LPG KABLO

Bu Parçaları Nereden Bulabilirim?

'Santa Fe Forum - Club' forumunda oesqure tarafından 5 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Merhaba Forum Sakinleri,
    Aracımın port bagajına ait sol arka son çıtası ile sağ ön dış kapağı düşmüş. Resimlerini gönderiyorum. Adapazarı'nda oturuyorum. Birebir uyumlu parçaları sizce nereden bulabilirim?[​IMG][​IMG]

Duygu bunu beğendi.
  2. Duygu

Duygu Guest

Çıkmacılardan :) google yazmanızı tavsiye ederim, çıkma hyundai parçaları satan siteler çok fazla var .

smtsmt227, <<bülent>>, 10ur ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Çok teşekkürler. Bir araştırmaya gireceğiz bakalım.

4. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Hic uğraşmayın servise gidin büyük ihtimalle Cikmacilardan daha ucuza alirsiniz . Ellerinde olmayabilir ama siparişle getirtebilirsiniz. Bir ihtimal kapak ayrı olarak satılmıyor diyebilirler o zaman cikmacilarda şansınızı denersiniz

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

smtsmt227, oesqure ve <<bülent>> bunu beğendi.
  5. sar20

sar20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    KUDRET YILDIRIM
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    yedek parçacı ile konuşabilirsin. bu tip parçaları katalogtan isteyerek getirtebiliyorlar.

smtsmt227 bunu beğendi.
  6. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Vallahi hangi çıkmacıyı aradıysam yok. Dediğiniz gibi servisle görüşeceğim. Artık 3 kuruşluk iki plastik parça için bakalım ne kadar isteyecekler.

7. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Ben yetkili servisten aldim 20 tl tavandaki parca digerinide servis getirir baska yerde zor

oesqure bunu beğendi.
  8. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Eyvallah hocam o zaman haftasonu bana servis yolu göründü çok teşekkürler.

9. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Valla inan santa fe nin degistirmedigim parca kalmadi artik saticam duster alicam sifir bakcam keyfime onu degis bunu degis yeter valla allah kolaylik versin baska bir sıkıntın olursa yardım ederim

santafe2004, Duygu ve oesqure bunu beğendi.
  10. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Allah kolaylık versin Hocam ama bu arabadan sonra da Renault 12 Toros gibi 50 cm vitesiyle, takoz gibi süspansiyonuyla, 5. sınıf iç döşeme ve plastik kaliteyle Duster kesinlikle tatmin etmez bence.

VVadam ve micomico bunu beğendi.
  11. vetkopat

vetkopat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ozan terzi
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    selamlar aranıza yeni katıldım 1,5 yıldır santafe kullanıyorum baya bi parça değiştirdim ama lanet olsası makinayı seviyorum çok keyifli =) çoğu parçayı ( iç kapı kolları tavan barı kapakları koltuk altı çekmece kapı swic sis farı far vs vs baya bi parçasını bozuk olmamasına rağmen sırf estetik olsun diye değiştirdim hepsini servisten geirttim hatta olmayan parça bile kore den geliyor yaklaşık 1 ayda bu arada 2003 model aracım. aldığımda race chip taktırdım obd konnektöründen de power chip kullanıyorum =) nasıl taktıysam chip olayına =) aracı aldıktan sonra yükseltmek için çok uğraştım maksimum yüksekliğinde şuan orjinal halinden 8 cm yukarda daha da yukselmeye imkanı yok gerçi portal aks ile yukselir 0 cm daha ama maliyeti 20bin tl değmez =) 255/70/16 lastik kullanıyorum suan piyasada sorentolara tepeden bakan kaslı bi aracım oldu =) lastik kaynaklı araç ağırlaştı bu sebeple chip olayına girdim. birde bu aralar şanzıman biraz bazen vuruntu yapıyor servis aynı yanıtı verdi problem yok devam dedi =) dağılınca hallederiz demek oluyo sanırım =) balıkesirde usta sıkıntısı var 255 binde aracım ne yapıcam bilemedim aklım karışık keyifle takip ediyorum yazılanları buı ara partikül filitresine taktım yada katalizör yada katalitik galiba hepsi aynı kapı çokta anladığım bi mevzu değil kulak dolması =) iptal ettirince alet rahatlıyor performansı ilk günkü haline yaklaşır gibi şeyler duydum bilgisi olan varsa yorumlarsa sevinirim. sanırım iptal edip oksijen sensör yanıltıcı takılıyormuş malum katalizördeki oksijen sensörü bi parça olmadıgından sapıtıyormuş internette baktım var ne dersiniz işe yararmı ?

santafe2004 ve Duygu bunu beğendi.
  12. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Ozan bey, aramıza hoşgeldiniz, Santa Fe az bulunan bir model olmasına rağmen forumda santa fe'ci sayısı arttı. sanırım5-6 olduk.

benim aracım 2005 model. benim aracımda ve sizin aracınızda bildiğim kadarıyla partikül filtresi yok. ama katalizör var. belki katalizörü iptal ettirirseniz güç artışı sağlanabilir, ama muayeneden nasıl geçersiniz bilmiyorum.

ben de çok seviyorum bu aracı ama günde 90 km yol yapıyorum, 10 litre yakıyor ve bu beni biraz yoruyor.(forumda blue otomatikle 12 litre yakanlar var, bizim araç kokluyor aslında)

bu nedenle bende satıp az yakan bir dizel araç alabilirim belki.

13. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Hoşgeldiniz Ozan Bey. Ben Özgür. Ben de gruba yeni eklenenlerdenim. Aracım 2006 Santafe 2000 CC. Vgt. Bu araç benim 4. aracım ve kullanırken aldığım keyfi tarif edemem. Başıma çok ciddi dertler açmadıkça da kısa vadede satmayı düşünmüyorum.

Bu arada keşke bu forum daha fazla aktif kullanıcı ile daha faal bir forum olsaydı çok sevinirdim.

Katalitik konverter ile ilgili olarak kullanma kılavuzunda egzost ısısı[​IMG]nın düşürülmesini sağlaması gibi şeylerden bahsediliyor.

Duygu bunu beğendi.
  14. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ozan bey inan aynı duyguları paylaşıyoruz yaşadıklarımı ve düşüncelerimi yazmışsın keyifli sürüşler garip birşey var bu arabada yaptığın masraf hiç insanı üzmüyor neden bende çözemedim:)

15. vetkopat

vetkopat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ozan terzi
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Çok teşekkürler selamlar halil bey ve özgür bey dediğiniz gibi kullanan az bu arabalardan gerçi bende 2003 babamda da 2006 modeli var yani ailede 2 santafe var =) o yuzden baya bi araca hakimim hatta 2003 aldığıma biraz seviniyor biraz üzülüyorum. sevindiğim kısmı kaputtaki malum havalandırma deliğini çok şekil buluyorum ama üzüldüğüm kısmı sürekli dört çeker olması babamınki makyajlı kasa oldugundan iki çekerin atikliği ve seriliği bariz ve yakıt biraz daha az gerçi ben chip tuning yaparak aradaki açığı kapattım şuan aracım daha torklu bariz ve az yakıyor orjinal haline göre biliyorsunuz 112 hp ve 255 nm tork tan suan 135 hp 320nm tork a çıktı gayet güzel şuan kafam da ucr hidrojen taktırmak var baya bi araştırdım fiyat olarak piysadaki hidrojenlerden pahalı ama plakaları titanyum oldugundan erimiyor ve 1 sene sonra performans kaybetmiyor yanii kafamda deli sorular var =) portal aks olayına bi ara taktım fiyatları duyunca geri adım attım =) bu araba gerçekten keyifli yoldan çıkıp arazide oynamaya yolda sürmeye her türlü keyifli dediğim gibi dünya masraf yaptım önceki araçlarımda olsa çok zoruma giderdi ama bunda gariptir hala yapıyorum ufak tefek demeden ama satmayıda hiç düşünmüyorum genişliği konforu çoçuklu aileler için 10 numara bizim kızın malzemeler benim kamp malzemeleri herşeyi rahatlıkla alıyor hatta webasto bile düşünüyorum bulabilirsem alıcam hatta dün gece arkadaş vinç bulmuş sahibindende linkini attı 400 tl atv vinci 1500 kg çekme kapasiteli randımanlı olmaz ama ufak tefek iş görür ve şekil durur dedi alıp takalım dedi ona bile sıcak bakıyorum şuan =) arabaya her şey gidiyor tavan sepetini arkadaş su borusundan kıvırıp yaptı üzerine ben biraz modifiye suan çok yakıştırıyorum üzerine çıktım rahat beni taşıyor bu arada 0,1 ton um =) katalizör iptaline gelince acaba arabaya bi zararı olurmu yada temizletmenin bi zararı olurmu bi yorumunuz varmı?

16. sar20

sar20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    KUDRET YILDIRIM
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    dizel otomatik era 7,8 altını hiç görmüyor...

17. vetkopat

vetkopat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ozan terzi
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    kudret bey selamlar 2008 de bendede era vardı normal yakması öyle giden bi alet yok =) canavar piskopat gidiyordu ama durmuyordu 2 sene kullandım baya kaza atlattım durmamasından dolayı iyi bilirim =) santafe giden bi araç değil agırlık kaynaklı yaktıgını düşünüyorum ortalama 10 litre yakıyor ama seviyoruz hala =)

18. vetkopat

vetkopat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ozan terzi
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
  19. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ozan bey katalizör iptaline gelirsek muayenede sıkıntı oluyor o yüzden iptal etmeyi içine mersedeslerde kullanılan telli sistemden yerleştiriyorlar ben dışarda yaptırmak istedim dışarı ile yetkili servis aynı fiyatı çekin yetkilide olsun dedim en azından garantili ama temizlik ne yazıkki olmuyor çünkü katalizörün içindeki seramik dağıtılıyor o dağılan parça aşağıya kadar gidiyor susturucuyu tıkıyor araba gitmiyor iğrenç bir durum yaşadım. ilk önce bir katalizörcü kontrol ettirin servisten fiyat alın ben servis 1.900 tl ye yaptırdım ama iki katalizörde değişti belki bir tanesi sıkınıtılıdır sizde ama araç çok değişti. birde bu chip tuning hakkında bilgi alabilirsem yakıt ne kadar düştü ve araca bir zararını gördünüzmü ve nereye yaptırdınız bu işlemi saygılar dilerim.

20. vetkopat

vetkopat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    ozan terzi
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    serkan bey bilgi için teşekkürler baktıracağım hatta bugun bi ugramayı düşünüyorum. chip tuning olayını internette araştırıp race chip marka taktırmaya karar verdim alman malı balıkesirdede bayisinin oldugunu ögrendim istanbuldaki distiribitöruyle konusunca. 1 yıldır kullanıyorum zararını hiç görmedim faydası malum =) benim araç ilk çıkan 112 hp 250 tork gariban sürekli 4 çeker ceset versiyon =) tabiri caizse ölüyü kaldırdı özellikle tork arttı şuanki değerleri 135hp ve 320 tork yakıt 12 litreden 11 hatta efendi kullanımda 10 litrelere geldi hatta uzun yolda sabit 110 km hızla 9 litre gayet memnunum montajı kolay kendim yaptım. motor bloğunun üzerindeki plastik kapagı sökünce altında enjeksiyonlara giden bi soket var oraya aldığınız parçayı takıyorsunuz aslında paypas olmuş oluyor. birde kutudan nötr orjinal hale gelmesi için bi soket çıkıyor istersen arada orjinal olsun nasıldı eski hali diye merak ediyorsanız onu takıyorsun tavsiye ederim. bi araştırın çok var chip tuning yapan. bu arada resim yuklemeye çalıştım az önce beceremedim sanırım bende gözükmüyor aracımın öncesi sonrası yapacaktım olmadı nasıl yapılıyor acaba ?

Duygu bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş