10 Kasım LPG KABLO

aracı yeni aldım bazı sorunlar var

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda alper272 tarafından 5 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. alper272

alper272 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    muslum ak
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    herkeze selamlar saygılar.
    arabamı yeni aldım 97 model yumurta enjeksiyonlu kilimalı araçta bazı sorunlar var bu sorunları paylaşmak istedim ve çözümlerininin ne olduğunu bulmak için.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    sorunlar;
    1.rolanti 800 devir ile 1700 devir arası geziyor.araç hareket halinde iken rolanti kesinlikle 1500 devirin altına düşmüyor araç yavaşladıçka rolati düşüyor.benden önceki arkadaş 60lık beyaz ampül takmıştı ben 100lük sarı ampül taktırdım rolati gece düşüyor ve araç titriyor.rolanti motorunu söktüm tabi fişini çıkaramadım nasıl çıkıyo ya bu fişler.rolanti motoruna havaların girdiği yerden wd40 sıktım katran gibi su çıktı temizledim yerine taktım yine pek değişen bişe olmadı gibi.benzindede aynı sorun var.bu sorunum böle

2.arabada çok gıçık olduğum bir durum var gaz pedalında neredeyse 3cm boşluk var.gaz halatı değiştirilmiş ama halat uzun kalmış gibi sanki bana öle geldi.arabayı ilk kaldırmada debriyajı dengelemek zor oluyor ve araç titriyor.
    3.arabanın sıcaklık göstergesi neden hep aynı yerde bunu hiç çözemedim.ortayı hiç geçmiyo termostat yokmu ne.

4.sıralı sistem olmasına rağmen araç ilk çalıştığında sanırım 10-20sn benzinde çalışıyor bu normal mi.

5.aracın buji kabloları orjinal kore yazıyor aldığım adam 3 yıla yakın kullanmış kablo felan değişmedim diyo orjinalti öylece bıraktım diyor.kablolar çokmu eski yoksa bunları değiştirsem mi değiştirmesem mi gibi bir terettut var araç çok azda olsa tekleme var nadir yapıyor.kablonun plastik ucları sanki özelliğini kaybetmiş gibi kabloları ohm metre ile ölçme mi gerek değerler ne olmalı bu konuda kafamı karıştırıyor.

şimdilik en belirgin sorunlarım bunlar.bundan önce aracım renault 19 du ondan çok çektim galiba bundanda çekeçeğim :( saygılar

Son düzenleme: 5 Ağustos 2015
  2. boalquno

boalquno Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Ahmet D.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Keşke araca iyice bakıp alsaydınız gerçi uygun fiyatamı geldi bilmiyorum da bence devir saati felan sıkıntı baya.

3. Serkan1978

Serkan1978 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Serkan S
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    1. sıradaki sıkıntın rölanti dalgalanmasının en büyük sebebi vakum kaçağıdır.aracın manifolt üzerindeki vakum hortumlarını kontrol etmen gerekli hem benzin hem lpg vakum hortumlarına bakman gerek kaçak delik vs...ikinci ihtimal gaz kelebeğinin aşırı kirli olması son ihtimal de rölanti motorunun orjinaliyle değişmesi..2. sıradaki gaz teli boşluğu aracın gaz kelebeğinin arkasında manifolt üzerinden bisiklet fren ayarı gibi somunla oynayarak gaz telinin boşluğunu alabilirsin..3. sıradaki sıkıntı değil bu araçlarda hararet ibresi orta çizgiyi geçmiyor normal orası bile 82 derecelere tekabül ediyor..4. sıradaki soruna cevaben sıralı sistem lpg ayarında gaza geçiş sıcaklığı çok düşük ayarlanmıştır.yaz için 30 derece kış için 35 derece idealdir..4. soruna cevaben buji kablolarını hyundai etiketli orjinaliyle değişmen daha iyi olacak orjinal kablolar internette 90 lira gibi ama sen orjinal ekipman üretici olan syc marka oem buji kablosunu bulabilirsen 40 liraya alabilirsin..bu araçlarda oem ürün yelpazesi için bir hayli seçenek var bilenler için ekonomi demek..

4. alper272

alper272 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    muslum ak
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    bugün gaz halatını tamirciye gösterdim ustası yoktu kalfa vardı abi gaz halatın zaten sonda dedi başka yapılacak bişe yok dedi bende anlamadım.bukadar boşluk normal deil.araba kalkarken titreme oluyor buda gazdan debriyajın tam ayarlanamamsı bence.gaz halatının pedalın ordan boşluğu almak için pul somun konsa boşluk gider gibi ama pazertesi gel dedi çocuk usta tatile gitmiş.rolanti motorunada hiç baktırmadım aslında okadar çok sorun teşkil etmiyorda yinede tam dengede olması iyi olurdu.buji kablolarını sordum 40tl dedi ducatomu ne öle bir marka olması gerek.

5. erener01

erener01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    ömer erener
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Gaz halatı sorunu bende de var somun sonda zaten sıkılmıyor ancak tamirciye gösterdiğimde orjinal olmadığını ve bu yüzden uzun tel takıldığını orjinal alınınca uyacağını ve değişeceğini söyledi..

6. alper272

alper272 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    muslum ak
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    belliydi zaten bir sorun olduğu bncede orjinali takılmamış,boşluk yapıyor.

7. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    aracınız hayırlı olsun.
    benim araç 1.5 gls. otm. benim araçta da gaz pedalında boşluk var. ilk 2-3 cm çok yumuşak, sonradan sertleşiyor ve motor tepki veriyor. Ancak araç otomatik vites olduğundan hiçbir sıkıntı yaratmıyor.
    Buji kablonuzu mutlaka orjinal alın. Yoksa tekleme sorunuyla çok uğraşırsınız. Teklemeyi benzinde yapmıyorsa çoğunlukla lpg de yapıyorsa , 5. vites hafif tatlı rampa çıkışlarında 2000-2200 devire kadar düşünce tekleme daha çok hissediliyorsa büyük ihtimalle buji yada buji kablosundandır.
    Ayrıca ben bugüne kadar bir çok hyundai araç kullandım ve hararet göstergesinin hiç oynadığını görmedim. Ortada hep sabittir. (1 yıl kadar citroen xsara kullanmıştım onda yukarı aşağı geziyordu) Asıl olan termostat olmasa yukarı aşağı gezer sıcaklık göstergesi.

8. alper272

alper272 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    muslum ak
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Aracin bogaz kelebegini sokmeden temizledim temizleme sayilirsa tesadufen boğaz kelebeği sensörünunde fisini cektim tekrar toparladim araci rolantide degisen bise yok ama sanki aracin cekisi dustu.eskiden daha bi atikti.pozisyonumu aayarlamak gerekiyor acaba.eskiden koltuga yapistirirdi simdi olebise olmuyo.hafiften araç sanki gec marş aliyor.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş