LPG KABLO

******* / Ayıplı mal

'Marmara Bölgesi' forumunda yıldırım02 tarafından 24 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. yıldırım02

yıldırım02 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar, Akparçadan satın aldığım farlar Kore yerine Çin malı gönderilince ***Yasaklı*** yetkilisiyle görüştüm,yanlışlık olmuş gönderin paranızı iade edelim, kore malı elimizde yok dendi. Nedense sitede de halen stokta var görünmekte. Fakat benbir yanlışlık olmadığını düşünüyorum. Sizler de bu duruma düşmeyin diyeburaya yazmaya karar verdim.

<TABLE style="WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 1.5pt; mso-padding-alt: 1.5pt 1.5pt 1.5pt 1.5pt" border=0 cellPadding=0 width="100%" ="MsonormalTable">

<TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes">
    <TD style="BORDER-BOTTOM: #e0dfe3; BORDER-LEFT: #e0dfe3; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; PADDING-LEFT: 1.5pt; WIDTH: 15%; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-TOP: 1.5pt; transparent: " width="15%">
    Konu :<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><O:p></O:p>
    <TD style="BORDER-BOTTOM: #e0dfe3; BORDER-LEFT: #e0dfe3; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; PADDING-LEFT: 1.5pt; WIDTH: 85%; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-TOP: 1.5pt; transparent: " width="85%">
    Ayipli mal<O:p></O:p>
    <TR style="mso-yfti-irow: 1">
    <TD style="BORDER-BOTTOM: #e0dfe3; BORDER-LEFT: #e0dfe3; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; PADDING-LEFT: 1.5pt; WIDTH: 15%; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-TOP: 1.5pt; transparent: " width="15%">
    Üye Adı :<O:p></O:p>
    <TD style="BORDER-BOTTOM: #e0dfe3; BORDER-LEFT: #e0dfe3; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; PADDING-LEFT: 1.5pt; WIDTH: 85%; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-TOP: 1.5pt; transparent: " width="85%">
    bimar <O:p></O:p>
    <TR style="mso-yfti-irow: 2">
    Adı Soyadı :<O:p></O:p>
    HAKAN <O:p></O:p>
    <TR style="mso-yfti-irow: 3">
    Email :<O:p></O:p>
    <O:p></O:p></T

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ben tam olarak anlamadım, iade almıyorlar mı?

3. yıldırım02

yıldırım02 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İade alıyorlar fakat yanlış olan bunun kasıtlı yapılmış olması. Fotoları ekleyince göreceksiniz,etiketler yırtılmış menşei belli olmayan bişey,araştırmam sonucu Çin malı olduğunu öğrendim.***Yasaklı*** gibi bir firmaya bunu yakıştıramadım.Kore diye Çin malını gönder, anlarlarsa iade al, anlamazlarsa eyvallah.

4. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    sitelerinde 3 farklı far var,

ithal
    ayfar
    orjinal

siz orjinal dediklerinden mi aldınız?

5. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    kore malı yazmıyor sitede, serdar beyin dediği gibi orjinal, ayfar ve ithal var
    siz alırken kore malı yazıyormuydu?

6. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kore malı olsa fiyatı yerliden pahalı olurdu, yerliden ucuz ise %100 çin yada tayvandır.

7. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    http://www.akparca.com/Accent-03-05-Sol-On-Far,PR-1552.html

ürünün linkini vermemişsiniz eğer üstteki ürünse orjnal olması veya kore malı olmasının zaten imkanı yok bu fiyata orjinal olmaz admirede

Ama tabiki yaptıkları ve maile verdikleri cevap dolayısıyla tabiki hataları var...Bu bence burdaki hyundaı kullanıcılarınında tepkisine yol açacaktır...

Fakat akparın en büyük hatasıda şudur,eğer ürün yukardaki ürünse üründe "ithal" ibaresi bulunuyor,bunun yerine üretim yeri olan "çin" ibaresini yazmamaları büyük hata ve aldatmaca bence....

8. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    http://www.akparca.com/Accent-Era-Sol-Ayna-Manuel-14-16,PR-296.html

bu ürünede orjinal yazmışlar ama bu fiyata orjinali olabilirmi acaba?

Benimde servisteki fiyatıyla ilgili bilgim yok çünkü....

Yani açıkcası bu firmanın orjinal yazdıklarınada pek inanılmaz bence...inceliyorum orjinalle alakası olmayanlarada orjinal yazmışlar.

9. yıldırım02

yıldırım02 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  10. muratela

muratela Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Murat Ela
    Yaşadığınız Şehir:
    70-KARAMAN
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    akpardan ben de alışveriş yapmıştım, şimdi bu durumu hiç yakıştıramadım, artık daha fazla düşünmek gerekecek

11. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Hocam ***Yasaklı*** iyi niyetli bir firma...Ürünü 40 TL' ye yani piyasa hiçbir yerde bulamayacağınız, uygun bir fiyata almışsınız..

Çıkmacıya gitseniz kirpas içindeki bir farı bile 50-60' dan aşağı vermezler..

Bu fiyata bence süper ürün, çin min içiniz rahat olsun..

12. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  13. SoysaL06

SoysaL06 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    236
    Ad Soyad:
    Mustafa SOYSAL
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Üstad adam çin malını bile sana neredeyse %50 indirimli vermiş.

Fiyatından malın orjinal olmayacağını anlaman lazımdı diye düşünüyorum.

Ki memnun kalmamıssınız aramıssınız iade almayı kabul etmişler bence bu yeterli.

14. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Aynen katılıyorum. Yargısız infaz yapılmış biraz.

15. Tülin

Tülin Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Tülin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    eger bunu yaptıysalar cok ayıp etmişler. isterse 1 krş olsun ama kaliteli gibi gösterip, başka mal gönderilmesini bende kabul etmem. iade alıyorlarmış iyi güzelde, ne satıyorsa onu yollaması lazım.

16. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    bence hemen savunmaya geçmeyin serdar bey bulmuş bakım kore yazmışlar sonra ithal diye çevirmişler....Çin diye yazmıyorlar halen,bu tam üçkağıtçılıktır.Böyle bir firma nasıl oluyorda iyi niyetli diyorsunuz hala anlamadım.

mustafa,tabiki orjinal olmadığını fiyatından herkes anlar ama birde kore malı olupta yan sanayi olan ürünler var arkadaş "kore" yazdığından dolayı almış,ama çin malı çıkmış.Burda kabahat bence aldatmaca yapan firmadadır.

Kimse keriz değil,1 kere yapar 2 kere yapar 3.üncüde satacak müşteri bulamaz kendine çeki düzen versin bence...

Ben böyle hareketlerde bulunana firmalara çok kızarım,en ufak kötü hareket mide bulandırmaya yeterli olur
    Düzenleyen : mmt.88

17. hun-dayı

hun-dayı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    mehmet taş
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yıldırım02 adlı arkadaşa destekveriyorumve hernekadarbasit bir vaka gibi gözüksede şirketin gelecegi açısından dikkate alınıp yine şirket yetkilileri tarafından forumumuza özel kaydadeger bir açıklamanın yapılması gerekmektedir.
    Düzenleyen : hun-dayı

18. brave

brave Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bende size katılıyorum, bu konuyu bu kadar uzatmamak lazım. Adamlar iadeyi kabul etmişler daha ne yapmaları lazım?
    Düzenleyen : brave

19. Tülin

Tülin Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Tülin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    yukarıdada belirttim, önemli olan para değil,niyet. madem çin malı satıyorsun, sattığın malın arkasında durmak lazım ama bu iade almakla olmaz. zaten memnun kalınmazsa, geri iade almak zorunda, bu bir lütuf değil.
    kore malı oldugunu yazıyorsun ve insanlar güvenip inanıp alıyor. paradan ziyade, dürüstlük her konuda çok önemli...

20. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    En başından bu hareketi yapmaması lazımdı...

Nasılki insanlar sıfır araçlarında problem çıktığında firma garantiden işi çözdüğü halde,bu problemin çıkmasına sinirleniyorlarsa bu olayda aşağı yukarı aynıdır.Tek fark araçtaki çıkan problem bilmeyerek fabrikadaki seri üretim hatasıdır,ama bu olaydaki durum ise bile bile keriz yerine koymaktır.

Geri dönüş onların yaptığı aldatmacayı yok etmeye yetmez.

Aynı olay sizin başınızada gelebilirdi.Benim bu konuya çok mesaj yazmamdaki amaç böyle firmaların hiç kimseye bu hareketlerde bulunmasını sindiremediğimdendir.Bu firmaların bizi keriz yerine koyduğunu düşünmemdir.
    Düzenleyen : mmt.88

Bu Sayfayı Paylaş