10 Kasım LPG KABLO

Bi Sıkıntım Var Arkadaşlar

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda Dcziza tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Dcziza

Dcziza Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Denizcan Karadeniz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Herkese merhabalar...
    Öncelikle aranıza yeni katıldım 2011 (12.aydan) itibaren Hyundai İ20 Troy Prime 1.4 CVVT benzinli aracım var.31.750 km de romano kit lpg taktırdım.şuanda aracım 98.750 kmde.sorum özellikle lpg li i20 lere ve araclara sahıp olan arkadaslara.

Her 10bin bakımı aracta ve lpg de yapıldı.büyük bi olay yaşanmadı.

Gelelim sorunuma ve soruma;
    Son zamanlarda arac lpg de aksam stop edip sabah ilk benzin calismasi esnasinda stop ediyordu.Daha sonra araci ikinci marata cok tok sekilde calistiriyordum.bi keresinde arabani lpg de calistirdiktan sonra (ilk benzin calismasindan bahsediyorum) motor gaza gecip ardindan manuel olarak benzine aldigimda arac stop etti.ikincisinde surekli benzinde lpg pasif iken kullaniyorum bikac gundur marsta calismada sorun yok fakat rolantide araba titriyor vuruntu yapiyor.kaputu acip baktigimda da zaten bariz belli.egzostan da duman kesik kesik pat pat pat diye cikiyor.

Bunun sebebi nedir bu cunartesi yetkili serviste kompresyon testi yaptiricam subap,piston,segman icin.

Ayrica depodaki bir bir bucuk aylik benzini de tamamen bitirip taze benzinle durumuna bakicam

Yardimci olursaniz tesekkur ederim

2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    LPG var araç benzin de çalıştığı sürece arada bir enjektör temizleyici katkı katılması yerinde olur. Ya değilse zaman içinde depo içinde olan benzinin canı sıkıyor bildiğin su oluyor ve sonrasında aracın olmadık yerlerini tıkamaya başlıyor.

Bu Sayfayı Paylaş