ( oda 2014 model altı) serviste yazılımla oda düzeliyor ama karar sizin.

yesil_09 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş