LPG KABLO

Ara Sıra Stop Etme Sorunu

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda ozturkmesut tarafından 29 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. ozturkmesut

ozturkmesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Mesut ÖZTÜRK
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Aracımda 1 aydır seyir halinde iken stop etme sorunu yaşıyorum. Sanki yakıtı anlık kesiyor gibi bir düşüncem var. Yakıt bitmiş gibi stop ediyor. Yaklaşık 1-2 dk ne yaparsan yap çalışmıyor, sadece boşa marş basıyor. 1-2 dk sonra tak diye çalışı veriyor araç birden ve sorun çıkartmadan bir kaç gün devam ediyor.

Özetlemek gerekirse 7-8 defa başıma geldi bu sorun, hepsinde de ortak yönler var.

Yaptığı zaman aşağıdaki şartları gerçekleştirdiğim 20 durumdan 7 veya 8 inde gerçekleşiyor.

Motorun soğuk olması gerekiyor.
    1 dk dan daha az bir sürede rölantide motoru ısıtıp yola çıktığımda.
    (2 defasında ise bu iki işlemden önce kapı kilidinde şoför kapısı dışında diğer kapılar açılmadı kumandadan.)

Arıza kaydı girmiyor, sensörler kontrol edildi sorun yok denildi. Depoda ki pompada sorun olmamasına rağmen rica ile değiştirttim Bosh marka ile ancak sorunum hala devam ediyor. Depoda ki pompaya giden elektrik tesisatına baktırdım, röleye dokununca stop etti söküp takınca çalıştı ve bunu değiştirdik ancak yine tekrarladı.
    Konuyla ilgilidir belki bazen aracı çalıştırdığım zaman 2 sn. motor arıza lambası yanık kalıyor ve geri sönüyor, bazende mazotta su lambası aynı 2 sn kesik kesik yanıp sönüyor. Yinede hiçbir arıza kaydı yok.
    Ustalarda şunu değiştirelim bunu değiştirelim deneyelim diyorlar ama sorun çözülmez ise dediğimde paranı iade ederim diyen yok. Bir el atın şu işe, duacınız olalım bizde :) Şimdiden teşekkürler..

2. sezaikoral

sezaikoral Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Sezai koral
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aynı sorunu yaşıyorum sorunu çözebildinizmi?

3. Molfiks

Molfiks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Hakan Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Pahalı bi parça değil, denemenizi tavsiye ediyorum. (zaten ustaların çoğu da dene/yanıl mantığı ile çalışmıyor mu? )
    "Krank devir sensörü"

4. ozturkmesut

ozturkmesut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Mesut ÖZTÜRK
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Destek verenlere teşekkür ederim, depo ve depodaki filtreler tertemiz olmasına rağmen bir usta ısrarla bu arabanın tıkanmadan başka birşeyi yok demesiyle birlikte hortum temizliği sonrası araç eski haline döndü ancak çekiş düşüklüğü var azda olsa sebebini bilemedim.

Bu Sayfayı Paylaş