LPG KABLO

Baskı Balata Ve Aracın Aşırı Yakması

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda yilmaz7474 tarafından 15 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. yilmaz7474

yilmaz7474 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    yılmaz okuyucu
    Selamlar 1.3 lx milenyum var aracın baskısının birtiği nasıl anlarım.ben aracı 5. Viteste deneme yaptım 5.vitesle bile kalkış yapıp yürüdü baskı bitikmidir sizce birde araç 50 tl lik benzinde 60 km yapıyor aşırı yakıt var baskı bitikse yakıtı etkilermi ve yakın zamanda baskı değiştiren varmı kaç para çıkar önceden böyle değildi araçta tüp yok.buji ve kablolar hiç değişmedi ama anlamadığım nokta tüm bunlara rağmen aracın çekişi gidişi seri gayet iyi hiç zorlanmıyor devir alırken

2. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Merhaba. Yakıta en büyük iki etken den zaten kendiniz bahsetmişsiniz. Buji, buji kabloları belirli aralıklar ile değiştirilmesi gereken parçalardır. Yoksa yakıt tüketimi ciddi oran da artmaktadır ve çekiş düşer. Buji kabloları sadece orjinal servisten alınan kullanılmalı yoksa araç tekleme, rölantide dengesiz çalışma sorunları ortaya çıkartıyor. Herkese sorabilirsiniz bunu.

İkinci sorun ise, araç 5. Vites de nasıl kalkıyor? Kalkıp üstüne bir de yürüyor mu? Eğer böyle bir durum mevcut ise zaten bitiktir baskı balatanız. Baskı ve balatası bitik olan araç zaten devirlenmekte zorlanmaz çünkü sıyırdığı için gitmez ama devir yükselir araç gidiyormuş gibi. Sanırım açıklayıcı olmuştur. En kısa zamanda yolda kalmamak için bir servise uğramanızı tavsiye ederim.

Keyifli ve kazasız sürüşler..
    Saygılarımla...

firat964, santafe2004 ve Halil KURT bunu beğendi.
  3. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    5. vıteste kalkan araba mı var yahu :D bıtıktır o bıtık.
    bazı arabalarda baskı balata artık cok yukarda kavramaya baslar tıcarı tıpte bazı araclarda ıse tam tersı pedal artık asagı ceker. az cok anlarsınız vıtes gecıslerı zorlasır yada aksıne cok kolaylasır , yakıt artar , arac rampalarda kavramamaya baslar.

4. yilmaz7474

yilmaz7474 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    yılmaz okuyucu
    Baskı bitik demekki bu aracı zaten satmayı düşünüyorum masraf yapmadan megan 2 1.6 dinamik için görüşleriniz nelerdir kullanan arkadaşlar varsa alınırmı bu araç üzermi

5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    baskı balata için araba satılmaz, bence.

6. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Sırf baskı ve balata gibi basit ve ucuz bir parça yüzünden aracınızı satmayınız. Alacağınız Megane 2 nin masraf çıkarmayacağını nereden biliyorsunuz? Arkadaşım da ilk sahibinden aldığı 1.6 Megane 2 var. 115 bin km de. Ama gel gör ki motor aksamına kaç defa masraf yaptı. İticiler 2 kez komple değişti. Tavan sarktı değiştirdi vs.. vs.. Şimdi de araç 4 sn marş basıyor, ciğeri tükeniyor sonra çalışıyor. Yani anlayacağınız masrafsız bir araç yoktur. Alırken yoktur, ancak aldıktan sonra sizde iken masraflar çıkmaya başlar.

7. yilmaz7474

yilmaz7474 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    yılmaz okuyucu
    Sadece baskı balata için satmıyorum bizim araçta bilindiği gibi güvenlik sıfır donanım sıfır en azından donanımlı ve güvenlikli bir araç olsun istiyorum bütçeme en uygun alınabilecek araç megan 2 diye tahmin ediyorum diğerleri fiyat olarak çok uçuk megan 2 lerde problemler çıktığını duymuştum temiz olanı ve alırken iyice baktırılsa yıllık bakım haricinde beni yolda bırakırmı onu merak ettim yani yolada giderken pat diye saçma bir arıza verirmi benim araçta 2 defa başıma geldi birde otobanın ortasında gecenin 4 ünde bayram dönüşü trafikte rezil etti yolda bıraktı arıza benzin pompa motoru.

8. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Admire 1.6 Gp ya da elantra xd2 bakabilirsin

9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

hem uygun fiyatlı hem sorunsuz araba bulmak zor. hiç kimse size 10 yaşından yaşlı bir megane'nın sorun çıkartmayacağını söyleyemez. zaten megane 2'lerin düşük kilometreli ve temiz olanlarına bir sürü para istiyorlar.

bir de en sorunsuz araba en az donanımlı arabadır. hem sorunsuz hem ucuz hem de donanımlı araba zaten mantıken ters oluyor.

Bu Sayfayı Paylaş