LPG KABLO

boya sorunu

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda ertugrul4364 tarafından 11 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. ertugrul4364

ertugrul4364 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ertugrul cihan
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    Hyundai yeni i30 un ön tamponunda boyanın üzerindeki naylonumsu ince tabaka soyuluyor.ve alttaki renk de mat...dolayısıyla aracım tamponu kel kel oldu.bu sorunumun giderilmesini rica ediyorum.kısacası boya çok kalitesiz...Hyundai bo sorunuma çare bulmazsa mahkemeye vermeyi düşünüyorum.aracımın rengi kırmızı 2012 model...

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba,

Öncelikle profil bilgilerinizi güncellemeniz gerekiyor. Diğer taraftan sorununuzla ilgili başvuru yeri burası değil yetkili servistir, siz herhangi bir şekilde servise başvurduğunuzu yazmamışsınız. Soyulan kısım vernik, siz daha bunu bilmeden boyaya kalite biçmişsiniz. Mümkünse kısa zamanda görsel ekleyin, aksi taktirde şikayetinizi bu platformda ciddiye almayız.

3. ertugrul4364

ertugrul4364 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ertugrul cihan
    Araç Modeli:
    o nasıl bir cevap üslubu öyle yaa..bilmiyorun tabii ki öğrenmek için yazıyorum...forum başlığı sorunlar şikayetler değil mi? şikayet olarak yazdım..ciddiye almayın....

4. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Asıl siz üslubunuzun farkında mısınız? Bi meclise girdiğinizde öncelikle kendinizi bir tanıtırsınız, selam verirsiniz. Burası hyundai yetkili servisi değil, hyundai kullanıcı ve severlerinin forumudur. Önce nerede olduğunuzu bir fark edin sonra sıkıntınızı paylaşın. Boyanızda sorun olduysa bizimle paylaşabilirsiniz elbet ama tamirini istemeyi nerden hak gördünüz anlamadım. Hiç burayla uğraşmayın verin Assanı mahkemeye, Assan da size genesis tahsis eder bi tane olur biter.

5. ertugrul4364

ertugrul4364 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ertugrul cihan
    Araç Modeli:
    sayenizde Hyundai sevgim kalmadı.bu da son mesajım.

6. Alperen

Alperen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    64
    Ad Soyad:
    Alperen AYTEKİN
    Aracınızi sıfır aldınız sanırım ve hiç beklemediğiniz bi sorun yaşamıssınız, geçmiş olsun..agresif olmanızı anlayabilirim ama biraz düşünceli davranın burdaki insanlarda sizin gibi bi hyundai kullanıcısı..En azından sorunlarınızı paylaştıktan sonra öneri ve yardım isteseniz daha makul bir davranış olurdu, kızıp kalp kırmaya gerek yok, bu tarz sorunlar yasayan abilerimiz olmadı değil sonucta kul yapımıdır, ha cözülmedimi %90 ını çözülmüştür, en azından ben öle biliyorum...benim de direksiyonumda sıkıntı vardı, emin olun bu sitedeki arkadaşların yönlendirmesi ve yardımı sayesinde cebimden beş kuruş cıkmadan işimi hallettim, burdakilerin amacıda birbirlerine bir problem oldugunda ilgi, uzmanlık alanı neyse o konuda yardımcı olmaktır...Umarım en kısa sürede sorununuz çözülür, Saygılar..

7. musti58

musti58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Dalıcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Herkese merhaba,
    foruma yeni üye oldum.Hyundai şikayetlerini okumak için sitenize girdiğimde benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşın yazısını okudum."ertugrul4364" arkadaş belki konuya direkt girmiş olabilir ancak yöneticilerin kendisine ifade şekli hiç hoş olmamış.Neyse ben şikayetime döneyim.
    2008 model i30 Ateş kırmızısı aracımda bir sabah vernik atması başladı.1 ay sonra arabanın her tarafı harita gibi oldu.Şuanda Hyundai assan ile 25 gündür telefon trafiğindeyim.Bugün itibariyle net bir cevap geldi kendilerinden.Ben aracın ilk sahibi olmadığım için ve araçta boya garantisi 2 yıl olduğu için yardımcı olamıyoruz dediler.Aracın boya garanti 2 yıl olması, 2 yıl sonra harita gibi olacağı anlamına gelmemesi gerektiğini düşünüyorum.Belli ki bu fabrikasyon hatası , sahip çıkın aracınıza diye ifade ettiğimde hiç bir şey yapamayacaklarını kesin bir dille ifade ettiler.

Arkadaşlar,
    çevremde ve internet ortamaındaki araştırmalarım neticesinde çok ilginç bir durumla karşılaştım.Hyundainin ateş kırmızısı renklerindeki araçlarda bu sorun çok oluyormuş.Forum sitelerinde onlarca insanla görüştüm hepsinin sorunu aynı vernik atması ve hepsinin arabasının rengi aynı.Bu forumdaki arkadaşın sorunuda aynı ve arabasının rengide kırmızıymış.Yani bu ne demek oluyor, hyundainin bu renkteki araçlarında fabrikasyon hatası var demek oluyor.Ben bu hafta içi İstanbul tüketici mahkemelerine dava açacam , şuanda evrkaları tamamlıyoruz.Hakkımı sonuna kadar arayacağım.Aracımı satamıyorum kimse almıyor, almak isteyen olsada değerinin çok çok altında fiyat teklif ediyorlar.Şuanda aracımın tavanında, kaputunda,arka kapısında,çamurluklarda yani anlayacığınız arabanın her tarafında vernik atması oluyor ve her geçen gün büyüyorlar.Size resimde eklemeye çalışıyorum ancak izin vermiyor sanırım yeni üye olduğum için.

Not:
    Araç Yılı : 2008
    Araç Modeli : i30 Style CRDI
    Araç Km: 64.000

8. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    fotoları imageshack, hızlı resim gibi bir siteye yükleyip linklerini yapıştırabilirsiniz. geçmiş olsun.

9. yigit26

yigit26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı olay başka model bir araçta benim başıma geldi boya garantisi bitmişti aynı şeyleri söylediler garanti bitti bişey yapamayız vs elime bir kırmızı kalem aldım vernik kalkmasının olduğu yerleri kalın bir şekilde daire içine aldım ve onlara dedim ki aracı bu şekilde binerim arka cama da garanti bittiği için böyle oldu yazarım dedim istanbuldan ekip gelsin inceletelim dediler incelettiler ve aracı yeniden boyayıp bana teslim ettiler

10. musti58

musti58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Dalıcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    "yiği26" etkili bir yol izlemişsiniz ancak aracımı boyatma talebim olmadı benim.Çünkü aracım boyanırsa eğer, komple boya yapılması gerekiyor.Araçta komple boya olduktan sonra çok zor satarım ben bu aracı.Benim talebim şöyle oldu ; aracın yasal kasko bedeli ne kadar tutuyorsa aynı fiyattan geri alın aracımı dedim.Yanaşmadılar.Hayırlısı olsun diyelim bakalım mahkeme nasıl sonuçlanacak.

11. musti58

musti58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa Dalıcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
  12. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Geri alma isine yanasmazlar. Kaldiki adamlar hedelsiz boya bile yapmayiz demisken. Insallah sorununuzu istediginiz sekilde cozulir.

13. ibrbokzurt

ibrbokzurt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    musti 58 mahkeme sonucu nasıl sonuçlandı üstad? aynı sorun bende de var vernik atması oluyor pul pul

14. ibrbokzurt

ibrbokzurt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    nasıl bir sonuca vardılar hocam ? Bende de sizin sıkıntınızın aynısı var.

15. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    sanırım ertugrul arkadasımız burayı hyundaı merkezine ait falan zannettı hayır burası sadece yardım ve dostluk platformu.Ancak bukadar çok çıkışılmasını bende dogru bulmuyorum bu ülkede ınsanlar pc kullanmayı zor becerırken sogutmak yerıne kendılerıne rencıde etmeden küstürmeden özelden anlatılması daha kolay olurdu.

Gelelim soruna ilişkin.. maalesef tampon vb yerler boya vernık bazen tutmuyor bu her markada ufak tefek te olsa var.Bunuda plastık astar kalıtesı yanlıs ıscılık vb seylere baglayabılırsınız ama bukadar buyutulecek bır sorun oldugunu dusunmuyorum kaldıkı tamponlar bıldıgım ekspertıze sokulmuyor cok cok hakkınızı aramanız sonucu mahkeme hyundaı tarafına bır zaruret vermez.

duymussunuzdur gundemde hondacılar var daha 2 bin - 10bın km arası sıfır sayılacak arabalar göçme derdını anlatamadı kaldı kı 3yaş 5 yaş arabanın boyasını kim kabul edecek bu ülkede.

Bu Sayfayı Paylaş