10 Kasım LPG KABLO

Baski Balata Degisimi Ve Fiyati

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda celayir23 tarafından 9 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. celayir23

celayir23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    erhan namli
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Arkadaslar merhabalar aracim yokuslarda kalkerken derbiyajda ayagimi kaldirirken iki metal surmesi gibi ses cikariyor servis baski balata degistirilmeli dedi 2013 model aracim 36 binde garanti iki yil gecerlimis yani garanti kapsami disin da mis ve 1100 tl istiyor baski balata degistirmek icin . Blue bu serilerinde genlde oluyormus iki yili gecmis olupta garanti kapsaminda degistiren var mi bazen disk yanma olmamissa degistiriyorlar mis bu konuda yorum ve yardimcilarinizi bekliyirom simdiden tesekkur ederim ...

2. berkelantra

berkelantra Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    166
    Ad Soyad:
    Berke ÇELİKKAYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Benim bildigim debriyaj balatasini garanti karsilamiyor tamamen kullaniciya bagli oldugu oldugu icin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. celayir23

celayir23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    erhan namli
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:

4. celayir23

celayir23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    erhan namli
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai iki yil 60000 km garanti veriyor mus

5. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    debriyaj balatası tamamen seninle alakalı bişey ben 20.000 de i20 baskı balatası değiştirmiştim

6. 10ur

10ur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    430
    Ad Soyad:
    Onur Koçyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Benim araba da 2013 model dizel 70 bin km'lere geldi, debriyaj balatası ayvayı yedi sanırım.. Dizel accent blue için debriyaj balatası setini değiştirsem ne kadardır sanayide? Tavsiye edeceğiniz marka var mıdır?

7. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Valeo marka takın veya parçayı servisten temin etmeye çalışın 200-250 lira bi işçiliği olur

10ur bunu beğendi.
  8. 10ur

10ur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    430
    Ad Soyad:
    Onur Koçyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
  9. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    parçayı parçacıdan al netten alma sakın birde bunların sahte valeoları var mavi kutulu onlar gerçek valeo değil yeşil kutlular gerçek valeo hem sanayiye verdiğiniz paraya neden acıyorsunuz ki ?

Tilki ve 10ur bunu beğendi.
  10. 10ur

10ur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    430
    Ad Soyad:
    Onur Koçyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Teşekkür ediyorum ilgi alakanız yardımınız için. Sanayide son zamanlar yanlış usta seçimim nedeniyle hiç memnun değilim, (deneme yanılmayla iş yapıp gerekli gereksiz parçalar değiştiren ustalara denk geldim) yetkili servisten de yüksek fiyat almasından dolayı memnun değilim. Yani uzun lafın kısası adam akıllı sanayide ustam olmadığı için sanayiye vereceğim paraya acıyorum.

Marmaramar ve gogo17 bunu beğendi.
  11. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Bi yana müşteride haklı ben kendim tamirciyim şimdi 200 liraya değiştirsem 450 balata olsa 650 arada 450 oynuyor aslında karı size ama malesef yanlış kişilerden dolayı insanların gözünde sanayi beceriksiz usta doluymuş gibi görünüyor derler ya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali sanayide uğraşmaktansa serviste yaptırmak size göre mantıklı geliyor hiç yoktan bi arza durumunda belge var yapan kişi var sanayidede işinin arkasında duran usta vardır elbet ama iş terbiyesi önemli bi kere misal yanımda elektrkçi arkadaş ortalama 70 liraya marş dinamosu söküyor kömürmü değişti kısa vadede yataklarından arza yapsa bile 2.ye işçilik almıyor aslında işin doğru böyle olması gerek ama insanalar nerde kolay iş nerde çakallık orda malesef...

umutd07, Tilki, Knngks ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    sahte mi, ikinci kalite mi.?

13. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Tam hatırlayamıycam ama mavi kutluları valeo başka bi marka adına üretiyor olması lazım yeşil valeoya göre kalitesiz admire bi taksicinin aracına takmıştık kalkışlarda titreme yapıyordu ama yeşiller gerçek valeonun kendi üretimi

14. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    aracım 2012 model i20 ve 55000 km de iken bilya sesi ve zaman zaman geri vitese taktığımda guuğğğkkk sesi yapması ile servise götürmüştüm...

Servis baskı+balata+bilya yı garantiden değiştirdi... 4 yıl boyunca da hep aynı serviste bakım yaptırmıştım...
    Servis müdürü şunu da söyle... Eğer balata bitik ise senden kaynaklıdır ve parasını alırım... Açıp bakacağız... Eğer bitik değilse ücretsiz garantiden değişeceğiz... Neticede ücretsiz garantiden değiştiler...
    Sonra aradan 1000-1500 km geçti... bilya sesi devam etti... Tekrar gittim... Dediler ki belki bilya hatalı olabilir tekrar değişelim... Değiştiler ses kesildi... aradan 1000 km tekrar geçti... ve aynı ses gelmeye başladı... üstelik kontak çevirir çevirmez oluyor... 2 mekanik ustası da şaşırdı... şu anda prizdirekt den şüpheleniyorlar... yarın aksilik olmazsa aracı bırakacağım...
    Ben aracı götürdüğüm de blue için 1100-1200 civarlarında baskı+balata+işçilik için fiyat verdiler müşterinin birisine...

Gelelim bunları neden yazdım...
    1. garanti için yukarıdakiler size bir fikir verebilir...
    2. servis fiyatları konsunda ...
    3. serviste hatalı teşhis koyabiliyor gerçi benim baskı balata çok nadir de olsa ses yapıyordu... sadece sanayiye mahsus değil hatalı teşhis... böyle durumlar olabilir art niyet olmadıktan sonra hoş karşılamak gerekir...
    4. sanayide işini hakkı ile yapan insan malesef çok az... mesela burada aksaray ilinde sanayi içler acısı... seni beğenmezler işi beğenmezler hor görürler parayı beğenmezler aracı beğenmezler sanki zorla çalıştırılıyorlar dükkana girer selam verirsin dönüp bakmazlar problemini dinlemezler aldığın yedek parçayı beğenmezler yani acayip insanlar... tabi böyle insanların yanında sanayideki iyi ustalar malesef harcanıp gidiyor... sanayide referansla gidiyorsanız daha iyi... rastgele gittiğinizde ohoo bugunde bulduk öpecek birini modu ile bakıyorlar... yani Aksaray malesef böyle...
    Örneğin aksaray da çok meşhur FORD özel servisi sözde sanayide bir girdik... araç hararet yapıyordu köpeğe çarptığı için radyatör değişim sonrası neden böyle diye... meşhur usta baktı etti... aracı bize bırak motor inecek bunun conta yanmış dedi... bunu der demez topukladık... Sonra 130 km uzakta bir ustaya usul usul götürdük... abi fan ı ters bağlamışlar dedi düzeltti ve sorun çözüldü :))

@gogo17 hocam benim açtığım bir konu vardı araçtan gelen bilya sesi için... belki okudun belki okumadın...
    şimdi benim araç debriyaja basınca ses kesiliyor... araçtan sürekli civ civ civ bilya sesi özellikle 1500-2000 devirde ses çok daha net duyuluyor... 1 kez baskı balata bilya değişti... sonra bilya bir daha değişti... servis prizdirekt olabilir ama çok zor ihtimal dedi... yarın bırakacağım fakat prizdirekt değişimi zor mudur kolay mı sorun olur mu şanzuman komple açılıp dağıtılıp dişli falan tekrar toplanacak mı sonrasında uğultu gürültü yağ kaçağı riskleri var mıdır vites gçeişlerim falan benim çok yumuşak değişir mi senin yorumların nedir?

15. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    o civ civ sesi hyundaılerde kronik desem yeridir :D çünki benim aracımdada var debriyajdan değilse prizdrek bilyasıdır prizdirek bilyası için komple dişli grubu dağılıyor bilya değişip yeniden toplanıyor işçilik iyi olursa bi sıkıntı çıkaracağını sanmam ben 50.000 de almıştım şuan 99.000 de balatada değişmedi hiç artık balata bitince el atarım :D ama baskı değişirken servisin kontrol edip sizi uyarması gerekti şimdi yine işçilik ücreti alınacak

i20_Troy bunu beğendi.
  16. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    phc ise orjinal oluyor. http://www.vph.co.kr/

10ur, i20_Troy ve gogo17 bunu beğendi.
  17. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    kutunun ve parçanın üzerinde valeo yazıyor ama ben ikinci kalite diye biliyordum o yüzden sordum, ben de tam bilmiyorum.
    titreme sebebi belki parça sorunludur. ben serviste değiştirttim, değiştiler aracı teslim etmeden tekrar söktüler, titreme yapıyor parca hatalı çıktı tekrar değiştiricez demişlerdi.

gogo17 bunu beğendi.
  18. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    benim komşunun era sında da aynı ses mevcut umursamıyor bile... ben biraz hassasım... garanti devam ediyor ücret alacaklarını sanmıyorum... yani almamalılar bana göre :=) .... peki risk var mı aracın midesini açıp kapatacaklar bana göre :D insan endişeleniyor... titreme, yağ kaçağı, vites geçiş zorlanması, benim araç 190 km/h a çok rahat uzuyor kurcalayınca sıkıntı olur mu diye düşünüyorum... @gogo17 çok mu pinpirikliyim yoksa... o_Oo_O

19. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    adamlar sonuçta usta :D düzgün işçilik olursa sıkıntı olmaz sadece bilya değişecek bu kadar :D

i20_Troy bunu beğendi.
  20. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    göreceğiz ustalıklarını :D:D