LPG KABLO

Aracın Sola Çekmesi Hakkında Yardım

'Diğer Markalar' forumunda semih24 tarafından 28 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. semih24

semih24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    semih kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar işe giderken trafiğe girmemek için kestirme yol keşfettim.
    Yaklaşık 2 kilometre boyunca arnavut kaldırımlı bir yol yolun kenarlarıda hafif çukurlu çukurlardan da kaçamıyorum.
    2 haftadır bu yolu kullanıyorum aracın sola çektiğini farkettim önceden böyle bir sorun yoktu sizce kullandığım yoldan dolayı mı olmuştur?
    Araç 2013 model 155 bin km'de.

2. deadalive51

deadalive51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    683
    Ad Soyad:
    ŞABAN AKDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Rot ayari hassas bir ayar dır çukuru bir kenara bırakalım park ederken bile kaldırıma çıkıp inmek rot ayarının bozulmasına yeterlidir ki siz sürekli çukurlu engebeli yollardan gitmissiniz bozulmasi gayet normal. Onun haricinde lastik havasindaki farklılık jant egriligi aracın düz gitmesine engel olup çekme yaptırır. Size tavsiyem öyle yollardan gitmeyin cebe zarar. Sadece rot ile kalmaz amortisorlerin ve ön takımın bozulmasına sebebiyet verir .

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ön lastikler yönsüz ise sağ sol yer değiştirin veya dört lastiği yenileyip balans ve rot ayarı yaptırın, ön takım boşluklarını kontrol ettirin direksiyon rotlarını ayarlatın, sol ön lastiği 35psi sağ ön lastiği 30 psi yaparak deneyin, ön sol amortisör patlak olabilir amortisörün teleskop bağlantısında yağ kaçağı varmı kontrol edin.

Bu Sayfayı Paylaş