LPG KABLO

Arabadan benzin kokusu geliyor

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda fatihyksl tarafından 20 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. hunter78

hunter78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Ahmet KASAP
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Milenyum 1,5 lerde enjektör kütüğünden geri dönüş olmaz depoda pompa üzerine monte edilmiş basınç regülatörü ayarlar benzin basıncını

2. barisakcky01

barisakcky01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    BARIŞ AKÇAKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    S.a arkadaşlar bugun geri dönüşüm valfı denilen yer bozuktu onu değiştirdim daha önceden arabada benzin kokusu yoktu bugünden itibaren arabada keskin bir benzin kokusu olmaya başladı arka koltuğun altındaki bensin pompasının olduğu yerden geliyor acaba yeni takılan valf mi arızalı yoksa hortum da mı sıkıntı oldu araba sıralı değildir 1.5 yumurta kasa

3. arkadas_ca

arkadas_ca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İsa DUZ
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhabalar;

Arkadaşlar konu aynı ama ben biraz etraflıca anlatacağım bazı şeyleri ..

2014 mayıs da aldım aracımı .. 2001 model 1.5. Accent GL

Aracı aldığımda sıkıntı yoktu. Havalar Kayseri şartlarında kışa doğru soğumaya başlayınca benzinde gaz yememeye ve bir iki marşta çalışmamaya başladı. Hemen ustaya gitmek yerine bilgi paylaşım forumlarından yardım almak istedim.

Çünkü (sözde) ustaların çoğu onu al değiştir bunu al değiştir. sonuç aynı . o zaman şunuda yapak bunuda deneyelim... olacak tahmin ediyorum.

Araştırdım. baktım ki. sakın buji, buji kablosu, yakıt pompası filan değiştirmeyin hepsini yaptık bi dünya masraf yinede olmadı diyenler var. Dedim ki. Allah razı olsun onlardan aynı masrafı ben yapmadım..

İnternetten de birkaç bilgi de edinmiştim ama sora sora bir usta buldum. git ona o bilmese bile bilene götürür. dediler bende götürdüm. Usta dedi ki bir tornavidalık işi var. buna 300 lira istiyorlar .. ben ustaya başka iş de yaptırmıştım. para almadı.

benzin geri dönüş valfini söküp içindeki vidadan daha önceden bildiği birkaç tur çevirip yaptığını söyledi. tabi bunlardan önce araç bir gün orada kaldı. sorun çözüldü.

Ayrıca dedi ki ustam, bu seni sonra yine aynı duruma sokar. sebep ? tüpde sürekli kullanırsan benzin yakıtını beyin unutur. uzunkm bir yolu sen benzinde git gel. geri düzelir. dedi. Youtube bununla ilgili bir video koydum. accent benzinde gaz yemiyor diye ekledim. yardımı olacaktır. Benzer sorunu olanlar denesin.. baksın. sorumluluk kendilerine. sorun devam ederse. akü bağlantısını 30 dk -1 saat kadar kesin yine düzeltecektir inşallah.

Şimdi gelelim BENZİN KOKUSU'na;

Şuan benimde kısmen başımda benzinde çalıştığında araç içine değil dışında bir benzin kokusu yayıyor. Sanki bana sadece kış aylarında yapıyor gibi geldi. yazın bu kokuyu hiç hissetmiyorum çünki.
    Ben kanisteride söküp hava vererek temizlemiştim. şu benzinde gaz yemediği sıralarda. ama Kanisterden olduğunu söyleyenler var bakacağım tekrar temizleyeceğim. Bakabildiğim yere kadar hortumlarada bakacağım. çatlak patlak birşey varmı ?

Havaların müsait olmasını bekliyorum. tabi kendimde müsait olmalıyım. çok dert etmiyorum başıma bir iş getirmedi. şükür. tüm işlemlerimi video kaydına alıp inşallah onuda paylaşacağım. tabiki birilerinin ilerde işine yarar bur dua alırız..

4. Necatilla01

Necatilla01 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Attila Doğanay
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Bu sorunu tam çözebilen oldumu 2002 milenyum aracımda sürekli koku var ben çözdüm gibi dur kalk acil fren yaparak aracı sarsıyorum yarım depo olan benzinim koltuk altındaki pompa ağzımdan depoyu ıslatıyor vidaları yalama gibiydi değiştirdim sıktım sonuç aynı iç taraftaki contası da iyi gibi ne önerirsiniz sıvı conta vs kullanılabilir mi .
    Şimdiden teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş