LPG KABLO

Aracım Dan Duman Cıkıyor

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda gsliahmet tarafından 8 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. gsliahmet

gsliahmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Ahmet Söylemem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Mrb arkadaşlar 99 accent 1,5 GLS aracımda bazı sorunları var bana yardımcı olursanız sevinirim
    ilk öncelikle arkadaşlar aracımı biraz dik yokuşa eğlediğim zaman önü aşşağıya gelecek şekilde biraz durduktan sonra 5 dk kadar felan eksoza bir yerlerden yağ damlıyoki büyük ihtimal kokulu bir şekilde duman sağ taraftan duman cıkıyor bu yağı üst kapaktan atma ihtimali varmıdır

Benim aracın sağ ön şase ucunda dışa doğru hafif derecede 1 karış kadar eğik var bıda far ayarına kadar etkiliyor ve sağ far ön tarafı göstermiyor ayarlayım derken far ayar vidası da kırıldı bu farın camını açıp iç kısmında ayarlayabilirmiyiz

Aracımın arka amörtisörleri yaklaşık 1 senedir patlaktı takır tukur ses geliyordu bu zaman içerisinde yaylarda zara görmüşmüdür onlarıda değiştirsem sizce daha iyi olurmu birde 2 amörtisör markası arasında kaldım maysan mando ve mypart diye 2 marka var mypart italyan malı ve 1 sene garantisi var daha ucuz bu marka amörtisörden kullanan varmı tavsiye ederlermi bizim burlarda yollar biraz sıkıntılı yani biraz sağlam olmalı 1 sene önce arka sağ tarafı değiştirdim 1 ay gitmedi onun için arkadaşlar şimdiden yardımcı olacak arkaşadalara teşekkür ederim

2. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    898
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Rampada yağ yakması demek . Sekmanlarda veya contalarda kaçak olduğunun habercisi . Mecburen üst silindir kapağı açtıracaksınız. Belki pistonları sökmeye kadar gider sekmanlar sıkıntılı ise. Far hakkında hiçbir fikrim yok.
    Amörtisör değişikliğinde ise değiştirmeden önce kontrol ettirin hangi parçaların değişeceğini söylerler zaten .
    Ucuzun garanti şartları neler ?

3. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Yağ kokusu ile ilgili olarak öncelikle yağ kaçaklarını kontrol ettirin. Büyük ihtimal külbütör kapağı ya da contasından olabilir.

Far ayarı ile ilgili, 1 karış eğrilik yaklaşık 20 cm yapar ve bu eğrilikte far ayarı tutturmak imkansız gibi. Önce eğriliği düzelttirmelisiniz.

Amortisör ile ilgili; Maysan mando ile değişim yapabilirsiniz. 1 sene amortisör patlak gezdiğiniz için amortisör takozu ve arka bağlantı burçlarını da kontrol ettirmeniz gerekecek.

Samet_ak bunu beğendi.
  4. gsliahmet

gsliahmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Ahmet Söylemem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    hocam araç yağ yakıyor demedim rampa aşşağı eğlediğim zaman yağ damlıyor eksozsun üstüneki buda araç çalısınca duman yapıyor koklu bir şekilde diğerine gelince 20 cm kadarda eğrilik yok hocam yani onuda ankarda düzeltecek bir yer bulamadım adamlar ilk başta yapılacaktı o diyor şimdi bir sürü parçanın sökülmesi gerek diyor yani ugrasmak istemiyor yapsada cokk para istiyorlar

5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,056
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

yağ damlayan yeri bakarak bulmak zorundasınız, uzaktan ne desek fayda etmez.

farın içini sökerek yönünü değiştiremezsiniz, değiştirirseniz farın içini yapıştırmak zorunda kalırsınız,

yürüyen aksamdaki aşınan yerleri de uzaktan söylemek, ancak bir tahmin olur. bunun yerine gözle kontrol edilmeli. iyi bir rot balansçıya gidip "yürüyen aksamı kontrol et" derseniz size aşınan, bozulan parçaları bir liste halinde yazar verir. bu kontrolün 30-40 lira ücreti olur.

Samet_ak bunu beğendi.
  6. gsliahmet

gsliahmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Ahmet Söylemem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Peki far içini neyle yapıştırabilirizki sonuçta sıcaklıga dayanıklı bir yapıştırıcı lazım oda be olabilir sizce

7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,056
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ben değiştirirseniz farın içini kırmak zorunda kalırsınız diye yapıştırmaktan bahsettim.

8. gsliahmet

gsliahmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Ahmet Söylemem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Anladım hocamda ayarı tutturmakta mesele

9. fiyaka78

fiyaka78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    osman osmanoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    78-KARABÜK
    Araç Modeli:
    yağ kaçağını muhtemelemen üst kapak contasından yapıyodur yumurtalarda bir nevi kronik diyebiliriz eğer o ise 30 lira civarında conta tutar bi o kadar da işçilik. istersen motor sogukken kendin söküp temizleyip degiştirebilirsin.
    far için ayar vidası kırıldı demişsin far ayaklarını ayar yapacagın yöne dogru sabıtleme vidalarını gevset pul vs koyarak ayarı tutturmaya calış yada o vidanın döndürdüğü yeri bi sekılde ayarlı pense ile falan cevirmeye çalış tabi ne durumda bilmiyorum belki mümkün değildir bende eski far var yarın içine bakayım nasıl bi düzenek var aklıma bişey gelirse yazarım yine.
    amörtisör olarak ben gecen yıl mando taktırdım bi proplem cıkarmadı ama yukarıda bi arkadasta yazmış muhtemelen amörtisör takozuda bozulmuştur o masrafa da hazırlıklı ol.
    şimdiden kolay gelsin.

Bu Sayfayı Paylaş