LPG KABLO

Anti Korozyon Garantisi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda ndipi tarafından 10 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Anti Korozyon Garantisi
    Binek araçlar için 2 yıl ya da 60.000 km (hangisi önce biterse), hafif ticari araçlar için 2 yıl ya da 100.000 km (hangisi önce biterse) yasal garanti kapsamındadır.
    Ayrıca yasal garanti süresinin dolmasından sonra, aracın ilk tüketiciye teslim tarihinden itibaren 5 yıl ya da 160.000 km’ye kadar (hangisi önce dolarsa biter) üretimden kaynaklanabilecek arızaların sadece ücretsiz onarımları Hyundai üretici onarım güvencesi kapsamındadır.

Biraz saçma geldi bana bu garanti.

<<bülent>> bunu beğendi.
  2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar bu konuyu açmış idim ama sanırım dikkatte kaçan bir konu bu pas garanti süresi bana çok saçma geldi. Sizce de değil mi? İki yıl nedir ya?

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Aslında hyundai nin garantisi eskiden 3+2 idi yani üç yıl tamam eyvallah ama son iki yıl öyle ücretsiz değişim falan zor belki bakarız tarzında:) garanti kılavuzunu iyice inceleyin pekçok parça 5 yada 7 yıl garanti kapsamında değil. Elektronik parçalar 2 yada 3 yıldır boya garantisinin iki yıl olması da bu durumda normal bir durum. Hatta garanti kılavuzuna gerek yok hyundai Türkiye resmi sitesinde garanti şartları yazıyor güzel olan kısmı bir sürü farklı modelin ucuz yada pahalı fark etmeksizin hepsinin garanti hususunda hemen hemen eşit şartlara sahip olması. Bazı markalar lpg li olarak sattığı otomobile veya ticari vasıflı araçlarına öcü gözüyle bakar çünki onlara fazla garanti vermez hyundai öyle değildir iyidir bu konularda.

Yani reklamlarda 7 yıl garanti der ama işin aslı öyle değildir. 3+4 tür o garanti süresi, çünki yasal olarak 6-7 yada 8 yıl garanti vermek zorunda olduklarına dair hiçbir hukuksal veri yok tamamen üreticinin yaptığı güzellik bunlar, haliyle bu kadar uzun olan garantiler tamamen üreticinin padişahlığına bırakılmış vaziyette. Yani yasal olan 2 yıl garanti dolduktan sonra isterse otomobiliniz 10 yıl garanti ile size satılmış olsun bütün bakımları serviste yaptırsanız bile ortaya çıkan tartışmalı bir sorunda üretici banane kullanıcı hatası bu garantiye girmez diyebilme hakkına sahip oluyor.

Hangi markaya giderseniz gidin iki yıl olayı buna benzerdir:) ben honda kullanıyorum onda durumlar hyundai den çok daha vahim, honda nın 6 yıl garantiye giren tek parçası motor bloğu ve şanzımanın demir kısımları olsa gerek:) ne bir kayış ne devirdaim pompası ne lastik ne fren ne amortisör ne ön düzen ne direksiyon kutusu hiçbirisi 6 yıl garantiye girmiyor çünki bu parçaları kullandıkça aşınan tüketicinin kötü niyetine maruz kalıp çabuk bozulma ihtimali olan parçalar olarak bir defa yaftalamışlar böyle rezil durumlar var ve honda da 3+3 şeklinde garanti var.

Avrupalı markalar zaten çoğunlukla fiks olarak iki yıl yada üç yıl verirler garantiyi. Garanti uzatmak için ekstradan para isterler vs. vs. amerikan markaları bu konuda iyidir ses yapıyor diye fren balatası değiştirten duydum ama onlarda da fazla bir seçenek yok:)

Eğer bir sıkıntınız varsa ilk gittiğiniz serviste garanti kapsamı konusunda sorununuzu çözemediyseniz o zaman oradan ayrılıp müşterisini daha bir seven sayan müşterisine saygı duyan güleryüzlü anlayışlı bir yetkili servise gidip pek ala işinizi görebilir ve sorununuzu garantiden hallettirebilirsiniz. Bu yukarıda yazdığım bir sürü paragrafın meali de kısaca budur:)

<<bülent>> ve ndipi bunu beğendi.
  4. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hyundai, Metalik gri araçların sadece dış saclarina boya atıyorlar. Bagaj içi, kaputun altı ve motor bölümü boyanmıyor. Boyasız kalan Kataforez kaplamada, zamanla nokta şeklinde paslanmalar başlıyor. 4 yaşında Boyasız era kullandım. Son zamanlarda, bagaj içi arka cam dipleri aynı şekilde paslanmaya başlamıştı. Günümüzde bu sorunları düzeltmişlerdir umarım. Bence büyük eksik. Lâcivert yâda siyah gibi renkler tam boyanırken, metalik grileri tam boyamamaları bence adaletsizlik. Forumda, sıfır araçlarında pas sorunu yaşayan arkadaşlar vardı.

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

<<bülent>> bunu beğendi.
  5. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    2yil resmi, verilmek zorunda olan garanti, kalani ureticinin/distiribotorun insiyatifinde. Ornegin Egea 5yil garanti ile satilirken bildigim vw gurubu araclar ve Opel 2yil garanti ile satiliyor. Ya bu sure parayla uzatilacak ya da bakimlari serviste yaptirip iyi niyet kapsaminda yapilmasini bekleyeceksiniz.

6. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İleri bir zaman da hundai araçtan vaz geçer isem bu paslanma konusu yüzünden vaz geçerim. Ve Fransız araçlara akarım sanki adamların yanılıyor isem pas garantisi 12 yıl diye biliyorum.

<<bülent>> bunu beğendi.
  7. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Başka bir sitede okudum bu 3008 lerin dizellerinde adblue sensörü arıza veriyor. Sadece sensör değişmiyor tüm depo değişiyor sadece 5000 TL cik.
    Kronik bir arızaymış. Dikkat etmeli

<<bülent>> bunu beğendi.
  8. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Doğrudur ben hundai de çok memnunum ama arkadaş kaporta ve pas garantisi de bu kadar olmaz. Hiç yakıştıramadım şahsen. İki yıl nedir ya?

9. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Kuş serisinde 5 yıl garanti vardı diye hatırlıyorum. Sonuç malum.

ndipi bunu beğendi.
  10. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bekle gör der gibi olmuş hehe

11. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    ozgutozkan ve ndipi bunu beğendi.
  12. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Aynen bende böyle bir logo görmüştüm araç doğan slx idi. Yılı yanlış hatırlamışım. Nerden baksan 25 senelik hatıra

<<bülent>> ve sipartacus bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş