LPG KABLO

Araçım boyalı çıktı

'Boya & Kaporta & Trim Sorun Ve Çözümleri' forumunda hakan431 tarafından 14 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Teşekkür ederim abim güzel yorumun için :) Aracın tek sııkıntısı taklası varmı bilmiyorum hasar kaydı yok ama komple boyanmış olması aldıkdan beri 5 bine geldi yaptığım masraf ben her aracıma değer veriyorum markasını düşünerek değmez dediğim hiç bir aracım olmadı ki geçen sene şahinim vardı gözüm gibi bakardım onla ilgilenirken babamın aracınada gözüm gibi bakardım değer veririm hepsine :)
    İş yerinden arkadaşa corsa buldum tek sıkıntısı ağır hasar kaydı var araba sıfır gibi hiç bir sıkıntısı yok motoru felan saat gibi . Arkadaşa anlatamadım hasar kaydından sıkıntı olmıycağını araba düzgün olduğu halde diyor kanka satarken elimde kalır diye tutturdu :))))

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Acaba Türkiye dışında şu boya işine takılan varmıdır merak ediyorum :)

MSI ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    @Fırat Ö. öğretmenimiz geçenlerde bir olay anlattı bu hikayeyi ben okuduktan sonra belki 10 kişiye anlatmışımdır çok hoşuma gitmişti, Fırat hocamız oto yıkamaya gitmiş oto yıkamacı eskiden tamirciymiş işleri bozulunca dükkanı kapatıp yıkamacı açmış bu yıkamacı Fırat abinin arabadaki bütün boyalı parçaları tek tek saymış sonra demiş ki; geçenlerde bir tane infiniti jip geldi yıkamaya sahibi sıfır aldığını söyledi ama arabaya baktım tavanı işlem görmüş sahibine söyledim inanmadı sonra yetkili bayiye gidip jipi incelettirip tavanının gerçekten işlem gördüğünü çünki gemiden indirirken zarar verdiklerini öğrenmiş ve infiniyi bayisi jipi hemen geri alıp yenisini vermiş ayrıca abimize bayiden hediye lcd televizyon ile beraber birşeyler vermişler adamda hediye televizyonu alıp bu yıkamacıya hediye etmiş:) kendisi anlatsın Fırat öğretmenim daha iyi anlatır mevzuyu:)

MSI ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kasa konusu önemli Eren abi :) Eski modelli araçlarda ciddi anlamda motordan daha önemli bir konu. Kanser olan bir araba ciddi anlamda kesme biçme kalıp bastırma işi istiyor. Beli kırıldımı vs aşırı sıkıntı oluyor.

erenuzel41 bunu beğendi.
  5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Buna katılıyorum:) eskiden galvaniz işlemi görmüş paslanmaz kaporta saclarından üretilen otomobiller yoktu, onun yerine eskiden otomobiller üretilirken normal korumasız sac üzerine zehirli boya astar gibi birşey ile boyanıp onun üzerine normal araba boyası yapılıyormuş bunun neticesinde saclar bu zehirli boya yada sacı dış etkilerden koruyan astar eğer bozulur ve hava alırsa içten çürüme yapabiliyormuş bu durumda 1950-1990 model gibi eski arabaların vuruklarındaki çürümeler 10 sene içinde çok tehlikeli biçimde ilerleyebiliyormuş.

Artık galvaniz işlemi görmüş saclar var yeni otomobiller bunlardan imal ediliyor galvanizli sacı tuzlu su bile zor paslandırıyor ama bir dezavantajı var galvaniz işleminde sac yüksek ısı gördüğünden yumuşuyor o sebeple eski otomobiller yuvarlak hatlı ve daha düz yapıda iken yeni otomobiller üzerindeki yükü eğrilmeden taşıyabilmesi adına daha sivri köşeli tasarlanıyorlar.

Neticede eski nesil bir kaportayı onarmak onun eski teknolojili motorunu yaptırmaktan çok daha zor olacağı için bir yerde eski otomobillerin dayanıklılığı konusu açıldığında kasa sağlam olsun yeterli derler:) biz yeni genç nesil hiç eski arabayla uğraşmadığımız için yürür aksamın giderine bakıyoruz. Neticede nostalji sever abilerimizle bunu konuştuğumuzda güzel bir tartışma mevzusu oluşuyor :) ben şimdi 80 model bir arabaya binsem ne motoru çalıştırabilir ne vitesi takabilir nede o arabayı yerinden oynatabilirim:) ne hidrolik debriyaj ne otomatik yakıt hava ayarı nede senkromeçli şanzıman hiçbiri yok, anca kurt kavramalı şanzımanın vites geçişlerine ve mekanik sistemlere hayran hayran bakar dururum ama kullanam:D

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    expertiz firmalarina guvenmeyin , hepsi ayri birsey soyleyebilir, ayrica aracinizi alirken bu tarz oyunlar yapabilirler

o yuzden begenmedilerse birakin almasinlar

7. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Infiniti gibi premium bir marka degil de sıradan bir marka olsaydı, mahkemeler, bilirkişiler, davalar...............

MSI bunu beğendi.
  8. MSI

MSI Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,893
    Ad Soyad:
    Mahmut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Ben Almanya'da ki durumu öğrendim ikinci el araç satan aracı alacak olana boyalı deyince ozellikle komple boyalı ( bizim halk arasinda temizlik boyası dedikleri:) ) alacak olan tesekkur ediyormus hazir boyanmış tertemiz diye. Oradaki en büyük sıkıntı da km ile oynanmasi bunu adamlar mobile donusturmusler kisa surede yol üstünde km yi dusurebiliyorlarmis.

by MSI

9. MURON70

MURON70 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad Soyad:
    MURAT A.
    Yaşadığınız Şehir:
    57-SİNOP
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    almanyada yaşayan akrabamız geçen sene 2011 model bmv sini kaputunda üç beş taş izi var diye gitti türkiyede boyattırdı komple.izleri görseniz hiçbirşey yok.adamlar bize temiz olsun yeter diyor.oralarda araba boyasızsa değeri düşüyomuş.

MSI bunu beğendi.
  10. aktassa

aktassa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Bu konuda en garantili eksper raporunu otorapor diye bir firma var. Türkiye'de tek tuv onaylı ve 12 sayfa rapor veriyorlar.
    Verdikleri raporun da 6 ay geçerliliği var. Oldu ki motora ok verdiler ve 6 ay içerisinde sorun çıktı. Tüm masrafları karşılıyorlar.
    Fiyatları tuzlu tabi. :)

11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    1ay/1.000km garanti veriyorlar ve olası problerde 4.000tl ye kadar karşılıyorlar. Her araca da vermiyorlar yaş ve km sınırı var.

12. aktassa

aktassa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Bayilikleri konusunda yetkilisi Esra Hanım ile toplantılarım oldu. Özellikle Gold Paket ekspertizi yaptıranlara 6 aylık süreç garantisi mevcut!.

13. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Gold değil, Gold Plus paketinde mevcut 1ay/1.000km
    http://www.otorapor.com/fiyatlar.aspx

14. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

:p
    İstisnalar dışında, Elektronik parçanın değiştiğini bilemezsin SATICININ insafına kalmış.

SEL baskını çok farklı bir konu. TRAMERDE bu Büyük hasar diye çıkar. En düşük maliyeti 5 - 7 bin liradan başlar. Tek hasar görünür. Düşünmek gerekir.

ŞASE DİREK dediğim
    ŞASEYE bakınca anlamamak mümkün değil. Ne kadar süper MEGES çekilse de illa fark edilebilir. Fakrika çekimi ile sonradan yapılan belli ediyor.

Direk ise İlla Çektirilir. ARACA karşıdan baktığında Şirazeden belli ediyor. ( DIŞARIDA yaptırıldığını varsayıyorum. sigorta KASKO harici)

Boya konusu ise ne kadar mükemmel boya yapılırsa yapılsın, illaki elinizle gezdiğinizde bir pütür tabakası elinize gelir. Boya kalıntısıdır.

erenuzel41 bunu beğendi.
  15. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Ogün abi dediklerine katlıyorum ama boya işini çok iyi yapan ustalar var bana kalırsa tramer kaydı çok takılmamalı hasarlar malum yüksek çıkıyor . Geçen sene bu mavi pejo partner bizim araçtı getzden önceki sıfır aldık ve 2004de ön camurluğu boyandı park halinde komşu sürttü boyandı tramer 1200 felan işledi . işçilik çok iyiyi ben kendim yıkayıp cilasını yaparım araçlarımızın bakın hiç portakal kabuğu görüntüsü yok
    Arkadaki Şahinde benim :D :D

SaMeTT ve Ogun bunu beğendi.
  16. Fikret Adil

Fikret Adil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Fikret Adil
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Maalesef bende olumlu birsry olabilecegini sanmiyorum. Adamlar sifir km arac aliyor 1 ay sonra boyali oldugunu fark ediyor ama birsey yapamiyor :(

Bu Sayfayı Paylaş