10 Kasım LPG KABLO

Benim Gibi Hyundai Den Yara Olan Yoktur

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda arifmucevher tarafından 4 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ah abi haklısın elbette. Üç tekerlekle gezen var bu memlekette:)

2. akkayat

akkayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    77
    Ad Soyad:
    Erdem Akkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    şikayet com'a girin her markanın servislerinden benzer şikayetler göreceksiniz ,yaşadığınız problemleri hemen sanki Hyundai markasına özel başka markalarda yokmus gibi yansıtmanız büyük haksızlık..Kaldıkı bu forum Hyundai kullanıcıları için inanın bir nimet..Yöneticiler ilgili ve marka üzerinde etkili insanlar ve her konuda kullanıcıya yardımcı oluyorlar..4 sene kullandığım Elentra da hiç proplem yaşamadım ve servislerden memnun kaldım..kalmayanda vardır elbet..şu an opel kullanıcısıyım ama hala bu forumu her gün okuyor ve takip ediyorum..4 yılda cok şey öğrendim bu forumun sayesinde..4 sene boyunca forum yöneticilerine reklam yapmakmı ararsın,marka fanatikliğimi bir takım suçlamalar okudum..oysa kültürümüz bana 1 şey öğretenin 40 yıl kölesi olmak terimini benimser..ne zaman?? bu ülkede iyi bir şeyler yapmaya çalışan insanları paçasından aşağı çekmekten vaz gececeğiz acaba???

sipartacus, MSC ve mursel_balci bunu beğendi.
  3. Umut28

Umut28 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,373
    Ad Soyad:
    umut sonmez usta
    Yaşadığınız Şehir:
    28-GİRESUN
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    12 sene hyundai kullandık ne parça sıkıntısı çektik ne de servis sıkıntısı çektik Allah nasip ederse yaza girerken ya hyundai yada kia alacağız bu forum da diğer forumlardan daha hoş görülü ve yardım etmeyi seviyorlar her markadan takip edeni var bende mitsubishi sahibi olarak bu forumu aktif olarak kullanıyorum

4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam , arkadaş malum kaza ve sonrası yapılan yanlışlar sonucu mağdur olmuş durumda ve halen mağduriyetinin de giderileceğinin bir garantisi yok , ben de geçmişte buna benzer durumlar yaşadım , başta @MSC ile tartışmalarımız da oldu , isterlerse forumdan beni atabileceklerini de belirttim , ama ben haklılığımı halen de ıspata hazırım ama beni malum plazanın Yetkili Servisi ve onların merkezi yönlendirmesiyle Merkez de beni haksız bulup yardımcı olmadı , benim şikayetim 2014 yılı rakamlarıyla 60-100 TL arası çözülecek bir sorundu ama iş inada bindi ve karşının inatçı tavrına karşılık ben de Yetkili Serviste ücreti karşılığında yapılmasına onay vermedim çünkü garantiden yapılacak küçük bir dğişimdi.Ayrıca bahsettiğiniz gibi forum yöneticilerinin de ayrıca arayıp sorunumu ilettiklerine ve buna göre sorunda çözüme yönelik bir gelişme görmedim.Belki yöneticiler başka arkadaşların sorununun çözümünde yardımcı olmuş olabilirler. Ben haklı olduğum bir konuda hiç kimseyi tanımam , hatta aracımı İzmite kadar götürmeyi bile düşündüm ancak ailem bu konuda vazgeçmemde etkili oldu , Mersin merkez ve ilgili ilçe plazası önünde eylem düşündüm buna da sosyal konumum nedeniyle girişmekten çekindim , insanların sonunlarının çözümü yerine karşısına çıkan kapıların birer birer kapatılması anında karşı tepki oluşturur bu her konuda böyledir. bence arkadaştan çok daha fazla ben de Hyundai markası için olumsuz düşüncelere sahiptim ve hala da öyleyim ve bir daha araç alacak olsam kesinlikle Hyundaiyi tercih etmeyeceğeimden eminim anack bu aracın kalitesizliğinden değil bu markanın tepeden aşağı temsilcilerinin müşterisine davranışı ile ilgilidir. Kesinlikle arkadaş Hyundaiye her türlü tepkisini gösterebilir ve haklıdır.

Coolwhisper bunu beğendi.
  5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bu forumun fiziksel olarak bir sahibi var. yani kamuya ait değildir. forumun sahibi hyundai markası da değildir.

forumdaki herhangi birisi, hiçkimseye yardımcı olmak zorunda değil.

son 1 yıldır çok artmakla birlikte, eskiden beri gelen birkaç durum var:
    1. bu forumu kamuya ait bir şikayet sitesi olarak kullanmak isteyenler var. bu forum bir şikayet sitesi olmadığı gibi,
    "kendi sorununun çözülmeyeceğinden emin" tüketicilerin sadece karalama amaçlı yaptıkları yayınlar bu forumda yer almamalı. böyle bir hak yok, hiç olmadı.

2. forumdan yardım almanızın garantisi yoktur. hele ki firmaya ulaşıp bireylerin servisle yaşadığı sorunları çözmek sadece iyi niyetle yapılır. acaba bu işten para kazanıldığını düşünen var mı? yardım alamayınca yoğun olarak sitem edilmesi çok saçma.

hyundai markası eksi ve artı yönleri ile önümüzde duruyor. servisler bazen memnuniyeti sağlayamıyor. çok istisna olmakla birlikte ciddi problemler de oluyor. bu forumdaki çoğu insan da neyin ne olduğunu biliyor.

iyi niyetle, gerçekten iyi niyetle, gerçekten iyi niyetle(!!!) yardım isteyene tamamen gönüllü olarak yardım ediliyor. zaten niyeti iyi olmayan da birkaç mesajda anlaşılıyor.

Coolwhisper, umutd07, emrex ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  6. FASTDRİVER3459

FASTDRİVER3459 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Arif bey
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Bole tepki gosterilmez sen memnun değilsen durumunu dike getirirsin sonuçlanır veya sonuçlanmaz ama sen kalkıp hyundai kullanıcılarına araclardan uzak durun yok kullanmayin elinizden çıkarın gibi şahsi dışında yonlendirmeye kalkarsan tepki toplarsın bunuda haketmiş olursun sen memnuniyetsizligini anlatırsın bidaha hyundai markası ile isim olmaz dersin olur biter..

7. FASTDRİVER3459

FASTDRİVER3459 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Arif bey
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Hyundai pişmanlıktır.
    Almayın aldırmayın.
    Aldıysanız da kurtulun...

Bole bi düşünce tarzı olamaz ..

8. akkayat

akkayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    77
    Ad Soyad:
    Erdem Akkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Ben sizin Mağduriyetinizi anlıyorum ve hakda veriyorum..ama Benim gibi cok memnun kalan insanlarda var.dolayısıyla Kurumlar değil insanlardır yanlış yapan ve uğradığınız magduriyet her markada vardır bundan sonrada olacaktır.. şayet her mağduriyeti direk markaya bağlarsak bize Bisiklete binmek kalır sadece.. haklı itirazınızı yapacağınız yolların kapanmadığını düşünüyorum buna yasal başvurularda dahil.umarım bir an önce sorununuz çözülür...

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. JanissaryWolves

JanissaryWolves Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Metehan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Değerli arkadaşlarım bırakın hyundai kendini savunsun ve bu gibi durumlarda müşteri memnuniyetini geliştirmek için çaba göstersin. Sen memnunsun ve bugüne kadar sorun yaşamadın diye herkes öyle olacak diye bir şey yok, adamın canı yanmış maddi ve manevi olarak yıpranmış ki isyan ediyor. Bende servisle çok problem yaşadım benim navigasyonum açılmıyordu servis söktü istanbula gönderdi yetmedi kartını değiştirdi ve sorun sadece kartın güncel olmamsıydı işte servisler böyle bilgisiz ve deneyimsiz elemanlar çalıştırabiliyor. Burda avukat gibi davranan arkadaşlar var ben bu tür davranışları tasvip etmiyorum burası demokratik bir ortamsa olumsuz eleştiri yüzünden kimse engellenip hesabı silinmemeli küfür hakaret yoksa benim için problem yok o insanın hyundai kötüdür demesi benim için bir şey değiştirmez herkesin kafasında bir marka algısı ve imajı vardır

10. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Öncelikle 13-14 yaşındaki çocuk gibi böyle marka olmaz olsun bu marka çok kötü yazilmayacagini otomobil ile haşır neşir olan herkes bilir. Çünkü kusursuz otomobil yoktur. Kusursuz firma da yoktur.
    Yazarsın markanın avantajlarını aracın avantajlarını , bir de dezavantajları yazarsın. Ölçer tartar araç alırsın..
    Ben Opel kullanıyorum parça fiyatı pahalı. Model düşük olmasına rağmen pahalı. Elektronik bir kaç sorun da yaşadım. Böyle marka olmaz yaa bu ne yaa Opel alınmaz yaa demem. Çünkü yol tutuşu şasisi güzel. Model düşük olmasına rağmen tatmin edici donanım var. Ve kullanıyorum. Aynı paraya daha az donanım daha az sorun için gider başka araç da alırsın o da olur. İşin özeti budur.
    Bugün dünya devleri bile hatalı araç üretebiliyor. Şikayetleri bulabilirsiniz. Sonuçta İnsan yapıyor. Servislerde insan var. Hata yapar. Çözüm önemli..

umutd07 ve MSC bunu beğendi.
  11. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hyundaiden şikayetçi olanlara Opel tavsiye ederim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

umutd07, VVadam ve santafe2004 bunu beğendi.
  12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Tavir ve buranin kullanim amaci onemli bizim icin. Burasi sorun cozme yeri ve bizde cozmeye calisirken salak salak abuk sabuk seyler yazilmasina izin vermeyiz. begenmeyen uyeligini sildirebilir.

Burada kimse hyundainin avukati degil ve sorunsuzda demiyor. Abuk sabuk konuyu saptirmayin...

Tilki bunu beğendi.
  13. JanissaryWolves

JanissaryWolves Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Metehan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Tamam benim üyeliğimi de yasaklayabilirsiniz o zaman

14. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Tamamdir.

Var mi başka buranın farklı bir amaç için olduğunu düşünen? Ağlama duvarı zanneden?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FASTDRİVER3459 bunu beğendi.
  15. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    bende honda civic fc5 tavsiye ederim şiddetle :)

16. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Ben Hyundaiden önce Opel kullanıyordum zaten , attan inip eşeğe bindin diyenlere inat Hyundai almıştım.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

Tilki ve umutd07 bunu beğendi.
  17. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    parça bekleme bulamama konusuna şöyle bir yorum yapayım .arkadaşlar hyundai ve uzak doğu araçlarının % 90 ı parça konusunda uzun süreç sıkıntısı yaşamakta bende yaşadım ailemdede yaşayan var çevremdede çok yaşayan var bu her parçada aynı olmamakla beraber can sıkıcı bir süreç olabiliyor ihtiyaç hasıl olunan anda parça tedarikçilerde servislerde v.s varsa zaten kısa sürede sorun çözülüyor her servis her parçadan yüzlerce binlerce stok yapamaz keza tedarikçilerde aynı bu durumda bu tedarik noktaları ne yapabilir siparişle yurt dışından getirmekten başka bunuda düşünmek lazım yurt dışından yetkili serviste olsan sürekli bu işi yapan tedarikçide olsan en ufak dahi ürünü getirmek kolay değil.her ülkenin gümrük yasaları farklı şartlar süreçler farklı ticaretle uğraşan biri olarak bunu söylüyorum .servis yada bir başkası sizin için parça siparişi veriyorsa sanmayınki tek sizin sipariş karşı tarafa iletiliyor türkiyenin her tarafından dünyanın her tarafından siparişler gün gün hafta hafta toplanarak ayırılıyor bunların hepsi bir süreç siparişin ulaşması hazırlanması tedariği yada üretilmesi incelenmesi çıkış biriminde kontrolü çıkış için uygun zaman dilimi daha sonra kargo süreci türkiyeye girişi bekleme süresi servisteki yoğunluğa göre kontrol bekleyişi açılması sisteme girilmesi v.s v.s o kadar uzun bir süreçki yine 1 ay 1,5 ay iyi bir süre .çok basit bir parça için 50 küsür gün bekledim .bunun yanı sıra aracı ilk aldığım tarihte şaft takozunu değiştittim izmirde bulamadık istanbuldan 2 güne geldi .bir örnek daha geçen ay biraderimin aracıyla babam kaza yaptı kırmızı ışıkta geçen bir kendini bilmez araca sağdan bindirdi duramayarak.araç 2017 suzuki grand vitara sağ kapısı değişti orjinal parça türkiyede yok yurt dışından siparişle geldi 3 hafta sürdü siz düşünün sıfır araçta böyle sıkıntı yaşanabiliyor.hyundai gerçekten çok sağlam araç yapıyor konforu da cabası .insanın canı yanınca ne yapacağını bilemez sizide anlıyorum sorununuza çare bulamıyorsanız şayet hukuki yönden haklarınızı arayın herkes için geçerli ..bırakın başka ülke firmalarını kötülemeyi a dan z ye kendi markalarımızı kötüleyerek hiç bir yere gelemiyoruz.ama az ama çok para verip araba alan hiç sorunu olmuyacak sanmasın öyle bir dünya yok şuan türkiyenin şartları bu şekilde bunu bilerek hepimiz araç alıyoruz iyisiyle kötüsüyle bindiğiniz markaları sevin :)beğenmiyorsanız illa alıcısı var satın başka marka alın ama kötülemeyin yılların hondasında bile yaşanan rezaletleri hepimiz biliyoruz olabiliyor ne kadar teknolojik çalışırsan çalış oluyor işte .neyse baya uzun olmuş okumaya başlayanlar kulaklarımı çınlatmadan sonlandırayım saygılar sevgiler :) dip not hyundai ile ticari bir bağım yok reklamda yapmıyorum aracımı seviyorum :)

mursel_balci ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  18. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    nihat abi bu motor soğutma sıvısı için ben 4 farklı usta ile görüştüm bilgi aldım piyasada sanayide v.s satılan saf suda olur arıtma suyuda olur damacana suyuda... yeterki kireçsiz olsun musluk suyu olmasın dediler yalnız tek dikkat noktası suyu antifiriz ile karıştırarak koyulmalı diyor hepsi kafam karıştı yazını okuyunca hatamı yapıyoruz nedir

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  19. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Yaşlı ve yaşlanma yolundaki araçlarda önceden saf antifriz kullanıldıysa tam gaz aynen devam , ama adam ara ara antifirize su eklemiş veya burası soğuk değil deyip hepten sadece su koymuş yani baştan antifiriz kullanılmadıysa , bir sıkıntı olupta oradan buradan kireci çözüp akıtmasın diye bu tür araçlarda 1/1 antifiriz su karışımı iyidir.

santafe2004 bunu beğendi.
  20. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Halil bey , sizinki hariçten gazel okumak , bu sorunlar sizin veya diğer acımasızca eleştirenlerin başına gelseydi , hepinizin Hyundaiye karşı nasıl tavır alacağınızı herkes tahmin eder.Ama sorun başkasının , siz sadece konuşuyorsunuz. Burada sorunlar dile getirilmeyipte akşam sabah koro halinde ÇOK YAŞA HYUNDAİ diye tempo mu tutacağız. Başka markaların ne yaptığı beni ilgilendirmez ama vatandaşın mağduriyeti yarın senin ,benim onun başına gelecek demektir , hem bizde tüketiciye karşı duyarsız küçümseyici davranan markalar , Avrupada , Amerikada yapsınlar bakalım bu afra tafrayı , orada vatandaşın hakkını Devleti koruyor .

Bu Sayfayı Paylaş