LPG KABLO

Aracımın Egsoz Sesi Kalınlaştı. Problem Mi Var?

'Accent Forum - Club' forumunda alperbey tarafından 18 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. alperbey

alperbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    alper bey
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Merhaba ustalarım.

Aracımın modeli Accent Era 1.6 CVVT Select Benzinli (Lpg yok). Bugün aracımı çalıştırdım ve egsozun sesi değişti. Kalın ve boğuk bir ses gelmeye başladı. Gaza basıncada bu ses daha artıyor. Neden böyle olmuş olabilir? Yardımcı olursanız minnettar olurum. Ayrıca bir sorum daha olacak. Aracımdan şıkırtı sesi geliyordu, 1 buçuk ay önce sanayideki usta otomatik gergi sistemi ve zincir kayışından geliyor dedi. 450TL masraf ile otomatik gergi sistemi ve onun zincir kayışını değiştirdi. 2 Gün sonra ses tekrar gelmeye başladı. Yani ses ondan kaynaklanmıyormuş. Subaplardan kaynaklanıyor dedi onların değişmesi gerekmiş ama ben daha önceden 450tl masraf edip, yaptırdığım ve yaptırdığıma rağmen sesin gitmemesi yüzünden o ustaya güvenim kalmadığı için değişimi reddettim. Şuana kadar bu şekilde kullanıyorum ve hiç bir problem yok. Lütfen bu konu hakkındada değerli bilgilendirmenizi yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi günler.

2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Araç kaç model ve km de?

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    orjinal yağ filtresini servisten alın, kaliteli yağ ile değişim yapın, ses kesilebilir.

egzozdan gelen ses için egzozcuya gitmeniz gerekiyor, büyük ihtimalle manifolt contasından falan kaçırıyordur.

emrex bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş