LPG KABLO

!!! Benzin Pompa Rölesi Ve Buji Kablosu !!!

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda Mustafa... tarafından 11 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. Mustafa...

Mustafa... Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Mustafa...
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Arkadaşlar 1 seneden beri benzin pompa rölesi kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamıyordum taki 1-2 haftaya kadar 2 hafta önce boğaz kelebeğini temizledim güzelce sonra çekişi iyi dedim ama benzin pompa rölesi devreye girince (araba sicakken yapıyor) kesik kesik çalışmalara ve gaz yememeye ve stop etmeye başladı. Arabayı stop edip calistirinca yine bir müddet düzgün çalışıyor yine devam ediyor aynı şeylere (benzin pompa rölesini kapatınca sorun yok). Sonra benzin pompa rölesinin kablolarını lehimledim benzin enjektörleri ile lpg ecusu arasındaki kabloları lehimledim sorun düzeldi sandım 2 haftadır sorun yoktu taki bugüne kadar şimdide aynı şekilde yapmaya başladı hatta şimdi röle devreye girince direk stop ediyor artık.

Sorularım
    1.Benzin pompası yerine ampul koysak yani röle devreye girince ampul yansa pompa dursa olur mu? (Akım devam etsin diye)

2.LTFT STFT değerlerim 25 lerde geziyor gazda bundan dolayı yapıyor olabilir mi?

3.Buji kablolarimin omajlari farklı uzun olanlar 3 omaj iken kısa olanlar 15 omajda
    (Uzun olanlar yeni kısa olanlar ise eski kablolar)

4. Buji kablolarındaki omajın yüksek olmasımı iyi düşük olmasımı?

5.Buji tırnak aralığını kaç yapmalıyım lpg de kullandığım için orjinali 1.1 ngk buji

2. Halil ŞAHİN

Halil ŞAHİN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    162
    Ad Soyad:
    Halil ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    benzin pompa rölesi ne kullanıyorsunuz? bende kullanıyorum ama sizin bahsettiğiniz sıkıntılar yok(ancak olmayacağı anlamına gelmez tabiki) ben elonun rölesini kullanmaktayım.gazla çalıştıktan 5 dak. sonra benzini kesiyor ara ara bir kaç dakika yine çalışıyor sistem bu şekilde...ltft stft değerleri buji kablolarından olabilir.

3. Mustafa...

Mustafa... Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Mustafa...
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Sorunum lpg ısı sensöründen kaynaklıymış arkadaşlar sensör arızalı olduğu için otomatik olarak benzine atıyor ama göstergede hâlâ gazda gösteriyor tabi benim röle olduğu için benzin gitmiyor motora ve araba stop ediyor.

Buji kablosunuda doduco marka aldım.

Bu Sayfayı Paylaş