LPG KABLO

Bir Bana Yardim Etsin Lutfen

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda emincan tarafından 17 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. emincan

emincan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Emin tuncer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Bende 2005 model accent era var 1.5

Park ampulu degistirmek istiyorum nasil yapcam yardim eder misiniz

2. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Öncelikle hoşgeldiniz, ilk olarak forumda kendimizi tanıtıyoruz.Sonrasında forumu arıyoruz böyle bir yazı var mı diye bulamayıp konuyu açmaya karar verdiğimizde konu başlığını içeriği hakkında fikir verecek şekilde düzenliyoruz. Tüm bunları yalnızca 1 defa yapıyoruz forumumuzda zaten son mesajların gösterildiği bir ana bölüm var 3 mesaj atıp orayı doldurmuyoruz.

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/buguen-araciniza-ne-yaptiniz.20723/page-1275#post-759891
    şu link nasıl söküldüğünü açıkladığım mesajım

Far lambalarımızı değiştirdik.Fotoğraflayacaktım ama hava yağdı yağacak gibiydi ve alan çok dardı o yüzden çekemedim.Kısaca anlatayım ampullerin arkasındaki kapağı çıkarınca far ampüllerine erişiyoruz orada ki soketi çıkarıyoruz. Bu normalde gerekli mi bilmiyorum ama rahat hareket alanı için de iyi oluyor.Sonra H4 lerin arkasını hiç ellemeden el yordamıyla yana giden 2 kabloyu ve bunların ucuna bağlı park ampulunu çekiyoruz. O ampul yerinden çıkmıyor. Çıkarabilen biriyle denk gelirsem alkışlarım yani her türlü denedim üstten bastırdım yanlardan mandallı mı diyerek yanlardan bastırdım ağız kısmı açılıyor mu diyerek oraları yokladım o ampul çıkmıyor. En son ya dedim parçalan kal içinde ya da ben seni çıkarıcam. Penseyi aldım ampulu tutum hop hemen geldi elime.Sonra yeni ampulu yerine yerleştirdim bütün işlemleri tersten yaparak park lambalarını değiştirdim. Park lambalarını gittigidiyor üzerinden bir satıcıdan aldım. Daha önce 3. stop lambamı da aynı satıcıdan almıştım osram'ın kapalı kutusunda geldi.Ampulden çok anlayan biri değilim o kutuya sahte ampul de koysalar ruhum duymaz ama 3.stop lambamın ampulunu de bu satıcıdan almıştım. Sanayiden aldığım 3 ay gibi bir sürede patlarken bu satıcıdan aldığım ilk yılını sorunsuz tamamladı. Başka bir konuda daha ampuller tartışılıyor oraya da ekleyeceğim ama bu mesajın altında da bulunması açısından ben araca uygun ampulleri https://am-application.osram.info/en buradan bulup osram kod numarası ile internette aratarak alıyorum. 3 defa bu şekilde aldım henüz bir sorunla karşılaşmadım. Sadece dikkat etmeniz gereken bu sitede size her seferinde en pahalı ampulu gösteriyor. Aracınızın orjinal ampulunu bulmak istiyorsanız seçtiğiniz araç parçasına göre aşağıda confort,orginal vs bir şeyler yazıyor.Orginal'e tıklarsanız aradığınız ampulu bulabilirsiniz.

Ben yine de mesajımı buraya da ekleyeyim orada kaynıyor. Park ampulü yuvasından çok zor çıkıyor baştan söyleyeyim.

Kafama takılan bir diğer konu da yanlışım varsa düzeltin ama Accent eralar 2006dan itibaren üretildi diye biliyorum aracınızın 2005 olduğuna yada Era olduğuna emin misiniz ?

3. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba, öncelıkle hosgeldınız forumda bunu aratabılecegınız bır cok mesaj vardır.konu acıp hemen cevap almak ıcınde 2-3 kez konu acmanıza gerek yoktu. en kotu ıhtımalle hepsı aynı duzende far sokulmeden bıraz zor bazı hyundaılerde el gırmıyor ama gıren yer varsada arkadakı kapak cıkar ve halledersınız.Kolay gelsın

Bu Sayfayı Paylaş