LPG KABLO

Bayram Kazasi Ve Uzun Yol Cekis Sorunlari

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda duhangs tarafından 11 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Evet bugün zor bela fethiyeden burdur a geri geldim. Simdi otogardayim 2.5 saat süren minubus yolculukları sonrasi 3 te fethiyeye geri gidecegim 2.5saat daha yolum var

Neyse raporu aldim guc bela. Bugun ki polisler anlayisli çıktı bilgili cikti saolsun lar. Genelde diger arkadaslar savci falan diyor ama biz asli gb yapiyoruz tatilci adamsiniz aylarca bunla mi ugrasilir dediler. 4 sayfa rapor ve diger evraklar.
    Karsi taraf 100de 100 suclu çıkmış.

Istanbula donunce araba yapilacak kaportacima attim resimleri maalesef boya da olacak dedi.
    Umudum macunsuz olmasi yonunde.
    Bagaj havuzu icerde olmasi tum dengeleri bozdu gb. Bu arada bakalim hasar ne cikacak.

muhendus, <<bülent>> ve sipartacus bunu beğendi.
  2. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @duhangs aracin daha onceden kazasi yoksa deger kaybi talep edebilirsiniz

duhangs ve onurforces bunu beğendi.
  3. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    diyelim ki daha önceden küçük bir kazası var. tramerde de görünüyor. bu durumda değer kaybı talep edilemez mi?

yoksa illa aracın daha önceden tramersiz (kazasız) mi olması gerekiyor?

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    aynı yerden ikinci kez kaza olursa tekrardan aynı parçalara için değer kaybı ödenmez zaten değiştirilmiş yada boyanmış olacaktır çünki ama ilk seferde orjinal parçalar zarar görürse değer kaybı ödenir.

Fakat her zarar gören orjinal parça için kısım kısım talep edilebilir şeklinde olması lazım idi.

duhangs ve <<bülent>> bunu beğendi.
  5. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Alinacak deger dusuyormus

6. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Başından beri olması gereken bu diye defaatle yazdık. Siz bu kaza ile ilgili büyük bir ihtimalle savcılığa hiç gitmeyeceksiniz. Karşı tarafla görüşün. Eğer aracın onarımı 39bin lirayı geçmeyecekse karşı tarafın cebinden de bişey çıkmayacak. Siz görüştüğünüzde lisan ı münasiple değer kaybını ödemeleri durumunda şikayetinizden de vazgeçeceğinizi söyleyin. Uzlaşamazsanız zararınızı tazmin için mahkemeye vereceğinizi %100 kusurlu olduklarından mahkeme ve avukatlık ücreti ile kat kat fazla masrafı olacağını söyleyin. Akıllı ve anlayışlı biriyse imkanı da varsa karşı tarafın verir.

ozgutozkan bunu beğendi.
  7. Oguzayhank

Oguzayhank Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    Oğuz Ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    13-BİTLİS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Geçmiş olsun. Süreç sizin için sıkıntılı oldu biraz. Diğer tarafın %100 kusurlu olması lazımdı zaten. Siz bu işlemlerden sonra değer kaybı icin de işlemlere başlayın. Tekrar geçmiş olsun

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    hocam kusura bakma ama anlayamadım.

9. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    teşekkür ediyorum.

10. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    aynı araçtan iki tane olsun ve aynı kazayı yapsın, daha önce hiç kazası olmayan, olana göre daha fazla değer kaybı alırmış.

erenuzel41 ve onurforces bunu beğendi.
  11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Kaskosu varsa yanaşmaz, bildiğim kasko bu mahkeme masraflarını, tazminatları vs de ödüyor.

12. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    geçenlerde köy yolunda lastiği çukura düşürüp kestirip patlatmıştım stepne de yoktu önce benim sigorta acentesini aradım anında cevap anında görüntü iyi güzel onlarda kaskonun anlaşmalı çekicisini aradılar sağolsunlar çekici çağırdık gelsin yardım etsin belki lastiği söker lastikçiye falan götürür birşeyler yaparız diye.

Sonra telefon ettiler işte araba boş vitese geçiyormu? dedimki vites boşa geçiyor, araba basık mı ? dediler, yok dedim standart yükseklikte C segmenti 2017 civic falan filan konum falan attık cep telefonundan, yarım saat sonra teee dağ başına bir tane külüstür hayatımda gördüğüm en dandik benim arabaya yakışmayan ufak bir çekici geldi.

adam illa arabayı çekiciye yükleyip herhangi bir lastikçide başından atmayı düşünüyordu sonra da benim arabayı çekiciye yükleyememişti:) ön ön girdik arkası sürttü:) geri geri girdim önü yere sürttü:) çekici benim arabadan ufak olunca:) sonra çekicinin şöförü ne halin varsa gör deyip gitti

Bir saat sonra başka çekici yollamışlar benim haberim de yok arabanın başından ayrılmıştım çünki ben ve gelen çekici lastiği olmayan arabayı bende başında olmayınca çekememiş saymış sövmüş basıp geri gitmiş:) yol kenarında ufak lokanta vardı orada arabanın başında bıraktığım hanım ben lastiği yaptırıp geri dönünce bana söyledi:), tabi ben tekerleği kendi imkanlarımla söküp çıkma lastik bulup taktırmaya gitmiştim:) hallettim de

Çekici arkadaş arabaya da bir güzel zarar verdi, neyse gözle görülen yerde birşey yok altta epey çizik var.

ertesi gün axa sigorta dan aradılar: efenim çekici hizmeti almışsınız nasıl iyi miydi? dedim ki: ne hizmeti? çekici çekemedi benim arabayı, sonra telefondaki hanım dedi ki: gerçekten almadınız mı? dedim çekici geldi bir tane böyle benim arabadan ufak dandik birşey rezil etti yükleyemedi arabanın tamponu kıracak çizdi sürttü ağzına etti arabanın zarar verdi bir güzel dedim. Tamam dedi hasarınızı karşılamanız için yardım edeceğiz dedi. kapattı.

Sonra benim telefon numaramı hasarın giderilmesi için çekiciye vermiş bu sigortacı arkadaş, beni de bir güzel çekicilere gammazlamış gazlamış adamın arabasına zarar verip yolda bırakmışsınız diye çekici kardeş beni aradı böyle böyle dedi sigortacının arabuluculuk ve aradan sıyrılma adam satma kabiliyetleri sebebiyle çekici abimizle kavga edecez telefonda yok yere bakın hele..., neyse işte çekicinin patronu olsa gerek bana dedi ki: arabanın nesi var yaptıralım edelim biz zarar vermedik kimsenin arabasına zarar vermeyiz ben çekicinin şöföre sordum adam (benden bahsediyor) kendisi geldi çekiciye sürttü dedi bana bilmemne falan filan... ben sonradan senin arabayı çekmeye kayıcı rampalı araba gönderdim sen yoktunda ne bizi yordun dağ başına gittik geldik para alamadık zaten işte falan fiso dedim ki benim arabanın zarar gören yeri az birşey zaten, şimdi senin de canını ufak tefek şeylerle sıkmayayım sen bu işi yaparken yetersiz olduğunu ve zarar verdiğini bil yeterli dedim, bundan sonra dikkat edersin bana da tecrübe oldu bu, neticede Allah tarafından başımıza gelen bir kaza bu sonuçta lastik yarılması mevzusu, istemiyorum hasarı karşılamanızı dedim tamir boya para mara istemez hadi kal sağlıcakla dedim kapattım.

Bundan sonra çekici çağıracak isem bilgi almak için aradıkları zaman diyeceklerim bellidir: benim araba komple dip basık modifiyeli arabada air var çalışmıyor yere basık biçimde hiç yürümüyor diyeceğim ve arabamda kesinlikle 50000 dolarlık body kit var ve hasar görüp bozulursa sigorta şirketinizi satsanız karşılamaz, ön çeki demiri tamamen iptaldir tampon demirini modifiye için söktük, arkada çekmeye demirde yok söktürdüm kaybettim attım gitti şeytan aldı götürdü önden arkadan çekemezsiniz tekerleklerden kaldırıpta belki gider diyeceğim ve vites boşa kesinlikle geçmiyor diyeceğim hatta romörk çekiyordum hem romörk hem arabayı alabileceğiniz bir çekici yollayın bir zahmet deyivereceğim. Bunlar sağlanmaz ise zaten çekici oraya hiç gelmese de olur:)

adam gibi dört lastikten kaldırıp götüren düzgün çekici yollasınlar yada gelen çekicinin operatörüyle fiziksel yapı durumuna göre güzel bir dövüşürüz orada:)

burada ben çevrede görüyorum ne bmw leri mercedes leri çiçek gibi yüklemişler çekiciye bebek taşır gibi taşıyor herifler, beni mi buldunuz arabasının içine edilecek adam olarak?

nacizane tavsiyem çekici hizmeti ve ağır hasarlı pert arabayı emanet verdiğiniz hizmeti dikkatli seçin. Serviste staj yaptım park halinde yatan motor yemiş dizel accent ten yattığı 3 gün içerisinde çıkma parça niyetiyle sökülmeyen sensör kablo müşür parça vs. kalmadı adamlar soydu arabayı resmen:) tamir ederken unutmazlarsa sipariş edilip gelen bu parçalardan söktüklerinin sıfırını takacaklar işte:).

13. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bu ifadeleri kullanırsan çekici ile bir tane de forklift gönderebilirler :D

<<bülent>> bunu beğendi.
  14. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Eren hocam sadece “aracım spor model olduğundan biraz alçak, kaydırma rampalı çekici yollayın” desen işin tamamdı. Neyse bununla geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Şu yedek lastiksiz araç işi bizim ülkeye ters.

<<bülent>>, erenuzel41 ve sipartacus bunu beğendi.
  15. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Aracimin onceden 1750tl hasar kaydi var ama degisen sadece on tampon ve on sol fardi.birde sag on kapi lokal boya. Geri kalani orjinaldi
    Yinede deger kaybi alabilirmiyiz?

Bu arada bugun kaza yaptığımiz adam aradi rapor ona verilmemis. Trafik senin arabayi yapacak tamam ama benimkini kasko icin rapor lazim polis vermiyor dedi.
    Ben aldim dedim whaatsapp goruntusu de attim.
    Adam muhtemel sirket kiralik oldugundan kendi bile yaptirmak zorunda kalabilir..
    Onun far cami kirik, tamponda kiriklar var, panjur kirik. Muhtemel benimkinden pahaliya patlayabilir. Umarim oda halledebilir isini. Saolsun isi yokuşa suren bir arkadas cikmadi aslinda. Sadece halen siz ani durdunuz vs diyordu. Deger kaybi çokta umurumda da değil aslinda 11 yasinda araba 35.36 isteyecekken simdi satarken 32.33 istemek durumunda olacagim.
    2 3 bin icin deger kaybi kime ne ispatlanir bilemedim.

<<bülent>> bunu beğendi.
  16. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Boşver hocam bununla geçmiş olsun, bizim hanımın arabaya park halinde gelip vurdular, adam hiç görmemiş bazen benim küçük arabanın etrafında oynuyor

duhangs bunu beğendi.
  17. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Değer kaybıyla ilgili benim bildiğim belli bir yaş ve/veya km den daha eskiyse araç sigortalar değer kaybı vermiyor gibi bir durum vardı. Umarım benim bilgimde eksiklik vardır. 2-3binde olsa para paradır, kimse kimseye vermiyor, hakkınızı arayın hocam.

duhangs bunu beğendi.
  18. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Kilometre 160 bin ve altı olacak birde 10 yaş galiba

duhangs, muhendus ve sipartacus bunu beğendi.
  19. Oguzayhank

Oguzayhank Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    Oğuz Ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    13-BİTLİS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bildiğim kadarıyla alınır. Şu anki hasar farklı. Aracın marka modeli yaşı kmsi ve hasarı bu bedelde etkili oluyor. Ama sizin araçta zaten hasar arkadan. Az çok bir bedel ödenir. Arkadan vuran her zaman haksız olur büyük çoğunlukla. Siz ışıkta durdunuz. Önünüze yaya da çıkabilir di arabada. Takip mesafesi olayı arkadan çarpanın elini kolunu bağlar. O arkadaşın kaskosu aracı yapar. Muhtemelen de sürücüye rücu eder.

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

<<bülent>> bunu beğendi.
  20. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Ders tecrübe için teşekkürler ;). Ordu mensubu olsak helikopterle aldırabilirmiydik acaba :D. Millet helikopterle aracı teslim ediyor tabi zenginlik böyle işte ...

Bu Sayfayı Paylaş