LPG KABLO

Şikayet Çözüm Bekliyor Ankara Yildirim Servis Rezilligi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda jaymz_35 tarafından 2 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    evet ismim yagiz bu arada. ALPER BEY buyuk harflerle yazmis nedense ama iyi olmus ben soylemeyi unutmustum.

Ben toplamda 3 kere gittim bu servise. İlkinde araba yolda giderken stop ediyordu. İsmini hatirlamadigim bir parca degisti ve halloldu. Tesekkur ederek ve MEMNUN KALARAK ayrildim. Bu arada alper bey veya zeren hanimla ilgili hic bir problemim yok gayet ilgili ve guler yuzluler.

Simdi alper bey biz mi sucluyuz ile baslayan cumleler yazmis.simdi Alper abi, benim ilk gelisim arabanin stop etmesiyle alakaliydi. 2. Gelisimde lutfen sikayetim neymis bir bakin. Arabam sola cekiyor frene basinca dedim.disklerin egri ondan dediler. 4 disk 4 balata degisti. ben disklerimin sorunlu olduklarini dusunmuyorum frenlerim iyiydi titreme vurma yoktu. Bana zeren hanim yagiz disklerin orjinal degilmis zaten ve kirilmak uzereymis degismeli dedi. Mustafa ustanin yanina gittigimde ben orjinal degil demedim anlayamam ki bunu bakinca dedi. Ama frene basinca sola cekmesinin sebebi disklerin egri olmasi dedi. E Bana cok utopik bir fiyat verip 'yagiz istersen yan sanayi takalim bizde yok ama getirtebiliyoruz' diyen de zeren hanim. Bu sekilde islem yapildi.bana kimse orda 'yagiz taktirma yan sanayi sorunun cozulmez' demedi. Aradan birkac gun gecip yine geldigimde mustafa usta 'e balatalar yan sanayi taktik bunlar diski yamultmustur ondan araba sola cekmeye devam ediyordur' dediginde ben ne kadar sasirdiysam zeren hanim da o kadar sasirdi. Hatta zeren hanim mustafa ustaya 'e mustafa bunu biz taktik gecen hafta. Neden taktik o zaman?' diye cikisti. Mustafa usta'da yan sanayi balata serttir ve diski eğer,orjinal balata takilmazsa yapacak bisey yok sorun o dedi. Hatta diskler egilmis bile olabilir dedi. Zeren hanim bunun uzerine 'yagiz tamam balatalar yine orjinaliyle degissin. Sorun devam ederse bakariz caresine' dedi. TEKRAR SOYLUYORUM SERVİSİN ANLASMALİ OLDUGU BİR YERDEN GETİRTİLE 4 disk 4 balata daha 5 gun kullanilmis. Ama bu balatalar cope gitti. Bunun uzerine 4 orjinal balata takildi. E ne oldu ALPER abi? 3 gun sonra sorunum devam ediyor diye geldim bu sefer de yok ya travers egriymis diyorsunuz bana. Ve ben iyi degistirin desem benim sorunum yine cozulmeyecek bosuna 3 kusur milyar para verecegim traverse. Simdi ALPER BEY butun bunlarin sonucunda hala ben miyim suclu?? Hala neyi savunuyorsunuz?

Bir de check up
    İsciligi almadik biz mi sucluyuz demis alper bey. Yahu tek 1 sorun icin birsuru parca degisti birsuru para harcadim ve sorun cozulmedi!! E ben size ayni sorun(cozemediginiz) icin her geldigimde check up parasi mi verecekktim birde?? Herhalde enayi yaziyor anlimda alper bey oyle okumus.

Yagizin foruma 3 mesaji var demis bir de. Yani ne demek bu? Yagiz'in bizi sikayet etme hakki yok demek mi? Bu forum daha baslangic bildigim tum oto forumlarda bunlari yazacagim. HYUNDAİ YİLDİRİM SERVİS REZALETİ basligi altinda..

Son düzenleme: 3 Şubat 2017
    onrgly88, kaptandoktor ve ndipi bunu beğendi.
  2. leolas

leolas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    119
    Ad Soyad:
    e. mirza
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Hadi yanlışta olsa adamın sorununu deneme yanılma yoluyla anlarız demişsiniz, peki neden yanlış teşhisin mali yükümlülüğü müşteriye yansıtılıyor? Oldu o zaman hepimiz araçları yapboz gibi sök tak yapalım usta diye gezelim ortalıkta. Ustalar zaten bugünler için var, yani kusura bakmayında sizin yaptığınızı sanayideki çırakta yapardı hemde yarı fiyatına yapardı.
    Eğer müşteriye biz yanlış teşhis koymuşuz, asıl sorun şudur, ama önceki masraflarınızı gözönünde bulundurup (bizim hatamız olduğu için) yeni değişecek parçadan o masrafları düşeceğiz deseydiniz gönlünü almış olurdunuz.

onrgly88, ndipi, cenker_baba ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    kesinlikle serviste benim aracıma uygulanan yöntem deneme yanılma yöntemi. ramazan usta soruna bakmak için her gittiğimde arabamı sürdü ve 'usta bu sounun diskle falan alakası yok bak dediğimde evet kayma yapıyor ama yol eğri ondan da olabilir' dedi. usta yolla alakası yok her yolda yapıyor bunu dediğimde ise diskler balatalar bir değişsin sen öyle bir kullan sonra tekrar bakalım dedi. Ramazan usta gerçekten çok iyi bir usta ama arabada oturan yolcuların bile rahatsız olduğu,farkettiği bu sorunu yol eğri diye olabilir demek nasıl bir iş ben anlamadım.en son kontrol ettiğinde de ön süspansiyonların gitmiş olabilir dedi. sonra kontrol edildiğinde süspansiyonlar sağlam çıkmış traversin yamuk dediler. ama sanayide baktık ki travers de yamuk falan değil.çok basit bir işlemle sorunum çözüldü.ve sonuçta gördüğünüz gibi özürü falan bırakın deneme yanılma yöntemiyle çözemedikleri bu sorun için 'e biz mi suçluyuz hata tespit işçiliği almadık diye' demogoji yapıyorlar birde. Çok ilginç..

onrgly88 bunu beğendi.
  4. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Bu arada alper bey sadece yazin araba stop ediyor diye gittigimde benimle ilgilenen insan. Onun disinda hic bir gidisimde alper bey olayin icinde degildi. Bu fren probleminden haberi bile oldugunu bilmiyordum ben. Sanirim sikayetimden sonra bilgi almis zeren hanimdan.. fren konusunda tum gidislerimde zeren hanim, mustafa ve ramazan ustayla muhattap oldum sadece. Zeren hanim bile mustafa ustayla bu konuda tartisirken, olayin sacmaliginin farkindayken alper beyin savunma yapmasi ilginc.

5. cenker_baba

cenker_baba Guest

gereksiz veya haksız değişen parçalar için kullanıcıya bir hoşluk yapılması gerekirdi bizim ustamızın hatası diyip
    arıza bu parçadan dediğiniz ve değiştirdiğiniz parçalardan sonra arıza devam ediyorsa bende olsam kızardım

onrgly88 bunu beğendi.
  6. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    i30 umuda picantomuda hyundai servisine goturuyorum , eğer orda durup aracın sorununu ozellikle gostermezsem memnun ayrılmam çok zor oluyor ki tanıyorum yani bana bunu yapıyorlarsa normal müşterilere ne gibi sıkıntılar çıkar hayal edemiyorum

hep çalışanların işine saygı duymamasından kaynaklanıyor bunlar

he bide vw de yaşadıklarım varki aman yarappi servisler şaka gibi hyundai servislerini opun başınıza koyun arabamın bi işi çıktımı moralim bozuluyor servise gidip laf anlatmakla uğraşıcam diye

7. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)

Pardon siz SERVİSTE YAN SANAYİ ürün taktınız mı takmadınız mı ?

Netleştirir misiniz...

onrgly88 ve jaymz_35 bunu beğendi.
  8. alpercolgecen

alpercolgecen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Siz isterseniz servisimize gelen akrabalarinizin araç plakalarini verin ben onlarada bakarim ama insanlara bişeyleri begendirmek zordur. kimisi begenir kimisi begenmez kulaktan dolma bilgilerle de iş yapılmaz bilginiz olsun istediğiniz zaman servisimize gelin tanışalım cayımızı kahvemizi için. lakin yargısız infaz yapmayın bi kişi yada kuruluşa çamur atmak kolaydır.

9. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Servisimizde Yan sanayi ürün satışı yoktur.

10. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    aksaraydaki bayram ustanıza sorabilirsiniz benide çok iyi tanır :) eski çağlayan çalışanlarındanım.

11. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    http://i.hizliresim.com/Pn9oR8.jpg sanayide yedek parça satan dükkanda biz alttaki iki parçanın ne olduğunu anlamayınca(kodlar bilgisayardan çıkmadı) ben servise yolladılar sor bunlar neymiş diye. gidip sorduğumda o zaman yanına kalemle işçilik yazdı zeren hanım. Alper bey ' check up işçiliği ve bayi içi ücretsiz olarak iş emrinizi kapattiğimiz için mi kötü olduk' yazmış ama nasıl bir savunma anlamadım ben. İyi birşey yapmışsınız gibi söylüyorsunuz ama böyle alttan alttan yalan dolan parçalarla işçiliği gizleyeceğinize açık açık yazın bence daha samimi olur en azından.

http://i.hizliresim.com/LZmWWb.jpg bu da benim toplamda 200 tl'ye hallettiğim sorunun yıldırım tarafından bana çıkarılmış maliyeti. Ki sorunum yine çözülmeyecekti :) Yine yıldırım'da Toplam 1050 tl lik disk(yan sanayi) ve balata(yan sanayi) değişimi bu fiyata dahil değil. Bu 1050 tl'nin içinde yağ bakımıda var onuda ekleyeyim haklarını yemeyeyim :) Disk balata değişiminden 5 gün sonra +350 tl de orjinal balata değişimi için verdim. 5 gün kulandığım yan sanayi balatalar çöpe gitti. Ya da kullandılar belki başka araba da onuda bilmiyorum. durum budur..

Servisimizde yan sanayi satışı yoktur demiş alper bey. Evet siz satmıyorsunuz ama telefonla getirtti zeren hanım anlaşmalı olduğunuz bir yerden. Satmamanız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Şubat 2017
  12. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Benim burada anlamadığım nokta araç üzerinde bir parça değişiyor ne marka olur ise olsun servis içinde değişmiş bir parça ve bu parça da sorun var. Peki bu parçanın sorunu alan arkadaşın mı? Yoksa takan arkadaşların mı? Bir türlü çözemedim. Birde adamın aracı çekiyor bunun fren balatası disk ile alakasını nasıl kurmuşlar ahanda onu da anlamadım. Sağa sola işte her ne halta çeker ise aracın ön düzen aksamında sorun var demektir. Disk balata ne alaka?

onrgly88 bunu beğendi.
  13. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    aynı oda içinde bi araba hakkında bilgi sahibi olamiyorsam bana yaziklar olsun ilk geldiğinde krank sensörün değişti. diskler elimizde olmadığı için kendinde söylüyorsun uçuk rakamı var disklerin ve senin onayın dahilinde takilan bir parça senin bütçen göz önünde bulundurularak sana bu sekilde bir teklif yapılmış sende kabul etmişsin. doğrumu ? forumda 3 kere mesaj atman konusunda da şikayet itmek insanin yapısında var bende de olan bişey. diyorsunki seninle hic ilgilenmediğimi şahsi bir problemin olmadığını bizlerle bende diyorum ki sana yardimci olduğumuz için mi bu şekilde oldu yani daha mi katı olsak daha mi iyi olurdu.

14. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Alper abi ben derdimi çok net bir şekilde anlattığımı düşünüyorum. Bana yan sanayi diskleri ve balataları teklif ettiniz evet orjinalleri çok uçuktu ben de kabul ettim. E 5 gün sonra geldiğimde yan sanayi taktırdın sorunun ondan çözülmedi demeniz mantıklı mı abicim? Baştan söyleyin takmayın o zaman. Ben zeren hanima kalsin o zaman dedigimde ben seni boyle yollamam disklerin kirilma uzere dedi. Bende tamam o zaman deyip taktirdim yan sanayi. Ama mustafa ustanin yanina gittigimde disklerinde egrilik var dedi sadece. Ki genel anlamda bakınca sorunun disk ve balatalarla alakalı olmadığı da ortaya çıktı o da ayrı bir muallak.

Tekrar söylüyorum ne seninle, ne zeren hanımla, ne ramazan ustayla bir derdim yok. Güler yüzlüsünüz, ilgileniyorsunuz her soruya cevap vermeye çalışıyorsunuz. Benim bu yaşadığım şeylerin sorumlusu kimse benim şikayetimin sebebi de o. Eğer ben traversi sizde değiştirseydim ve sorunumun çözülmediğini görseydim o zaman devreye babam girecekti ve tatsızlık çıkaracaktı. Ben bunu engellemek adına arabamı aldım ve ben hallederim dedim ve hallettim.

Eğer sizden memnunsa insanlar gelmeye devam ederler. Ben krank sensörü değiştiğinde ilk birkaç ay tüm arkadaşlarıma sizi önerdim. Ata'ya gidenlere bile oraya gitmeyin yıldırıma gidin dedim. Sırf siz ve zeren hanımın güler yüzü için. Ama sonuçta ben öğrenciyim ve yolunmalık kaz gibi hissettirdiniz bana kendimi.

Benim ve tanıdığım insanların bundan sonra size yolu düşmeyecek. Bu konuyu da uzatmaycsgim artik. Sorumlu kimse ders alir insallah. Umarım bundan sonra müşterilerinizin sorunlarının ne olduğunu net olarak anladıktan sonra çözüm üreten bir servis olursunuz. iyi günler..

kaptandoktor bunu beğendi.
  15. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Peki Kardeşim sen o şekilde düsünüyorsan fikrinde hür sün. sen ne zaman istersen servise gelebilirsin işlem yaptırmana da gerek yok çayımızı çorbamızı içeriz. zeren hanımında selami var sana ariyor cevap vermiyorsun kardeşim kendine iyi bak Allah'a emanet oL.

16. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yağız bey fikrinde hürdür ve hepimizi de bilgilendirdiği için kendisine teşekkür etmemiz gerekir.

yan sanayi de olsa servisin tavsiyesiyle takılan bir parça yüzünden arıza devam ediyorsa tek sorumlu servistir, gerisi hikaye.

araçlar hakkında onca eğitim alan, günde en az 8 saatlerini bu araçlarla geçiren insanlar o yan sanayi parçanın düzgün çalışmayacağını nasıl bilemez?

servis çalışanlarının buraya mesaj yazan üyelerin araçları hakkında servis kayıtlarını onların izni dışında burada paylaşması da kabahattir, nasıl bir iş yeri orası?

kaptandoktor, ndipi ve cenker_baba bunu beğendi.
  17. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    ne alaka ? kişisel bilgilerini paylaşım yapmıyorum şahsi bilgilerde paylaşılmıyor araç bilgileride paylaşılmıyor sadece servise geliş tarihi yazılı başka ?

18. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Üstünden birkaç yıl geçmiş, kimisi arabasını değiştirmiş. Kimisi başka bir yerde. Plakaya baksanız ne olacak. Ben servisinize önceden gelmiş biri olarak fikrimi söyledim. İllaki gelişmeler değişmeler olmuştur. Yıldırım Hyundai ismindeki ön yargıları değiştirmek sizlerin ve tüm çalışanların elinde. Fırsatımız olur, yolumuz düşerse seve seve çayınızı içmeye geliriz

19. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    mutlaka beklerim her hangi bir işlem yaptırmanıza gerek yok tanışmak içinde beklerim

rpurcek bunu beğendi.
  20. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    teşhisler çok yanlış , disk balata vs gibi gereksiz değişimlerdeki ısrarlardan sonra giderilmediği zaman incelendiğinde de sonradan travers denmeside durumu dahada çıkılmaz hal aldırıyor

kımse kusura bakmasın ama eğer bir araca arıza teşhisi yanlış koyuluyorsa yan sanayi orjinal farketmez burda serviste suç ararım işini doğru yapmadığı kanısını çıkarırım

insanlık halidir herkes hatada yapar fakat burda su ustune çıkmaya çalışmak en buyuk hata olur varsa bi yanlış muşterinin mağduriyeti giderilmelidir

emrex, onrgly88, ndipi ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş