LPG KABLO

Aramızdaki Katil Kim

'Anketler' forumunda ndipi tarafından 1 Mart 2016 tarihinde açılan konu

?

Aramızda Katil Kim?

1. Kırmızı Işık İhlali Yapanlar

29.2%
  2. Alkollü Araç Kullananlar

36.9%
  3. Hız Sınırlarına Uymayanlar

16.9%
  4. Ehliyetsiz Araç Kullananlar

12.3%
  5. Hepsi

63.1%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Bana en çok dedim gibi kırmızı ışıkları tınlamayan kişiler geliyor. Çünkü bu kesip pimi çekilmiş el bombası gibi ya birinin altına girer yada birini altlarına alır tipler. Ve bu adamlar her zaman bunu yaparlar. Onlar için artık sıradan gelir bu durum.

2. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Yanlış bilmiyorsam birini vurup öldürürsen cinayetten, vurup öldüremezsen cinayete teşebbüs ve yaralamadan, ıskalarsan sadece cinayete teşebbüsten yargılanırsın. Bu nedenle, şıklarda belirtilen ihlalleri yapanlar adam öldürmeye teşebbüsten yargılanmalıdır bence. Kırmızıda geçen, alkollü araç kullanan, "aşırı hız" yapanlar, ehliyetsiz araç kullananlar birilerinin ölümüne neden olmadıkları sürece hayat onlara toz pembedir. Ama birinin kanına girdikten sonra iş işten geçer. Hayatlarının sonuna kadar bu yükü taşırlar. Bu şartlarda gerçekleşen olaylar "kaza" statüsünde değerlendirilmemelidir.
    Bunlara ek olarak sinyalsiz dönüş yapan, şerit değiştiren, pırıl pırıl berrak gecelerde sis farı yakıp gezen, kendini F1 pilotu sanıp çakarlı stop taktıran barzolara da ifrit oluyorum. Bunların da arabasını alacaksın ellerinden, "hadi naş" diyip postalayacaksın. Sis farlarının karşıdakinin gözlerini kamaştırdığını, çakarlı stoplarında göz kamaştırıp dikkat dağıttığını bile bile bu tarz magandalıklara devam edenler de adam öldürmeye teşebbüsten yargılanabilir. Tamam, çok ağır olur, evet :) O zaman barzoluktan yarglansınlar. Bu arada ilk cümlede "aşırı hız" ibaresini tırnak içerisine aldım çünkü yollarımızda mantıklı hız limitlemesi yapılmadığını kabul ediyorum ben de.

<<bülent>> ve Önal bunu beğendi.
  3. getz34

getz34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    ferhat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    hepsi kötü tabi ama kırmızı ışık ihlali yapanlar gerçekten çok fazla kırmızıda geçersin anlarım da ulan şehir içinde 100 ile kırmızı ışıkta geçilir mi ?
    geçen gün yeşili bekliyorum en öndeyim dört yolda biraz da tenha saatler her ışıkta 1-2 araç var neyse bana yeşil yandı yavaş yavaş hareketlendim sağa dönüyorum tek şerit yol gidiş dönüş var sadece, ben kalkarken sola bakmıştım temizdi
    biraz ilerledim kafamı tekrar sola çevirmemle frene abanmam bir oldu son model a3 kırmızı ışıkta baya bi süratli geçip önümden kıl payı geçti ciddi söylüyorum tekrar bakmayıp frene abanmasam araba o hızla bana vursa takla attırırdı o derece süratliydi

<<bülent>> bunu beğendi.
  4. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Artık ülke de bazı şeylerin maddi anlam da değişimi gerekli ki bu sorunlar çözüm olsun. Özellikle para cezası yerine hapis cezalarının gündem de olması gerek. Ya değilse bu işlerin içinden çıkılmaz.Çünkü özellikle kırmızı ışık ihlali yapan adamların hapis edilmesi gerek kaç kez sadece evine gitmek amacı içinde olan yayaların bu kırmızı ışık tanımazların yüzünden araçların altında kaldığına şahit oldum. Bir ay önce sadece amacı okuluna gitmek olan Bir çocuk kendine yeşil yanması sonucun da karşıya geçer iken bu adamlardan birinin hışmına uğradı ve araç altında kaldı ve çarpan adam rampa olmasına karşın o kadar sert bir şekilde çarptı ve çocuğun resmen baldırından kocaman bir et parçasını kopardı. İşte bu adamların kesin kez hapis edilmesi gerek ya değilse bu adamlar başka dilden anlamaz. Anlamıyorlar da.

<<bülent>> bunu beğendi.
  5. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Son dönemlerde trafikte en tehlikeli araçlar hava karardığı halde farlarını yakmayanlar. Özellikle dijital göstergesi olan veya aracı çalıştırınca gösterge ışıkları yanan araç sürücüleri sokak lambaları sayesinde yolu gördükleri için farlarını yakmayı unutuyorlar. Onlar yolu görüyorlar ama ben aynadan onları göremiyorum. Her akşam 3 kilometrelik yolumda en az iki kişiyi uyarıyorum yakın farlarınızı diye.

<<bülent>> ve Hakan07 bunu beğendi.
  6. cenker_baba

cenker_baba Guest

ben otobanda giderken bir mobilette iki kişi gördüm ve nedense sağ şeritten de gitmiyorlardı birde siyah giyinmişler farlarda çalışmıyor herhalde ayakkabısındaki fosforlu yer olmasa hiç gözükmüyordu :)

<<bülent>> ve Hakan07 bunu beğendi.
  7. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Bana da çok denk geliyor. Özellikle elektrikli bisiklet kullanıcıları şarjdan yemesin diye çoğu far falan açmıyor. Çok korkuyorum, Allah korusun birine çarparım diye.

<<bülent>> bunu beğendi.
  8. cenker_baba

cenker_baba Guest

güvenlik kamerası + kurallara uymak lazım ben ikisinede riayet ediyorum ama allah hepimizi korusun

9. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Abilerim önce cezalar caydırıcı olmalı . Para cezası buna kesinlikle çözüm değil . Youtube'da ün yapmış bir kaç adam var bağcılar tayfası , makasları spinleri atıyolar istedikleri gibi spor egzost takıyolar ve bunların facebook vb sitelerde şakşakcıları dolu . Parası olan adam egzost takıyor , caddede otobanda hatta polisin önünde spin atıyor cezayı yiyor parayı ödüyor yine yapıyor . Bu sefer para cezasını artırıyolar 80 km yerine gidince 81km ile radara girince 300 lira cezayı fakir ödüyor kıt kanaat geçinen ödüyor zengine koymuyor adam yine yapıyor sadece olan masuma oluyor .
    Alkol bence maddelerin başında çünkü tamamen kasti , kırmızı ışık yine başı çekiyor ama kimi zaman sarıda geçebileceğini düşünüyor duramayacak mesafede oluyor vs vs bence ilk alkol sonra kırmızı ışık ve birde sinyal vermeyenlere deliriyorum :) Şöyle caddeye giricem ara sokaktan bekliyorum gelsin geçsin çıkayım ama gözüme baka baka geldiğim yere dönüp beni orda boşuna bekletiyor sinyal verse çıkıcamda işte ahh ah insan burda geriliyor vallahi stresten fazla yaşamıycaz burda

<<bülent>> bunu beğendi.
  10. 10ur

10ur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    430
    Ad Soyad:
    Onur Koçyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    <<bülent>> bunu beğendi.
  11. cenker_baba

cenker_baba Guest

haberi yapanın densizliği erkeklerde idrar tahlilinde hamile çıkarsa kanser başlamış demektir. hatta uzman dr lar hanımların kullandığı hamile testinden evde bulundurun arada erkeklerde uygulasın ve 35 yaşından sonra düzenli olarak yılda birkaç kez prostat testi yaptırın dedi. allah kimseye vermesin ama tedbiri almak en mantıklısı ilerisi için.

12. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bknz; Tirrek :D

<<bülent>> ve Sadettin bunu beğendi.
  13. mt_44

mt_44 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    237
    Ad Soyad:
    mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Trafik cezaları caydırıcı değilde Gelir olarak görüldüğü ve bu doğrultuda uygulandığı müddetçe bu tür hadiseler daha çok yaşanır...

14. cenker_baba

cenker_baba Guest

anlamadım kardeşim

15. Sadettin

Sadettin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,300
    Ad Soyad:
    Sadettin E.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Fiat
    Abi kısaca senin o gece onları (motosikletdeki 2 kişi) farkmeni sağlayan fosforlu ayakkabıları kullanmayı tercih eden tipler diyelim. Senin tirrekler insaflı yine sadece fosforlu ayakkabı almış bunların birde komple fosfora bulanmış olanları var. En "Nike"lısından.

Örnek:

MehmetHan, cenker_baba ve Ersin bunu beğendi.
  16. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    alkollü araç kullanan adam her haltı yiyebilir.
    bir arkadaşımın tanıdığı arabayla kaza yapmışlar yan koltukta oturuyor olmasına rağmen aracı kendinin kullandığını zannediyormuş merso e200 ile bariyere girmişler 150ile

17. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

:D :D :D :D

@cenkerdemir abi bunu kastetmiştim :D

cenker_baba bunu beğendi.
  18. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Bir dönem emo sonra apaçi vardı ... şimdi bunlar mı çıktı vah gençliğim ....

19. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Dün gece far yakmayan adam da gördüm bana yeşil yanarken ışıklardan geçecektim yol da boştu bi tane taksici dört yoldan bir çıktı adama sellektör yapmama rağmen bastı geçti frene basmasam direk ağır kaza bunun dışında bmw e36cı bi insan benzeri ters şeride girip üzerime sürdü benim şeridin yanındaki markete girecekmiş beyfendi .Bakın bunlar yarım saat içinde ankara trafiğinde gördüklerimdir sadece.Ve dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama hep belli tipler 1) taksiciler 2) bmw sürücüleri 3) yaşlılar ha bir de otobüs kamyon dolmuş ve servis sürücüleri bu saydığım gruptaki insanlar potansiyel ölüm tehlikesi .En fazla kırmızı ışık ihlali yapanlar da taksiciler.Ticari araç sürücüleri en tehlikeli kesim bunların eğitilmesi sıkı denetimlerden geçirilmesi lazım.Gözümün önünde ankara batıkentte bir taksi şoförü bisikletli bi gence çarptı kırmızı ışık ihlalinden dolayı geçen yaz. Bu insanlar bildiğin terörist katil tek farkları ateşli silahları yok arabaları var

Knngks, <<bülent>> ve Hakan07 bunu beğendi.
  20. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Dilim "Lütfen genelleme yapmayalım" demeye varmıyor maalesef. Çok haklısın.

<<bülent>> bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş