LPG KABLO

arkadaşlar excel'le nasıl klima bulabiliriz

'Excel Forum - Club' forumunda unutkanlar tarafından 6 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. unutkanlar

unutkanlar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar benim 1994 model hyundai excel gls aracım var fakat klima yok ve ben klima taktırmak istiyorum.ilk sorum çıkma klima nerden bulurum ve tahminen ne kadardır?ikinci sorum accent kliması benim aracıma uyarmı?bana bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar teşşekürler

Mesaj atarken standart yazı stilini kullanmaya özen gösterelim lütfen...
    Düzenleyen : Coşkun Uçar

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhabalar, malesef accent'e ait bir klima aracınıza uymaz. Bunun temel nedeni aracınız için yaptırlmış klima komresörünün accent için yaptırılandan farklı olmasıdır. Aracınız için "Hella Climate Control Corp." tarafından üretilen A500 FX-15 model kompresör bulmanız gerekmektedir. Selamlar.

3. unutkanlar

unutkanlar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    saol dostum emeğine sağlık.bi araştırayım bakalım:)

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Araştırmalarınız sonucunda "getirin biz takarız" mantığıyla başka komresor taktırmanızı tavsiye etmem. Direkt olarak motordan tahrik alan bir parça olduğu için kesinlikle uygun kompresoru taktırmalısınız. Selamlar.

5. ilker

ilker Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,
    Ben kendi aracımdan incelediğim kadarıyla araçlarımızın uygun donanımları üzerlerinde mevcut. en basit örnek radyatöre takılı bir girişin 2. bir pervane için koyulmuş olması. zaten bu araçlar gemi üzerinde yapıldıkları için herşey demonte hazır olarak sunuluyor anladığım kadarıyla. eğer şans eseri kazalı bir klimalı excell bulabilirseniz 93-94 model olmak kaydıyla aracınıza uygulayabilirsiniz.
    Ancak şunu da belirtmek gerekir ki eğer aracınız lpg li ise zaten herhangi bir performans alamıyosunuz demektir ve bunun üzerine bir de klima takarsanız işiniz bir hayli zor olacaktır. En basit örneği yeni model araçlar bile uzun yolda sollama yaparken bir hayli zorlanırken sizin aracınız kamyonların arkasına takılacaktır. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif nitekim yüksek hızlara çabuk ulaşabilen araçlar değil exceller. eğer klima almayı düşünüyosanız ciddi bir meblayı gözden çıkarmışsınız demektir ki bu fiyata çok güzel bir webasto sunroof taktırıp yılda bi kaç kere ufak bakımını kendiniz yaparak hem spor bir görünüm elde eder hemde püfür püfür gezersiniz.
    çok yazdım kusura bakmayın ama aynı şeyi önceden bende düşündüm ondan https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif
    Saygılar...

6. alpozturk2002

alpozturk2002 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    96 model accent imin 2 yıl önce kompresörünü yakmıştım. Antalya da bir klimacıya kendisinin İstanbul dan getirtmiş olduğuçıkma klima taktırdım. Klimayı 350 ye saydı. 150 de işçilik. Ama tam düzen almadı. Sizin araçta hiç klima yokmuş ve çıkma taktıracaksınız. İstanbul ve ya Ankaradaysanız çıkma klimayı 150-250 arası bulma şansınız var. Ancak tavsiye etmem. Başınız çok ağrır ve maddi zarara da uğrarsınız.
    Sebepleri;
    1-Kimse çıkma klimaya garanti vermez. Verse de ilk çalıştırma için verir. 1 ay sonra bişey olursa değiştirmezler. Suçu sana yıkarlar. Genelde çıkma klimalar 1 yaz gider diye bir kanı var sanayi dünyasında:)
    2-Bulduğunuz klima eski bir klima ise içerisine basılacak gaz r12 olması gerekir. Ama bu gaz yasaktır ozon tabakasına zarar verdiği için. Dolayisiyle r12 den sonra çıkan yasal olan gaz(ismini hatırlayamadım) basılacaktır. Bu da basınç uyumsuzluğu oluşturacak ve klimanın randımanına olumsuz etki edecektir.
    3- Klimanın size maliyeti ortalama 600 Tl olabilir. ama aracınızda hazır klima sistemi yok bildiğim kadarıyla. Klima sensörü ve benzeriekipmanlar, borular felan takılması gerekebilir ve bu da maliyeti 1200 Tl ye kadar artırabilir. Bu kadar paradan sonra randıman alma garatisi olsa takdır derim ama malesef sıkıntı yaşaman yüksek bir ihtimal.
    4-Klima zaten yakıtı %20 arttırır. Performansı düşürür. Klimasız şimdiye kadar binmişsiniz nasıl olsa. İnsan neye alışırsa öyle devam ediyor. Örnek verecek olursak, mayıs ayında klima açmaya gerek yoktur. Ama siz açıp kendinizi alıştırırsanız nisan havasında bile klimayı açma gereksinimi duyarsınız. Bence taktırmayın.

7. ilker

ilker Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kesinlikle Alp bey size katılıyorum. Bir klima yaklaşık 1000-1500 liraya mâl olacaktır. bu fiyata taktırılan bir sunroof bana daha makul geliyor. yakıta herhangi bir etkisi olmayacak hemde sportif bir hava katacaktır...

8. esefesef

esefesef Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    abiler bende taktırmak istiyorum yenisi ne kadardır cıkma nasıl bulunurhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley10.gif
    ...konuyu baştan alalım...excell gls 94 beyaz

Bu Sayfayı Paylaş