LPG KABLO

aracımın çekişi düşük ...

'Excel Forum - Club' forumunda ercanreys86 tarafından 3 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. ercanreys86

ercanreys86 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ercan kocatepe
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    slm arkadaşlar aracım 94 model excel yaklaşık 1 ay önce aldım aracımın biraz ç.ekısınde düşüklük var gaz ayarından dır dedım gaz ayarını yaptırdım daha sonra usta subap ayarından demıstı onuda yaptırdım ama yokusta bazen 1. vitese düşmek zorunda kalıyorum motorunada iyi diyolar eskı arabam lada samara bıle zorlanmadan ıkıyle çıktıgım yokusu bunda 1 e düşmek zorunda kalıyorum sizce neden...

2. ahmet4646

ahmet4646 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Ahmet Gençay
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    karbiratörü temizletin isterseniz öyle duymuştum benim aracında çekişi hoşuma gitmiyor yakıtta biraz fazla yaptıracam fırsatım olmadı sizin yakıt ne durumda ne kadar yakıyor.

3. ercanreys86

ercanreys86 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ercan kocatepe
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    yakıtta fazlaydı usta subap tandır dedı aama bılnıyorum artık neden ladanın cıktıgı yokusta hyundai bayılıyor ama nedenı ne ? yakıta subap ayarından sonra yanı sımdı bakıcaz tekrardan

4. loking

loking Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Öncelikle benzinde çalışmada proplem yoksa karbüratörü temizletmene gerek yok.Subap ayarı ve gaz ayarı çekişte çok etkili.İkiside düzgün ayarlandımı? Eğer düzgün değerlerde ayarlandıysa bakacağın yer avans ayarı.Avansın düşük olabilir.Avansı ayarla ve ondan sonra gaz ayarı yaptır yine çekiş zayıfsa büyük ihtimal baskı balata kaçırıyordur.

5. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Avans ayarı gerçekten çok önemli.Bende bir araç vardı canlı cenaze gibiydi gaz ayarı yapan usta tabancayla bir avans ayarı yaptı sonuç süper.İzmirdeymişsiniz isterseniz bu konuda size yardımcı olabilirim.

6. ercanreys86

ercanreys86 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ercan kocatepe
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    arkadasım izmirin nersındensın yardımcı olabılecegın bır ıyı usta varmı bu avans ayarı malıyetı ne kadar oluyor eskı arabam ladada öyle çekısı dusuktu yanılmıosam ona da ya0ptırmıstım avans ayarı benım problemım o heralde

7. fusuy35

fusuy35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    yusuf kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    bende izmirdenim nereyi önerirsiniz avans ayarı için.

8. ugurocak_04agri

ugurocak_04agri Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    UĞUR OCAK
    Yaşadığınız Şehir:
    4-AĞRI
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    benim ihtiyarda aynı sorunlar var kışın çekmiyor artık kim baktıysa bişey yok diyor gazı benzini ayarlı ama çekmiyor kışın. yazın bu kadar sorun yapmıyor. en son motor kulağı kırılmıştı. hurdacıdan zor buldum.

9. ercango

ercango Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ercan keles
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    ercan arkadaşım herşeyden önce aracının kompresyon ölçümünü yaptırman lazımki (soru işareti kalmasın kafada)... eğer burdan başlarsan daha iyi olur servislerde yapıyorlar.
    sonrasında aracın düzde nasıl ? avans ayarına baktırarak devam edebilirsin.
    benzinde sıkıntı yoksa gazcıya gidip gaz filtresine ve tesisata bir baktır.
    bu araçlarda gaz beyni denilen mekanızma vakumla çalışıyor ve aracın yeterince vakum üretemezse gene çekmez gaz beyninine baktır. yanlız karbüratör çok önemli muhakkak temiz ve bakım lı olmak zorunda iyi birde sübap ayarı yaptırtırsan muhtemel çözülecektir. (temiz filtre,bakımlı buji,iyi kompresyon,iyi avans,temiz karbüratör,temiz gaz filtresi ve beyni,ayrıca baskı balatada etkendir kaçırabilir) bunlara bak sırayla kendinde bir çoğunu yaparsın... bende de aynı araç var hiç bir rampada 1 e düşmedim

10. ugurocak_04agri

ugurocak_04agri Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    UĞUR OCAK
    Yaşadığınız Şehir:
    4-AĞRI
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    karbüratörden bende çok çektim. ama ihtiyar hiç yolda bırakmadı. yinede gidiyor. çekişi düşüyor boğuluyor ama gidiyor. ben bizim memlekette kışa bağlıyorum bunu yazın iyi

11. hasan3535

hasan3535 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hasan dasdelen
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    arkadaslar mrblar ıyı aksamlar benım aracım da da guc kaybı vardı sabah bır gun once gaz ayarı yaptırdım antıfırız koydurdum ve yag musuru deyıstırtıp yolacıktım 100 km yaptım guc kaybını farkettım eve geldım bu sabah yagına baktım guc kaybettı dıye bıraz da gazı actım ama sonuc duzelmedı gıt gıde kotulestı bugun ve eve geldıgımde artık motor sarsılmaya basladı yenıden sagına soluna baktım kucuk bı sırıldama sesı vardı sankı ıcerde bırseyler otuyor ve yaga tekrar baktıgımda yagın bıttıgını gordum ve bu sabah yola cıktıgımda toplamda 60 km daha yapmıs oldum su eksıltmıyor ama motor gucu tamamen gıttı dıye bılırım ve asırı guc kaybı var sızce ne olabılır

12. hayta41

hayta41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İsmail uzuner
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    Valla usta ben aracımı alalılı 1 ay oldu rolantisi yüksekti ayarlamak için karbüratörcüye götürdüm adam ayarladı ama benide ayar etti.
    "Bende de bu araçtan vardı bunların karbüratörleri ayar tütmüyor ve bayır çıkarken avans kaçırır ve motordan ses gelir ben tamir edemedim bir türlü sinir oldum sattım dedi."
    Beni huylandırdı hakikaten denedimbayırda motordan ses geliyor uyuz oldum:(bu arabalarda karbüratör hep sorunmuş ve yapan adamı bulmak zormuş daha doğrusu uğraşacak adamı bulmak zormuş
    Bu arada benim aracın çekişi maşallah çok iyi çok dik bir bayırda meganı tofaşları filan çok rahat geçiyorum 2-3 vites gayet iyi gidiyor ama birde şu ses olmasa takıntı oldu bende

ibrahimbektas bunu beğendi.
  13. ibrahimbektas

ibrahimbektas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim bektaş
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    slm arkadaşlar exelle 1 yıldır uğraşıyorum değiştirmedğim parçası kalmadı ama sorunumu çözemiyorum. sorun avans tutmuyor ne yaptıysam boşa biri bana yardımcı olabilirmi

14. ibrahimbektas

ibrahimbektas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim bektaş
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    ilk aldığımda aracın çekisi düşüktü tüpcüye gittim avans yükselmiyor sente atlak dedi. tamircime gittim senteyi ayarlattım ama ayarlandıktan sonra arabanın çekişi dahada kötüleşti. Ne hikmetse avansı yükseltince çekişi düzeliyor, avansı düzgün ayarlayınca çekişi bozuluyordu. tüpcü karbüratörcüye gönderdi beni hava alıyor diye karbüratörü sıfırdan toplattım yine değişen bişey olmadı. tamircim sonra ateşleme sistemini ve disbirötörü değiştirtti ama yine düzelmedi. defalarca subap ayarı yapıldı fark olmadı. şimdide araba yolda giderken elektrik kesiyor tesisatı kontrol ettiriyorum bişey yok biri bana Allah rızası için yardımcı olabilirmi.

15. hayta41

hayta41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İsmail uzuner
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)

Kardeşim aynı sorun bende de oluştu 80-90 gidiyorum devir düşüyor ve stop ediyor tak diye allahtan sakin bir şöförüm tekrar marş basıp devam ediyorum.
    Yukarda yazdıktan sonra olmaya başladı her usta farklı söyledi yaptırmadım her birşey diyen ustaya sonunda bir usta tavsiye ettiler izmitte gittim allaha şükür taş gibi Aracım
    Karbütör ustası bu adam aynen bana tarifini sana yazıyorum.
    Önce distirübütör ve ateşleme bobinine baktır sıkıntı varsa değiştir düzelmezse şarj dinamosunu tamir ettir yenisini Almanya gerek yok yarı fiyatına sargı değiştirirler sonra bana gel dedi ve usta ismi verip yolladı
    Distüribütör bi açtık için çapak dolu sürtünme yapmış değiştik ateşleme bobini tam randıman vermiyordu değiştik şarj dinamosu tarım değişti ustaya gittim karbüratörü ve avansı ayarladı tüpcüye git gazını da ayarlat bu iş tamamdır dedi.Hakikaten artık hiç sorun yok maşallah
    Ama arada gel bu arabalar ayar kaçırır dedi hakikaten bazen devir saati başa baş giderken oynama yapıyor sirkeliyor gidiyorum hemen bir ayar çekiyor sıkıntı yok ve bunlar için ücrette alması ilki hariç.
    Fakat hala şu bayır çıkarken yüklendi mi şıkırtı var sübaptan dediler yaptırdım geçti fakat yine başladı.:(
    Bu konuda da benim yardıma ihtiyacım var

---ALPER--- bunu beğendi.
  16. CANLIULAS

CANLIULAS Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Ulaş GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Benim 2001 model milenyum kasa 1.5 16 V aracımda da aynı sorunu yaşadım.Bilmiyorum sizin aracınızda katalizör var mı ama benim aracımda katalizörden kopan pamuksu parçalar egsozu tıkayıp çekişin ciddi oranda düşmesine yol açmıştı.

Bu Sayfayı Paylaş