LPG KABLO

Ata Plaza Servis Rezaleti

'İç Anadolu Bölgesi' forumunda grattis tarafından 21 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Selam herkese,

Malum aracın cam tavanından çok çektim. En son yeni değiştirilen sunroof yine ses çıkardı. Akbakta değiştirilimişti. Orada ustalar sesin kaynağını bulmaya çalıştılar bulamadılar ve merkezden hitech çağırdılar. Hitech baktı etti ve detaylı işlem yapılması gerektiğini söyledi. Akbakın trimcisi işten ayrıldığı için hyundai hitech beni ataya yönlendirdi. Kendisine ata ile olan mevzuyu anlattım, durumdan haberdar olduğunu ancak servisin kendini geliştirdiğini ve sıkıntı olmadan işlemin yapılabileceğini söyledi. Kendisinin güveni üzerine aracı ata servis müdürüne teslim ettim ve iş emri açıldı. Araç 4-5 gün serviste kaldı işlem bitti denilip araç teslim edildi. Hemen servisin dışındaki benzinlikte yakıt alırken sağ yolcu kapısında 5-6 cm lik derin bir çizik olduğunu gördüm. Derhal servise döndüm ve durumu gösterdim. İsterlerse hemen kamera kayıtlarına bakmalarını söyledim araç gelirken bu çiziğin olmadığını görmeleri için. Gerek yok dediler. Lokal boya önerdiler. Ancak lokal boya yüzünden boyasız araç araç boyalı olacağı ve değer kaybedeceği için kabul etmedim tabi. Sonra aracın bir sürü sebepten servise girmesi (şanzuman indi senkromeç bilezikleri değişti, krank kasnağı değişti, şarj dinamo kasnağı değişti, tavan değişti, kamera görüntüsü bazen geliyor bazen gelmiyor henüz onu göstermedim, direksiyon ve vites topuzu 3 kez değişti, kenar çıtalar değişti) ve en son tavan işlemi yapılırken aracın kapısı ata hundaide çizilmesi sonucu araçtan artık soğudum. Assana aracın artık değiştirilmesi gerektiğini, araçtan artık soğuduğumu, ataya gitme sebebimin kendilerinin yönlendirmiş olmasını, aracın sıfırı ve kendi aracım arasındaki farkın bir miktarını karşılayacağımı, bir miktarınında assan tarafından karşılanarak değişim talep ettim. Bir sürü telefon trafiği oldu.

Bugün ata ile bit toplantı yaptık. Assanın bu konuda sıfır destek verdiğini, arabayı kendilerinden almamış olmam yüzünden bu konunun kendilerini ilgilendirmediğini ama bana yardımcı olmaya çalıştıklarını (!), çiziğin kendi servislerinde olduğunu ispatlayamayacağımı söylediler. Firma sahibi olan olmuş bikere kusura bakmayın bir şekilde halledeceğiz diyeceğine yalancılıkla suçladı beni resmen şu mübarek günde. Bu yaşıma kadar kimse bana yalancı demedi yada demeye getirmedi. Kendimin ve ailemin kursağından 1 kuruş haram lokma geçirmedim. 55000 liralık boyasız bir aracın kapısı boyanınca 2-3 bin lira değer kaybeder, satış gücü azalır dedim, abartıyorsun dediler (demekki kendileri tek kapısı boyalı ve boyasız araçlara aynı yada çok yakın fiyatı veriyorlar).

Velhasıl ata değişim için aracım + 15/20 bin lira para talep etti (minimum 15000 civarı olurmuş)! Aracın sıfır liste fiyatı 70000 tl. bizim aracın ikinci eli 53000-56000 tl arası. Verdikleri rakamda zerre indirim yok. Belkide benim araca 40000-45000 fiyat verdiler bilmiyorum. İyi niyetse iyi niyet bu güne kadar bekledim, 2 hafta oldu araç çizileli. Internete ve yazılı/görsel medyaya yazacağım bunları dedim, bizde tirilyonlarca manevi tazminat açarız diyorlar. Tehtide bak tehtide! Açmazsanız hatırım kalır.

Müşteri hizmetlerini az önce arayıp son durumu bildirdim ve bir iki gün içinde bana nihayi olarak dönmelerini söyledim. Nihayi duruma göre avukatıma gerekli talimatı verip assan hakkında ayıplı mal, ata hakkında maddi/manevi tazminat davası açtıracağım. Beni yalancılıkla itham ettiler ya halla sinirden ellerim titriyor....

2. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    çok geçmiş olsun, harbiden bile bile lades olmuş.. Araç farkını falan vermeden direk yaşamış olduğun sorunlar için araç değişimi konusunda hukuki süreci başlatmanı öneririm. Adamlar lokal boya önermişler bir de lokal boya yapıp verniği komple kapıya yayacak ve kapı boyalı muamelesi görecek...

grattis bunu beğendi.
  3. signthapluerrr

signthapluerrr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Can Demirelli
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    geçmiş olsun, lütfen peşini bırakmayın
    babana bile güvenmeyeceğin devirde elin adamına güveniyoruz samimiyetle ama alayı fos.
    çok para olsa da araçları servislerin önünde parçalasak, onlar da kurtulsa biz de.

grattis bunu beğendi.
  4. cenker_baba

cenker_baba Guest

geçmiş olsun ben bu tip toplantılarda veya sonucu benim için önemli görüşmelerde telefonu sesli not özelliğine alarak konuşmaya giderim benim ki biraz paranoya ama belki bir gün işime yarar

grattis bunu beğendi.
  5. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Abi ben iyi niyetle yaklaştım. Ben elimi taşın altına koyarım dedim. Ancak ata ben bu eli ezerim dedi. Buyur ez bakalım. Muz cumhuriyeti değil burası. Hak var hukuk var. Ne assan nede ata hiçbir sorumluluğu üzerine almayıp iyice beni salak yerine koymaya çalışyor. Üstüne birde yalancı muamelesi çekince bunları önce allaha sonra tüketici hakimlerine havale edeceğim. Ayrıca beni yalancılıkla suçlamaları ile ilgili yine avukatıma danışacağım bu itham/iftiraları ile ilgili yapabileceğim bir şeyler varsa onada başvuracağım.

6. cihadcoban

cihadcoban Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    Cihad Çoban
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Gecmis olsun. İnsallah sonuc sizi uzmeyecek ve hakkinizi verecek sekilde olur.

grattis bunu beğendi.
  7. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    vw in sevdiğim bir yönü de aracı servise teslim ederken görevli arkadaşla aracınızın yanına gidiyorsunuz görevli gördüğü her çiziği elindeki kağıtta bulunan araç şeklinin üzerinde işaretliyor, sizin yanınızda işaretlediğinden dolayı arkadaş orda çizik yok diye itiraz edebiliyorsunuz ama genelde sizin bile fark etmediğiniz detayları görüyor, teslim almadan önce de aracınızın etrafında bi tur atarsanız ekstradan bir çizik varsa hemen orda itiraz edip haklılığınızı ispatlayabilirsiniz.
    Geçmiş olsun inşallah hakkınızı alırsınız.

grattis bunu beğendi.
  8. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Çok geçmiş olsun , Hakkınızı İnşallah alırsınız çok üzücü bir durum ..

grattis bunu beğendi.
  9. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Haklısınız, zaten servise hemen geri dönüp kamera kayıtlarından kontrol etmelerini söyledim. Aracın servise girişi ve servisten çıkışı sırasında o kadar kameranın birisinden birisi illaki yakalamıştır sağ kapıyı. Dondurulup büyütülerek rahatça anlaşılabilir. İlk farkettiğimde de dedim, bugün de dedim aracın servise girdiği ve çıktığı zamanlardaki kamera kayıtlarına bakalım diye eğer bana inanmıyorsanız diye. Oralı bile olmadılar. Ama bugün nasıl ispatlayacaksın diyorlar bana? Hiç huyum değil ama büyük beddua ettim bu işten kimin günahı vebali varsa. Bu dünyada da hukuku sonuna kadar kullanacağım. Boynum kıldan incedir adalete karşı. Kanunda yeminli ifade diye bir şey var. Araç buraya girerken bu çizik yoktu, ne olduysa içerde olmuş bundan sizde emin olun diyerek aracı geri getirdiğimde hemen kameralara bakalım dediğimi, ancak kendilerinin o gün için gerek görmediklerini, bugün ise hadi bakalım ispatla demelerinin doğru olup olmadığını hakime de izah ederler artık.

10. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Çok geçmiş olsun umarım maduriyetiniz en kısa sürede sizi tatmin edecek bir sonuçla sona erer.Malesef bu ve benzeri durumlar kurumsal şirketlerin bir kaç bin liraya bile adeta taparcasına önem verip o bir kaç bin lirayı ürünün satışından sonraki müşteri memnuniyetini kazanmaktan daha değerli görmelerinden kaynaklanmakta.Ne diyelim Allah kimseyi kurumsal ve müşterisine gram değer vermeyen şirketlerin eline düşürmesin...

kiario63 ve grattis bunu beğendi.
  11. kadirkamboz

kadirkamboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    salih yavuz
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    konuyu okudum ve takip ediyorum. gerçektende mağdur olmuşsunuz. benim tavsiyem eğer 15 bin lira verince sıfırını veriyorsa ata hyundai hemen verin gitsin. mahkeme işleri zor ve meşakkatlidir. lehinize sonuçlanacağıda kesin değildir. o yüzden kendinize bir iyilik yapın daha fazla kendinizi ve ailenizi yıpratmadan 15 bini verin sıfırını alın. bu benim fikrim.

grattis bunu beğendi.
  12. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA

Düşüncelerinize saygı duyuyorum bu da bir bakış açısı. Ancak 15000 tl yi ataya (assana) verince bence adalet yerini bence bulmayacak. Benim aracımın piyasa değeri 53000 - 57000 tl arası. Aracın sıfırının liste fiyatı 69950tl. Bu duruma göre hem ben bu kadar mağdur edileceğim, hemde hem bayiye hemde assana gayet güzel para kazandıracağım. Şimdi burası adalet midir? Benim assana ve ataya dediğim şuydu, bu kadar mağduriyetten sonra 10 gram müşteri memnuniyeti uygulamanız varsa aradaki farkın bir miktarını ben diğerini assan/bayi karşılasındı. Lakin karşı tarafın zerre umrunda değilişiz farkın tümünü bana yıkma derdindeler. Hukuki süreç nasıl sürer nasıl biter bilmiyorum, ancak bu ülkenin muz cumhuriyeti olmadığını hepimizin hatırlaması lazım. Adalet hepimize lazım. Adalet beni haksız bulursa, haksızlığımı kabul eder otururum. Birde beni yalancılıkla suçladılar ya aklıma geldikçe sinirlerim boşalıyor.

13. esatgelmedi

esatgelmedi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    esat gelmedi
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    İnşallah kolay bir şekilde halledersiniz. Allah yardımcınız olsun.

grattis bunu beğendi.
  14. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Gecmis olsun. Stres sahibi olup hasta oldugunuza degmez her is bir sekilde halledilirr.

Hakkinizda hayirlisi olsun

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

grattis bunu beğendi.
  15. serkan2060

serkan2060 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Serkan ceylan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Ben baştanda demiştim Hyundai Ata servisinde güleryüz güzel servis başka bir şey değil göz boyamadan ibaret arabaya değer bile vermiyor adamlar görüntü var ama icraat yok

grattis bunu beğendi.
  16. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Hocam hepsini gectim, firma sahibi cizikle ilgili yalancilikla itham edince beni artik diyecek lafim yok bu insanlara.

17. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Geçmiş olsun. Bence hakkınızı sonuna kadar arayın en azından ilerde keşke demezsiniz.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

grattis bunu beğendi.
  18. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    icraat var hocam haksizlik etmeyelim. 70000 liralik aracta 500 tl karimiz var diyerek musteriyle (sozum ona musteri magduriyeti giderecekler ) dalga gecme icraati var. Aracin servislerinde bir sebeple cizilip sonra ispatla bakalim burada cizildigini deme icraatlari var. Aracin servise teslim edilisi ve teslim alinisi zamanlarina ait kamera kayitlarina bakalim beraber denilince hayir deme icraatlari var. Var yani ...

19. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Tabiki arayacagim sonuna kadar. Birde firma sahibi bana trilyonluk tazminat davasi acmakla tehdit ediyor internet ve medyaya bu durumu yayacagimi duyunca. Acmazlarsa hatirim kalir.

20. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İlginç, çiziğin fotoğrafını da koysaydınız.

Bu Sayfayı Paylaş