LPG KABLO

Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Destek Help

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda Drsn.yks tarafından 3 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. Drsn.yks

Drsn.yks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Dursun yokuş
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Merhaba foruma yeni üyeyim bir çok faydalı bilgi paylaşımı olduğunu gördüm.
    Aracım accent 1.3 ls hacback 2001 270 bin de aracı alırken bir hatayla expere sokmadan aldım neyse 15000 önce beyaz duman atmasindan dolayi yarım motor conta değişimi kapak taslanmasi subop ayarları felan yaptırdım araç yaklaşık 1 aydır su eksiltmeye alttan damlamaya başladı farkli bi ustaya goturdum life kaldırdığımızda motor blogundan sizdigini gördük neyse aracı bıraktım usta ertesi gün conta nin catladigini büyük ihtimalle motora segmanı atan eski ustanın hatası olabilir dedi neyse kusuru yap dedim conta değişti 30 km yol yapmadım seyir halindeyken patlama sesi ve heryerden dumanlar çıkti aracı sağa çektim su haznesine yağ karisip yoğurt kivaminda arabada hiç yağ kalmadığını radyotor hortumu (olduğu soylendı ) patladığını gördüm ustayı kaldığım yere cagirdigimda boru çürümüş patlamış bu sebebten dolayı conta yanmış ve kapağın taslanmasi gerektiğini soyledi sizce 30 km önce bu usta aracin conta değişiminde yanlış eksik bişey mi yaptı kafam almiyor bu işlerden pek anlamadigimdanda yorumda yapamadim bilgi paylaminizi ricanım ederim

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    motora 2 defa ciddi müdahale edilmiş ki daha öncesi bilinmiyor. bu nedenle ne desek boş. herşey ve her ihtimal olabilir.

tabi ki sizin son tamir yaptırdığınız usta soğutma sistemine genel olarak bakıp sorunları bulmalıydı. bunu yapmamış.

3. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Büyük şanssızlık yaşamışsın bence her iki ustada yanlış seçim olmuş gibi geliyor bana. Bir araç sekmandan çıkıp bunca problem yaşanıyorsa o ustayı biraz yakından öpmek lazım.
    İkinci usta ise daha da garip. Conta değişiyor 30 km sonra hortum patlayınca yine conta değişimi diyor. O da epeyce yakından sopalıkmış.
    İzmirde işinin ehli bir usta tavsiye edeceklerdir. Bu problemler konrtol edilmeden mi teslim ediyorlar aracı anlamıyorum. Sanayi çakal dolu servisler desen kazık bütçe yetmiyor.
    Aracınızda ciddi problemler var burdan ahkam kesmek zor.

4. cenker_baba

cenker_baba Guest

ben o km lerde araba alsam ne kadar boru vs varsa değiştirirdim ne kadar kayış vs varsa değiştirirdim geçmiş olsun

<<bülent>> bunu beğendi.
  5. Drsn.yks

Drsn.yks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Dursun yokuş
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Ustaya değiştir diyorsun boşver durduk yere kendini masrafa sokma diyor hadi diyorum usta olan bu adam vardır bir bildiği güveniyoruz başımıza gelenlere bak dilim çok fena yandı yoğurdu üflemeye bırak yemem bile artık :)

6. Drsn.yks

Drsn.yks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Dursun yokuş
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Sabah erkenden aracı bıraktığım yere gittik motorun üst kapağını söktüler kapak taşlamaya gitti ordan elemanlar geldi alt kapakta eğrilik olup olmadığını ölçdüler az miktarda ortada egrilik cikti olcumu yapan arkadas catlak olabilcegini motor sokulup teste girmesi gerektigini soyledi kimlere ne kurnazlaea denk geldik yada dogru olanmi bu bilemedim vardiyalı çalıştığımdan işe geç kalmamak için yanlarından ayrildim yarın sabahtan taşlama dışında hiçbir işlem yapılmadan tamircinin yanına gidecegim bu yokluk zamanında insan büyük sıkıntıya giriyo bilgileriniz yorumlarınız için teşekkür ederim

7. Drsn.yks

Drsn.yks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Dursun yokuş
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Gördüğüm sadece tahmin yürüttüğü yanlışım varsa düzeltin ilk motor yapıldığında usta ince conta koymuş ikinci usta bak bu conta dandik kağıt gibi ben buna çelik conta koyucam daha sağlam diyerekten çelik conta koymuştu sonrasonda dediğim gibi 30 km bu sıkıntıyı yaşadım benim tahminim ilk tamirde üst kapak taşlanınca aradaki mesafeyi o ince conta kurtardığı için takmış olabilirmi ikinci conta değişiminde çelik conta kalın gelme ihtimali var olabilirmi

8. Drsn.yks

Drsn.yks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Dursun yokuş
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Tekrardan selam başına böyle olay gelen arkadaşlar olabilir diye paylaşıma devam ediyorum üst kapak taşlandı çatlak kontrolünden geçti subop lastikleri değişti hortumlar tekrar yirtilma yapma tehlikesinden hepsi degistirildi bu sefer çelik conta yerine clinger conta takilicak alt kapaktaki 3 - 5 egrilikten dolayı tercih clinger conta tahminim doğruluk kazandı sanırım ilk motor segman atıldığında usta clinger conta kullanmıştı ikinci usta şu kacagindan dolayı çelik conta taktı buda geriliği kapatmadı için yağ suya karıştı

Halil bunu beğendi.
  9. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    umarım motorunuz uzun ömürlü olur.. keza bende aracın dilinden anlamayan ustaya motor yaptırdığım için 1 haftada iki kez motor yaptırdım bir önceki aracıma..

10. Drsn.yks

Drsn.yks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Dursun yokuş
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Çok değişik bir sektör kime nasıl güveneceğini bilmiyor insan helekı benim gibi aracı bilgisi sadece şoförluk olunca :) ama sanayide dura dura öğrendim yakında açarım bi dükkan :D

erhancakmakk bunu beğendi.
  11. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Allah yolunu açık etsin abi :D