LPG KABLO

Atos'la ilgili yakıt ortalamanız nedir ?

'Atos Forum - Club' forumunda milady tarafından 17 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. milady

milady Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bir çok forumda uzun süre en çirkin araba gibi yorumlar okudum ne feci bir ön yargıdır. Aynı yolu aynı km yi bizler 35 lt depo ile yaparken bazıları 50-60 lt depolarla güzel gözüken araçlarında bizimle aynı yolu yapyor.
    Çirkin arabam benim cebimi seviyor https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif yakıtım şöyle

2006 Atos Prime Style 1.1 otomatik
    şehir dışı 35 lt ile 600 km
    şehir içi 35 lt ile 500- 550km
    araç devirli kullanılıyor sakin değil.

2. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    1.1 otomatik ile 600 km cok az ya bende Getzi satıp Atos alıyım bari devir ekonomi devri. :)...

3. milady

milady Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    gerçekten ekonomik.Yalnız birşey fark ettim bazı marka benzinlerde daha az km yapılıyor, siz hiç fark ettiniz mi ? Bu arada atos patosçular nerdesiniz ?

4. Misafir

Misafir Guest

tamamıyle kısısel fıkırlerımdır atosu yada ufakmotorlu aracları ben alsam heralde 1.6 sevıyesınde yakıt tuketıme ulasırım yada yılda bır motor yaptırırım benım zavallı 1.3 bıle yerı gelıyo can cekısıyo altımda yeter artık motor bu bundan daha fazla gıdemem dıe yırtınıyo garıbım

5. milady

milady Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    size, tutma beni gideceğim tipinde freni kuvvetli bir araba lazım anladım :) Amerikan'da benzinliklere çalışıyorduk artık araba A noktasından B noktasına götüren araç oldu bize. Bu genç yaşımda emekli mi oldum nedir :)

6. Misafir

Misafir Guest

tekrar yınelıyorum amerıkanım olsunda haftada bır benzın anca alıp gezım razıyım ama gaza dokundummuda soyle bı sol serıt bosalsın frenı tutmasada olur gorunen o erken emeklılık baslamıs sızde benım ıcın araba bı yasam kaynagı ozgurlugun dıger bır eıfadesı oyle bı oluyokı evde sıkılıorum ınıp parka arabanın ıcınde oturuyorum ben galıba sorunluyum

7. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Ben eski aracımda fark ettim şimdikinde fark edemiyorum otomatik olduğundan biraz fazla yakıyor...
    Hangi MArka benzin daha fazla yol yapıyor? Söyleyinde vizde ondan alalım malum devir ekonomi devri.

8. Misafir

Misafir Guest

kullana daha ıyıbılır ama sımdı baktım ortalama s.ıcı 7 lıtre yazıo dogrumudur bu oran?

9. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Doğrudur gölge Ama Otomatikte Doğru değildir bence 1-1,5 lt daha ekle ototmatiğe.
    Düzenleyen : Turgay

10. Misafir

Misafir Guest

otomatıkte 10 ltre yazıyo bıde aracın fıyatı 21.500 ytl lıste fıyatı eralardan fılan pahalı masallah arac

11. Misafir

Misafir Guest

pardon 8.5 lt otamatık

12. Turgay

Turgay Yönetici

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Turgay ÖRSBAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Doğrudur benimki 9 - 9,5 civarı şehir içi karma 8-8,5 civarı fena değil normal bence.

13. Misafir

Misafir Guest

o zaman pekde az yaktıgı soylenemez turgay abı bıde en buyuk eksısı guzsuz motoru bıyerde 1.4 bıyerde 1.1 arada 0.5 lt

14. milady

milady Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben anlamadım şimdi hangisi çok yakıyor, güçsüz olanı bizimki onu anladım da :)

Amerikan yakışır benim diğer bir favorimde mercedes sec 560 dır ne muhteşemdir araba değil yaşam formlarıdır bunlar :)

Yakıt shell kullanıyorum öneririm. PO'ya da güzel diyorlar ama yakınımda pek fazla yok denemedim.

Düzenleyen : milady

15. Misafir

Misafir Guest

tamam ıste o cok yakıo aslında azda o guce karsı tuketımı cok ben hyundaının sıtesıne baktım 1.4 getzle 1.1 atosun yakıt tıketımı hemen hemen 0.5 lt fark edıo bende dedımkı kısısel olarak tabı ufak motor olmasına ragmen bu kadar yakması bu aracı ekonomık yapmaz dedım amma uzattım ama boyle dedım tekrar dıorum bunlar kendı fıkırlerım saygılar

16. milady

milady Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    0,5 lt olur mu 100 km şehir içi otomatik 7 lt oluyor 9.8-10 getz derseniz 100 km de 3 lt yapar buda yaklaşık 9 küsür ytl yapar. bir depoda 50 ytl fark eder buda. Yanlış hesap bağdattan dönermiş boş verin zaten zam gelip duruyor araba oldukça bu benzinide alacağız. Ben diğer atos kullananların yaktılarını merak ediyorum

17. Misafir

Misafir Guest

hmmm ben hyundaının sıte verılerıne bakarak soylemıstım kullanan sızsınız sız daha ıyı bılırsınız tabı

18. darkblue

darkblue Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    otomatikle iyi değerler bunlar..

2006 Atos Prime 1.1 gls

şehir dışına bu araçla çıkmadım

şehir içinde 35lt ile 550-600 arası değişiyor

not: atos un sakin kullanıldığı da oluyor ateşli şekilde de :p

19. Misafir

Misafir Guest

atos bızzat bende war abarth bagldım yapmaya calsııorum ama gercektn cok yakıo

20. darkblue

darkblue Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    çok mu yakıyor ? emin misin ?

başka arabaya binme o zaman hiç kurutur valla https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif

Bu Sayfayı Paylaş