LPG KABLO

Araba Harici Seviyesiz Tartışmalar !!!!

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda Filizpoyraz tarafından 14 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Filizpoyraz

Filizpoyraz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Filiz
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Sadece HYUNDAİ araç sürücülerinin olduğu ve herkesin araçla alakalı sıkıntısının düzgün ve seviyeli bir şekilde tartışılarak çözüme ulaştığını düşünerek bu foruma üye olmuştum. Ama gördüğüm kadarıyla her türlü konular gayet seviyesizce tartışılıyor ve bu tartışmaların bir yenisine daha şahsım olarak sebebiyet vermek istemiyorum.

Bu sebeplerden dolayı ben artık bu forumda olmak istemiyorum. (Zaten bir bayanın olmaması gereken bir forum.)
    Ne sıkıntımı paylaştığım konuyu silebildim ne de üyeliğimi iptal edebildim. Üyeliğimin iptaliyle alakalı site yöneticisine yazdığım mesajıma cevap verilmedi. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Son olarak şunu söylemek istiyorum; hyudai markayla getz ile tanıştım, şu an i20 kullanıyorum. Bundan sonraki arabam da yine HYUNDAİ olacak. Tüm forum üyelerine hayırlı kazasız belasız sürüşler diliyorum.

2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Neden yeni bir tartışmaya sebebiyet vereceğinizi düşündüğünüzü anlamış değilim. Diğer konulara gelince türkiyenin ve dünyanın pek çok ülkesinden çeşit çeşit insan var forumda kimisi sakin kimisi hırçın. Seviye her zaman eşit değil olamaz da. En basit örneği youtube da bir video açın alttaki yorumlara bakın. Hiç aklıma gelmeyecek küfürleri orada gördüm. Hatta çok sevdiğim ve geçtiğimiz günlerde vefat eden barkın bayoğlunun kanalındaki videolar artık tek tek yorumlara kapatıldı. Sebebi küfürün önüne geçilememesi.

Şükür forumumuzda bu kadar bir sıkıntı yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Filizpoyraz

Filizpoyraz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Filiz
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:

Aracımın yokuşta hızlanmamasıyla alakalı açtığım bir konunun geldiği noktaları görünce, böyle karar verdim.
    Üyelik nasıl iptal ediliyor Murat Bey?

4. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Forumda sizden başka bayan üyelerimiz de var. Birçok konuya da aktif olarak katkıda bulunuyorlar. Bahsettiğiniz gibi seviyesiz bir duruma denk gelmedim. Bayan üyelerin bu forumda olmaması gerektiği kanaatine nereden vardınız? Aracınızla ilgili açmış olduğunuz konuda, site yöneticisi dahil birçok üye gerekli teknik bilgiyi vermiş. Yorumlarda, her yeni üye olanın yaptığı gibi, istediği cevabı alamayınca siz biraz fevri davranmıssınız.

Bir çok üyenin sıkıntısı olabiliyor. Herkes birbirine sorarak çözüm yolu arıyor. Malesef her konu çözüme ulaşamıyor. Herkes elinden geldiğince, bilgi ve tecrübesi kadarı ile yardımcı olmaya çalışıyor. Kimse motor mekanik ustası değil sonuçta. Size yapmanız ve dikkat etmeniz gereken hususlar söylenmiş. Zaten Getz ile İ20 kıyaslamanız doğru değil. Siz en iyisi yetkili servisten bilgi alın, içiniz rahat olsun.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Filizpoyraz

Filizpoyraz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Filiz
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Beyefendi bu yazdıklarımdan; istediğim cevabı alamayıp fevri davrandığım kanısına nasıl vardınız gerçekten anlamadım.

Ben sorunum çözüme ulaşmadı diye bir ibare kullanmadım. Hatta tam aksi bir çok sürücü yardımcı oldu.

Sorun; konunun bambaşka yerlere getirilip hoş olmayan üslupla tartışılması ve kaldıki artık bunu tartışmak istemiyorum.

Benim şu anki sorunum üyelik iptalinin nasıl olduğu.

6. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    forumlar demokratik platformlar olmadigi gibi her kesimden insanin uye olup paylasim yapip fikrini yazabilicegi bir ortam

belli sinirlar asilmadigi surece herkes gorusunu yazar

genel anlamda forum kulturu hosunuza gitmediyse sag yukarda kullanici adinizin ustune basinca cikan pencerede cikis butonuna tiklamaniz yeterli bidaha girmezsiniz olur biter bosuna hoslanmadiginiz bir ortamda uyelik silme ile ugrasip vakit kaybetmeyin

yvz, cenker_baba ve rpurcek bunu beğendi.
  7. semih24

semih24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    semih kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Açtığınız konunun başka yerlere getirilip tartışılması sizin suçunuz değil.
    Sonuçta burası bir forum sitesi olumlu ve olumsuz yorumlar mutlaka olacaktır.
    Uygunsuz mesajlar atıldıysa yöneticiler gereğini yapar zaten.
    Ayrıca forum sitelerinde üyelik iptali diye birşey yoktur beğenmezseniz profilinizden çıkış yaparsınız tekrar girmezsiniz.

8. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bildiğim kadarıyla üyelik iptali siz yapamıyorsunuz, ama sorun o ise, birdaha foruma girmessiniz olur biter...

9. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Filiz hanımın bahsettiği tartışma benim ve başka bir üyenin arasında geçen tartışma. Tartışmamız konu başlığı ile alakalı değil ancak kendisini bu kadar rahatsız edip seviyesiz diyecek bir düzeyde olduğunu da düşünmüyorum. Ne diyerek seviyesizlik etmişiz gösterirse kendisinin hangi seviyeden bizlere baktığını görüp SEVİYEMİZİ biliriz.

Ayrıca foruma üye olmak için Hyundai araç sahibi olmak şart değil. Bilmeyen herkesin bilgisine...
    Forum Kuralları
    Madde 1. HyundaiClubTR.com sitesinin hedefi otomobille ve de özel olarakHyundai markaotomobillerle her seviyeden ilgilenen kişileri bir araya getirmek vebu konuda paylaşımlarda bulunulmasını sağlamaktır.

Son düzenleme: 14 Ağustos 2017
    Tilki bunu beğendi.
  10. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Filiz hanım,

Bu foruma üye olmakla ilk önce en doğru işi yapmışsınız.
    Bu forumda Moderatörlük yapmış biri olarak Cinsiyet ayrımı yapmadan şunu belirtmek isterim.

Sanal alemde; en seviyeli , en bilgi dolu, en doğru bilgilere ulaşmayı hedef edinmiş bir yerdir.

Ayrıca Kore sempatizanı olmak farklı bir ayrıcaklık

Yazışma akışı içinde , bazı sorunlar yaşanır, Farklı noktalara gitmedikçe, seviye bozulmadıkça sorun teşkil etmez.

Bence Yazışmalarınızı bir defa daha sakin kafa ile okursanız farklı bakacaksınız.

İFADELER çok önemlidir.,
    " I20 HAYAL KIRIKLIĞI" ve "Araba harici SEVİYESİS TARTIŞMALAR"

GELELİM asın sorununuza,

Tarafsız bakarak yazacağım.
    http://www.arabainceleme.com/2014/12/yeni-hyundai-i20-kullanici-yorumlari.html

incelemesinde manuele gayet iyi derken, otomatiğe berbat deniyor.
    ANCAK,
    Bazı kullanıcılar, " Otomatiği RAMPALARDA OTOMATİK gibi kullanın "ifadesi var.

Otomatik araç yakıt sarfiyatını minimum tutmak için, belirli devirlerde viets atar. mesela 2200 d/dk da bir vites yada düşerken 1500 d/dk da 1 vites. (MESELA) bu beygir gücü ve TORK ile ilintili bir bağlılıktır.
    DİK RAMPA çıkışlarda (%15 fazlası) D modunda kullnımda gaz %40 seviyesinde kullanmak her zaman araca performans verir ancak yakıtır arttırır.
    HER bir aracın vermiş olduğu TORK ( PistonVurma GÜCÜ) 2500/3000 d/dk da en gerçek gücüne ulaşmaya başlar.

Sonuç,
    aracınızı rampaya girerken yada , rampada devrini 3000-4000 aralığında aşağıda tutmaz ve gaz pedalı basışınız , %50 seviyelerde olursa o beğenmediğiniz aracın ÇILDIRDIĞINI görüsünüz.

motor hacmi küçük, atmosferik basınçlı, benzinli OTOMATİK TÜM araçlar araçlar (TURBO HARİÇ) alt devirlerde cansızdır. Dolayısı ile kullancısını üzer.

Diğer yandan,
    1.4 GETZ ile kıyaslarsanız.
    CVVT , vvti, vtec gibi ifadelerin anlamını bilmek gerekir.
    CVVT - Continuous Variable Valve Timing - Elektronik Kontrollü Değişken Supap Zamanlaması
    CRDI - Common Rail Direct Injection - Yüksek Basınç Hatlı Dizel Motor(Hyundai ve Kiada)
    VGT - Variable Geometric Turbine - Değişken Geometrili(Kanatçıklı) Turbo
    https://www.hyundaiclubtr.com/konu/crdi-vgt-ve-cvvtnin-anlami-nedir.308/

GETZ benzinli 16 subap daima 8 emme 8 egzos aktif çalışır. (DİZEL içi EZBERLERİ olduğu gibi bozmalıyız)

CVVT i20 lerde akıllı sübap tenolojisi olarak anlamak gerekir. Subapların açılıp kapanma aralıkları ayarlaması çok yada az.

Ayağınız gaza %10-20 aralığı basarda 16 subabın örnek veriyorum 8 subap 4/4 çalışır %30-40 olursa, 12 subap 6/6 %50 yi geçerseniz, 16 subap 8/8 çalışmaya başlar GİBİ düşünün.

Ne kadar az sübap o kadar az yakıt o kadar az GÜÇ
    Ne kadar Çok sübab o kadar çok güç o kadar çok yakıt.

BU TÜM MARKA araçların teknojisi için geçerlidir.
    Vosvosta , mersoda, ford toyota reno vs. aynı .
    aynı sınıf ve hp torkta ki araçlar aynı karakteristiği sergiler.

Sanırım, kafanızdaki soru işaretlerine cevap bulabişmisinizdir.

Sağlıkla kalın

Filizpoyraz bunu beğendi.
  11. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Eşimin hyundai benimse opel insigniam var 2 forumada üyeyim opel forumunda Ankaralı bir arkadaşımız bir gün opel tedarikçilerinin temin ettiği bir parçayı (modifiye için ) çok daha uyguna başka bir yerden bulmasıyla başlayan tartışma Ankara istanbul savaşına döndü asıl seviye orada döküldü.Burada hyundai forumun daha samimi daha verimli olduğunu düşünüyorum.

cenker_baba bunu beğendi.
  12. Filizpoyraz

Filizpoyraz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Filiz
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:

Ogün Bey zahmet edip verdiğiniz teknolojik bilgiler için çok teşekkür ederim.
    "i20 hayal kırıklığı" adı altında açtığım konu çözüme ulaştı ama konu dışı tartışmalar hala devam ediyor. Konuyu ne yazıkki silemedim. Açılan bu konular siline biliniyor mu?

13. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    MOD arkadaşlardan yardım isteriz. ve gerekli düzenlemeler yapılır.

14. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    ARKADAŞLAR, Konu KAPANDI,
    Lütfen, yorum yazmayalım

15. cenker_baba

cenker_baba Guest

konuyu kilitliyorum yönetimden izin alırsam sileceğim.
    lütfen hepimiz sakin olalım
    filiz hanım aramızda olursanız fikir alışverişi yapabiliriz . aramızda olmak istemezseniz eğer siz nasıl uygun görürseniz kazasız belasız sürüşler dilerim herkese.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş