10 Kasım LPG KABLO

Beyaz Eşya Marka Önerisi / Anketli

'Sohbet-2' forumunda İsa Akdoğan tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

?

Beyaz eşya seçiminde sizce hangi marka tercih edilmeli?

1. Bosch

27.2%
  2. Arçelik

25.0%
  3. Beko

5.4%
  4. Hotpoint

2.2%
  5. LG

6.5%
  6. Samsung

9.8%
  7. Siemens

10.9%
  8. Profilo

7.6%
  9. Diğer

5.4%
  1. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhabalar abilerim, kardeşlerim,

Yakın bir gelecekte dünya evine girmeyi düşünüyorum ve şimdiden hazırlıklara başladım. Ev alışverişinde beyaz eşya en risklilerinden biri bana göre. O yüzden bu yollardan geçmiş olan sizlerin tavsiyeleri benim için önemli :)
    Bu yakınlarda beyaz eşyayı toplu olarak tek markadan alacağım fakat aklımda birkaç marka var. Bosch var çok tavsiye eden olduğu için, Arçelik, Beko ... var yerli üretim olduğu için. :)
    Ne yapalım ?

umutd07 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    2007 yılında bir süre arçelik buzdolabı fabrikasında çalıştım. Orada gördüğüm şudur beyaz eşya tamamen şans işidir. Önemli olan markanın servis anlayışıdır. Kendi evimde eşyalarım bosch marka. Memnunmusunuz derseniz ilk aldığım sene 2011 de fırında sıkıntı çıktı servis gelmek için bile 25 tl istedi geldiğinde kendi montaj hatasından kaynaklanan durumu kullanıcı hatası dedi 250 tl istedi. Kibarca 25 tl ücretlerini verip uğurladım hanım ile mutfaga yatırıp fırını tamir ettim. Geçtiğimiz senede buzdolabı soğutmamaya başladı sensör arızası vardı. Sensör fiyatı ve işçilik farkı çok olmadığından servis i aradım yaptırdım.

Ankastre ocak için güncelleme niteliğinde parça değişimi yapıldı ücretsiz.

Çok düşük kalite markalara bakmamaya çalışın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Vestel neden yok? Evdeki eşyalarımın bir kısmı Profilo, bir kısmı Vestel, örneğin buzdolabı konusunda Bosch gurubunda bulunan lowfrost serilerine bakmanı tavsiye ederim. Gövdeden soğutma diye geçer, ilk alım ve kullanım maliyeti nofrosta göre çok düşüktür, soğutması iyidir, üfleme ile soğutma yapmadığı için içinde yemek bile bozulsa kötü kokusundan dolayı dolabı değiştirmek zorunda kalmazsınız, tek dezavantaji biraz kar yapar onu da yılda 1-2kez temizlerken eritirsin. Profilo olanını 5 senedir kullanıyoruz.

KAFKAS TÜRKÜ ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    satılan bosch ve siemenslerin çoğu yerli üretim, kaliteleri arçeliklere göre "1 tık" daha iyi.

ithal bosch ya da siemens alırsan 2 kat para vermen gerekir.

yani zaten çok para vereceksen ithal bosch alabilirsin.

o kadar para vermeyeyim diyorsan da yerli siemensleri öneririm.

riske girmek istersen samsung al, özellikleri ve malzeme kalitesi ithal bosch'tan bile daha iyi.

bu arada bu sektöre yakın bir sektörde çalışıyorum, insanların çoğu konuştuğu efsanedir.

Murat, YasinD. ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Öncelikle hayırlı olsun. Allah mutlu etsin.

Bekar iken arçelik buzdolabı, çamaşır makinesi, tv, süpürge almıştım. 13 sene oldu. Halen kullanıyoruz. Tv 70 ekran tüplü. Bozulmuyor ki bir led tv alalım.:):) Bulaşık makinesi ve fırını 8 sene önce evlenince yine arçelik aldım, sorunsuz kullanıyorum. Ben hem yerli üretim olduğu için hemde servis ağı geniş olduğu için tercihimi arçelik ten yana kullandım ve pişman olmadım. Ayrıca yaklaşık 30 yıllık bir arçelik buzdolabımız daha var köydeki evde. Tıkır tıkır çalışıyor. Tabi beyaz eşya şans işidir. Bunu da unutmamak lazım.

YasinD. ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Dediğiniz gibi şans işi mesela biz de yıllardır beko ve arçelik kullanıyoruz evimizde fakat her kafadan bir ses çıkınca kendi kullandığım üründen bile şüphe duymaya başladım :)

7. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Vestel konusunda her alanda ağzım yandığı için ismini bile zikredesim gelmiyor :) Bosch için söylediğiniz buz dolabını evde kullanıyorum dediğiniz gibi gayet başarılı bir cihaz.

8. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Geçen sene bir tanıdığımızdan LG ürünleri aldık. İndirim ve ödeme kolaylığı konusunda çok yardımcı oldular. Eğer sizinde tanıdığınız var ise; bu kolaylıkları sunacaktır.
    Onun haricinde; Vestel fiyat-performans olarak çok iyi ürünler üretiyor. Üstelik yerli malı. Kullanan tanıdıklarım çok memnunlar.

LG'ye dönelim. Memnunum. 1 sene içerisinde buzdolabı için 2 defa servisi çağırmak zorunda kaldık. Elektrik kesintisi yaşandığında buzdolabının arkasında, kompresörün altındaki hazneye su akmakta. 1 sene içerisinde 2 defa taştı. 1 defa; eve geldiğimde halılar hep ıslaktı, rezalet haldeydi. İkincisinde tekrar taştı, yine servis çağırmak zorunda kaldık. Siemens, Vestel gibi markalarda kullanıcı kolayca temizleyebiliyor. LG'de, haznenin üzerinde tüp ve borular olduğu için çok zor. 6 ayda bir 75TL servis ücreti vererek temizletebilirsiniz. Benim yaşadığım yer biraz yüksek olduğu için ulaşım zor, sizin yaşadığınız yer yakın ise; fiyat düşebilir.

Bosch marka klima kullanıyoruz. Hediye gelmişti. Hiç memnun değiliz. Kışın dışarısı 2 derece iken ısıtmadı. Ertesi gün servisi çağırdık. Kış aylarında maksimum 6-8 derece ısıtabilirmiş. Yani dışarısı 2 dereceyse, klima 8-10 dereceye kadar odayı ısıtabilir. Pek inandırıcı gelmedi, Bosch Genel Merkezi aradık, gelip baktılar. Genel Merkez size dönecek dediler, dönülmedi şu ana kadar. Başka bir oda da LG/Beko klima var, o içerisini kolayca çok iyi derecelere ısıtabiliyor. Klima için Bosch önermem. İş yerinde başka markanın kliması var, o da ısıtabiliyor.

Küçük ev aletleri için Homend diye bir marka var. Ürünleri de çok güzel. Arçelik'te iyi.
    Küçük ev aletlerini ev hanımı seçecektir zaten, kolaylığı vs. açısından daha iyi olacaktır.

Sizlere şimdiden hayırlı olsun.

9. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Fiyat olarak bütçe oluşturmadım kendime o yüzden ilk marka belirleyip ona göre bütçe çıkaracağım. Ama yerli veya yabancı üretim olduğunu büyük ihtimal ayırt edemeyeceğim çünkü satıcılar satmak için her türlü sahtekarlığa girişiyorlar :)

Samsung'un çamaşır makinesine denk geldim birkaç kez aynı şekilde buz dolabına da denk geldim motorları aşırı gürültülü çalışıyordu. Sanırsın içinde elektrik motoru yokta dizel motor koymuşlar. O nedenle biraz ön yargılıyım.

10. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Allah razı olsun :)
    Dediğiniz gibi beyaz eşyada biraz şans önemli arçelik benim de ilk tercihlerim arasında aslında.

11. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yakın zamanda Arçelik' ten ocak, fırın, davlumbaz+bulaşık makinesinden oluşan ankastre set aldık. Kalite olarak normal standartlarda. Ne çok kötü, ne de çok kaliteli diyebilirim. Arçelik tercih edersen, fiyat ve parça tedariği konusunda servis işlemlerinde sıkıntı yaşamazsın.

Bosch ve profilonun elektronik aksamının tamamı Siemens. Bütçeyi bilmiyorum ama, İmkan varsa, Siemens, LG, Hotpoınt Ariston tavsiye ederim. Uzun süre sıkıntısız kullanırsınız. Mutluluklar dilerim şimdiden.

Son düzenleme: 14 Şubat 2018
  12. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    LG ve Samsung genelde elektronik üreticileri olduğu için cep telefonu, televizyon gibi ürünleri dışındakiler pek güven vermiyorlar o yüzden ikinci plana atmak geliyor her isimlerini duyduğumda :) Ve LG dolapla ilgili bahsettiğiniz su taşma sorunu buzluk eridiğinde suyun toplanacağı alanla ilgili sanırım. Daha önceden Indesit marka bir buz dolabımız vardı, adamlar zekice bir hareketle bu taşma kabını dolabın sürekli ısınan motorunun üstüne koymuşlar. Hem su motoru soğutuyor hem de sürekli buharlaştığı için taşma ihtimali düşüyordu :)

Klima konusunda kendini kanıtlamış bir çok marka var bildiğim kadarıyla mitsubishi bu alanda en iyilerden birisi. Belki de aldığınız klima sadece serinletmeye yönelik üretilmiş bir model de olabilir bilemiyorum :)

Küçük ev aletleri dediğiniz gibi biz karışamıyoruz :)

13. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    kalite için LG, servis için arçelik/beko tek geçerim.

Ogun ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Fiyat hesaplaması yaptığımda Siemens, Bosch veya Arçelik, Beko gibi markaların arasında 1000-2000 civarı bir oynama oluyor. O nedenle çok bir fark yok ödenebilir durumda benim için.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

rpurcek bunu beğendi.
  15. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Çok net konuştun abi evde ne kullanıyorsunuz acaba ? :)

16. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Öncelikle hayırlı olsun.
    Kendi evimizde Alman üretim Bosch ürünlerini kullanıyoruz 8 senedir. Çok memnunuz. Makinaların arkasındaki çelik bilgi levhası üzerinden bilgileri kontrol ederseniz made in germany ibaresine bakarak alabilirsiniz.

Halil ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  17. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu bilgi bayağı işime yarayacak teşekkür ederim :)

gokhan06 bunu beğendi.
  18. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Kullanım kolaylığı konusunda da bu iki marka çok iyi. Teknoloji ve özellik olarak ta. Evet, dediğiniz su haznesi motorun altında. Fakat; buzlukta salça, et ve türevlerinin buharları olunca o haznenin durumu pek iyi olmuyor. O kap bazı markalarda klipsli, kullanıcı söküp çıkarabiliyor. Bu model de servis geliyor.

Klima konusunda iş yerinde Daikin var, ısıtma ve soğutması çok hızlı. Aynı zamanda sessiz. Serinletmeye yönelik bir model olsaydı, portatif soğutucu olurdu. Isıtma fonksiyonu var ama işe yaramıyor.

19. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,498
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Evimizde yıllar yıllar önce bir Demirdöküm serisi beyaz eşyalarımız vardı , o ürünleri 20-25 yıl kullandıktan sonra bu günün bilindik markalarıyla değiştirdik ama bu gün giden eski eşyalarımı ( Demirdöküm ) bulabilsem geri alırım , bu gün bu markanın ürünleri eski kalitede mi onu da bilmiyorum , şirketler el değiştiriyor ve kaliteden çalıyorlar. Vesteli asla önermem ( yerliyse yerli benim cebimden reklam yapmasın) , beko da iyidir.

20. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    genelde arçelik beko kullanıyorum, kaliteleri vasat ama servisleri 10 numara. tv ve buzdolabı LG, ikiside çok kaliteli.

Bu Sayfayı Paylaş