LPG KABLO

Aynı anda hem gaz hem benzin tuketimi

'LPG Sistemleri' forumunda Sekoc tarafından 16 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Abilerim bugün düzceden istanbula geldim yarın döneceğim. Ancak son yaptirdigim LPG ayarımdan sonra araçta bi değişiklik oldu çekişte bi dusukluk silkeleme dip gaz yaptigimda gaz yememe vuruntulu calisma gibi. Sabit gazla giderken daha çok silkeliyor ama gaz vermeye basladigimda nispeten daha azaliyor . bu durumu hep LPG de hem benzinde yapiyor. Buji buji kablosu yeni. Bugün pendikte hamamın oğlunun özel bir hyundaı servisi var oraya ugradim laf arasında anlattim bi turladi ve araç hem LPG hem benzin yakiyo dedi LPG benzin ayiricisi bozuk olabilir dedi zengin karisimdan filan bahsetti boguluyor yakamiyor dedi. LPG tanki üzerinden vanayi kapattik benzinde denedim aracı düzelmişti.simdi esas soruna geleyim ben yarın tekrar düzceye yolculuk yapacagim ve bu silkeleme olayi sabitliyice de 110 la giderken canımı sıkıyor. Ben yarın yola çıkmadan arka koltuğun altından benzin pompasinin fişini çekip direk lpg de cakistirsam ve duzceye bu sekil gitsem bi sorun olurmu?? Veya benzini başka ne şekil keserim? Benim sorunum gerçekten hem gaz hem benzin ayna anda yakmasimı? Bilen abilerim bana bi yardım ederlerse sevinirim

Not: LPG sistemim landirenzo omegas plus . bujilerim bosh marka ve buji kablolarim yeni + yüksek gerilim eriyen bant la izole ettim atlama yapmadigina eminim

2. kiario63

kiario63 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Eğer benzin pompasinin sigortası bağımsız ise sigorta çıkararak da gidebilirsiniz. Sorun olmaz

fatihsevim bunu beğendi.
  3. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    İçerdeki sigorta grubunda benzin pompasinin sigortası yok birde motor kısmındakine bakayim inşallah sigortası vardır. Evet abilerim önerilerinizi cözümlerinzi bekliyorum

4. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
  5. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Benzin pompasini durdurmak icin elektrikciye bir dugme yaptira bilirsiniz istediginiz zaman benzin pompasini durdurmak icin arka koltugun altindan bir kablo torpidoya dugme

fatihsevim bunu beğendi.
  6. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Şimdiye kadar boyle bir sorunum yoktu muhtemelen ayarda bir sorun var aylardan sonra oldu çünkü. Ben simdilik pompanın fişini çekip lpgde calistirip yolculuk yapsam bi sorun olurmu olmazmı?

7. xRoMeOx

xRoMeOx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ANIL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar Hekeze öncelikle Selamun aleyküm aracim 98 model accent 1.5 gls abilerim ve kardeşlerim araba hem gaz hemde benzin yakıyor gaz kelebeği hava akış metresi hepsi çalışıyor bizim bi usta enjeksiyoncuya götür bi baksın bu arabanın motoru falan sağlam hava almıyor hiç bi sıkıntısı yok araba gazdayken motordan yukarı giden bi ince borudan gazda olmasına rağmen ECFI olan yere benzin geliyordu arabanın performansıda düştü bu sorunu bulamadım hafta sonu arabayı enjeksiyoncuya götürmek istiyorum önerisi olan varmı yada başına gelen varmı arabayı satma noktasına geldim yawww :(

Bu Sayfayı Paylaş