LPG KABLO

anti renaulttu renaultcu oldum :)

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda style plus tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Misafir

Misafir Guest

era 06 arkadaşım gerekli cevabı vermiş ancak ilgili kişi olarak detayları yazayım, öncelikle "araçtan beklentileriniz" söz konusu olunca sınıf farkı ortadan kalkıyor,aynı malzeme kalitesi,aynı işçilik, motorun benzinli olması, performans düşüklüğü, donanım zayıflığı, yalıtım zayıflığı, aşırı yakıt tüketimigibi detaylarla beraber Megane'ye verdiğiniz 33.000YTL karşısında Era'ya verdiğiniz 27.500YTL sizi Megane hakkında olusuz düşünmeye ve verdiğiniz paraya acımaya sebep oluyor.

Şimdi bu şartlarda bana "genişliğinin haricinde" bir tane sebep söyleyin 1.6 16v Megane Extremealmak için........

2. ****EYÜP***

****EYÜP*** Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    megane değilde lagunayı ben çok beğeniyorum çoşkun abi .Aslında eski kasalarından da düşünmüyo değilimde parça sıkıntısı olduğunu duydum .Bu bda beni geri çekiyor.

3. mgk19

mgk19 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Gökhan Kara
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    aracınız hayırlı olsun güzel araba inşallah memnun kalırsınız ,ben beğendim.

4. Misafir

Misafir Guest

megane çok zayıf antirenault cuyum ben dehttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifbi far sökmek için tampon inmek zorundaymış doğru mu bu

5. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aracınız hayırlı olsun. Allah kaza ve beladan korusun.

2000 model Laguna lar benim çok hoşuma gidiyordu, şu andaki yeni model kasa hakikattende Lagunaya yakışıyor. Ön farları makyajlı Hyundai Coupe baya bir benziyor.

Anlamadığım şey ise bu kadar cüsseli bir araca neden hala israrla 1.5 cc kullandıkları, böyle bir araca 1.6 yada 2.0 cc dizel daha iyi olurdu...

6. vilemsan

vilemsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bence bu kasaya 1.5 de yeterli gelebilir ama 1.4 meganım vardı ve araç kesinlikle gitmiyordu coşkun abi nin dediği gibide işcilik ve kullanım sıfır kendimi era kullnırken daha güvende hissediyorum.ama laguna megane a göre çok kaliteli bir araç eski kasa megane 1 deki sağlamlığı bu kasa laguna halen koruyor aracın tipide 10 numara(bence)

7. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    dogrudur...

8. Misafir

Misafir Guest

megane cılara Allah kolaylık versin diyorum o zaman en dandik en ...tan arabahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

9. Misafir

Misafir Guest

Motor hacmini kafanıza takmayın Era 1.6cc 112hp, Golf GT 1.4cc 170 hp...
    Düzenleyen : Coşkun Uçar

10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    ERA 1.6cc 112hp Tucson 2.0 112hp..?https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

11. SelahattinP

SelahattinP Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    gücün tek karşılığı bg değil .sadece 70 bg lik traktör arkasında 10 tonluk yükü çekebilir.bunu 100 bg lik otomobil başarabilir mi.burada tork değeri de önemli özellikle araç ağırlaştıkça.

12. Misafir

Misafir Guest

Konu motor hacmi olduğu için tork'a girmedim.....ayrıca GT'nin tork'uda dizel kadar var....240nm.

13. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Coşkun hocam, dizel motor ile benzinli motor arasında malumundur ki dağlar kadar fark mevcut.

Golf GT 1.4 cc de turbo ve ona keza uygun malzeme, yazılım kullanılmış.
    Örnek olarak: Son kasa Vectra 1.6 cc araçlardan birçok kişi memnun değil, kasa fazlasıyla ağır, ve akabininde motor ve diğer aksamları fazlasıyla zorlamakta. Birçok kişi Vectra 1.6 cc aşırı yağ tükettiğini öne sürüyor.

Renault sitesinden Laguna yı inceledim, 1.5 cc dizel motoru görmedim. 1.6 benzinli ve 2.0 cc dizel seçeneği var.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif

14. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hayırlısı olsun allah tekerinizi düz bastırsın inş.

1,5 dizel motoru logan,clio ve kango'larda kullanılan motordan var demekki bunun üzerinde...Clio ve loganlarda iyi performans vermediği halde nasıl koskocaman bu arabaya bu motoru koymuşlar anlamış değilim doğrusu.Kango'da 1,5 ve 1,9 motorları var.Kangoyla aynı kilo civarlarında oldğunu var sayarsak 1,5 motor o arabayı kütük gibi yapar.

15. Misafir

Misafir Guest

Benzinli 1.6 ve 2.0 Turbo
    Dizel1.5 ve 2.0
    Düzenleyen : Coşkun Uçar

16. zeropoint

zeropoint Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    bende eski bir renault cu olarak renault a kötü diyemem. yalnız hyundai kadar rahat değildir. renaultun şu an ki hiçbir modeli benim beklentilerimi karşılamıyor.. son çıkan neye benzediğini bilemediğim symbol da buna dahil.

17. mustafaemer

mustafaemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    mustafa emer
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    tercihlere saygı duymak lazım hayırlı olsun.

18. navy35

navy35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın.

19. fugue

fugue Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlarım çalıştığım yerde 30-35 megane II - 30-35 laguna II ve bir tane de bu bahsi geçen laguna III 'un en full modelinden var ... soyle anlatayım

1) megane II ve laguna II nin 1,4 luk motorundan kesinlikle uzak durun ... 2,0 harici kurtarmıyor ...

2) laguna III Privilege 2.0 dCi 150 bg hemdeBusiness Paket Elektrikli Panoramik Açılır Tavan Premium Paketi olmasına rağmen 245 nci kilometrede arıza verdi daha ... egzozdan yeşil bi duman atmış felaket şekilde yokuş çıkarken ve stop etmiş ... egzosun içi tamamen yosun gibi yemyeşildi ... götürdük yetkili servisine ... servis derdimize derman olamadı ... bekliyoruzhala servisde araç ...

gittiğimde gördüm ki renault servisi araç dolu ...özellikle de laguna II den zibil gibi ...

sadece renault konusu olunca eklemek istedim ...

yoksa herkesin kararına saygı duyarım ...

Düzenleyen : fugue

20. zeropoint

zeropoint Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    sizinkisi tamamen şanssızlık. seri üretimde hatalı yapılmıştır. her markada olabilir. bizim 400.000 km de toros hala taş gibi gidiyor. 4 yaşındaki eski clio dada en ufak bir problem yaşamamıştım. ayrıca 200-300 bin km de laguna ların taş gibi yollarda olduğunuda gördüm. megane ve lagunaların 1.4 leri o kasaları çekmiyor maalesef.

Bu Sayfayı Paylaş