10 Kasım LPG KABLO

Benzinde Tekleme Vb Birkaç Problem Hk.

'Genel Sorunlar Ve Çözümleri' forumunda EmreFirat tarafından 16 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba arkadaşlarım abilerim hayırlı ramazanlar herkese :)
    Geçtiğimiz ay 206 tek kapı 2000 model xs modelini aldım malum biraz uğraşıyorum vakit buldukça şimdi sorunlarımı yazayım umarım yardımcı olursunuz:)
    Öncelikle aşırı fazla LPG tüketimi var. Depoyu BP’den fulledim 90 km yol yaptım tekrar doldurdum 39₺ gaz aldı. Tekrar fulledim km sıfırladım 194 km’de benzine geçti bugün 1 depo gazla. Gaz deposu silindir 30 lt çok Agresifde sürmüyorum sakinde belli olmuyor araçta açık hava filtresi mevcut.

Diğer sorun benzinde çalışıyor ama gaza basınca boğuluyor gaz yemiyor stop edecek gibi oluyor deviri Yüksek tutunca sorun olmuyor. Benzinde gitmekte isteksiz yokuş çıkmıyor ama gazda güzel kaçıyor. Bu arada bugün benzine geçince farkettim benzindeki boğulma bir nebze düzelmiş ara ara benzinde sürünce geçmiş gibi ilk zaman ki kadar kötü değil.

Diğer sorun araçta sola çekme var. Ön takıma girdim 600₺ kadar masraf ettim rota girdim rotcu dedi lastikten kaynaklıdır beceremedi galiba ama sola çekmeyi kesemedi. Sağa sola dönüşlerde tam dönerken kütür kütür ses var. Uzun yolda viraj dönerken sağa doğru yine kütürtü var acaba sorun ne olabilir aks yapar mı ?

Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler :)

2. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,967
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Buji ve buji kablolarını kontrol ettiniz mi

3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    LPG sıkıntı yoksa eğer ateşlemeden ziyade benzin enjektorlerinden olabilir, bence kaliteli bir yakit katkısı alıp, bir müddet sadece benzinde kullanılabilir, sorun duzelirse eğer akabinde güzel bir LPG ayarı yapılabilir.
    Ön takım bunlarda biraz kronik sanırım, bende bakim yaptirmistim ama yan sanayi ile ses tam olarak gitmemisti

4. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    peki enjektör temizleyici çeyrek depoda yada yarım depoda kullansak sizce zararlımı kutularında genelde 50lt için 1 kutu diyor bu max kapasitesimi yoksa kullanılması gereken miktarmı ? BMW'de bende kullanmak istiyorumda

5. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Araçta ilk çalıştırmada, kalkışta pır pır etme var ise yüksek vites değişiminde bu pır pır yığılma var ise genelde buji, buji kablosu ve ateşleme distiribütörden şüpheleniyor ustalar... BMW'emde vardı değiştirdim %90'ı gitti az kaldı onuda enjektörlere bağlıyorum

6. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Aynı zamanda daha az lt kullanabilecegi de yazılı ama yarım depodan az olmamalı bence, en güzel uygulama ise depoya katıp uzun yol yapmak, birde ben üreticisine sormuştum depoda dursa günlük kullansam sorun olur mu diye sorun olmaz dediler ama en guzeli depoya katıp uzun yola cikmak ve bitirmek. Anladığım kadarıyla çok etkili ürün değiller.

Tilki bunu beğendi.
  7. Bayram Balım

Bayram Balım Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Bayram Balım
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Benzin eski ise oktanı düşmüş olabilir ve benzinde isteksizlik ondan olabilir katkı pek önerilmez aslında oda aklınızda bulunsun

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Bayram Balım

Bayram Balım Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Bayram Balım
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Lastiklerden dolayı taraf çekme oluyor benim başımda var yeni sava marka lastik aldım önlerde kullanamadım arkaya aldım lastiği ana markalardan almak akıllıca olur mıchelın yanı Goodyear ın yanı hikaye orjinal marka

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    888
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    İlk önce LPG ustasına gidin . Lpg sistemini iyi bir kontrol etsin . Beyni , lpg rregülatörü vs baksın . Ardından sonuç çıkmazsa ateşleme sistemine yönelin iyi ateşeleme olmazsa örnek vereyim 200 ml yakıttan 3 birimlik enerji yerine 1 birimlik güç üreteceğinden dolayı habire yakıt çekecek. Bujiler , kabloları , disbirütör vs hepsi neden olmuş olabilir .

10. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hayır aslında aklımda var ama sorun bunlarda olda gazda da yapar diye düşündüm :/
    Yürüyen aksamda genelde orijinalden yanayım çünkü kısa sürede aynı sorunları yaşatıyor ve tekrar extra maliyete dönüştürüyor. LPG ayarı yapıldı bilgisayarlı ondan sonra ha verirken silkelemesi kesti güç arttı baya. Ben bujilerden başlayayım:)
    Aynı dediğiniz sorunu yaşıyorum ama sadece benzinde. Buji olsa gazda da yapar diye düşündüm:(
    Lastikçiye gittim önler iyi arkalar kötü dedi öne 2 lastik al çıkanları arkaya takarız dedi bu derece olmaması lazım gibi diye düşünüyorum
    Çok teşekkür ediyorum tavsiyeniz için çok sağolun izin günümde gideyim sanayiye madem :))

MAERKEK bunu beğendi.
  11. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yakıt için ustamla görüştüm. Müsait olduğumda gideceğim motor soğuyunca sübap ayarı yapacakmışız bujiler vs değişecek ondan sonra gaz ayarına gideriz dedi.
    Bugün babamın aracıyla gittiğimden sanayide işim vardı baktıramadım benim araca. Sanki üst kapakta sübap şakırdaması duyar gibiydim diyebilirim.
    Rölanti dalgalanması ve vites değişiminde ayak gaz pedalına basılı gibi devir yüksek kalıyor geç iniyor.
    Aynı şekilde mesela 2. Viteste gidiyorsunuz kaside geldiniz duracaksınız debriyaja basıyorsunuz devir 2 bin civarında kalıp geç düşüyor bunların sebebi ne olabilir?
    Boğaz kelebeğini temizlemeyi düşünüyorum Balat’a spreyi ile sonuç verirmi acaba. Birde tüm bunlara açık hava filtresi etki eder mi ?

MAERKEK bunu beğendi.
  12. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hava akışmetre sensörünü bir kontrol et.

Bu Sayfayı Paylaş