LPG KABLO

Şikayet Çözüm Bekliyor Ankara Yildirim Servis Rezilligi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda jaymz_35 tarafından 2 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Yaklasik 3 ay once arabam frene basinca saga sola yalpalanmaya baslamisti. Yildirima gittigimde bana 4 disk ve 4 balata degismesi gerekiyor, sorunun sebebi diskler dediler. Fakat orjinal disk ve balatalar icin utopik fiyatlar verdikleri icin yan sanayi urun taktirdim onlara(1000 tl). Arabanin fren problemi devam etti. Birkac gun sonra tekrar servise gittigimde 'siz balatalari orjinal taktirmadiginiz icin sorun devam ediyor.balatalari degistirmeden duzelmez' dediler. E bunlar yan sanayi bile olsa sifir urun nasil sorun duzelmez dedigimde ise balatalari degistirmezseniz islem yapamayiz dediler. Yine peki madem diyerek daha 1 hafta kullanamadigim balatalari orjinaliyle degistirdiler. Tekrar parasini odedim tabiki(350 tl). Bu islemden sonra servisten ciktigimda sorun hala devam ediyordu. Birkac gun sonra tekrar gittigimde arabanin traversinin egri oldugunu ve degismesi gerektigini soylediler. Ve bu islem icin 3300 tl fiyat verdiler. Verdikleri bilgilendirme kagidinda iscilik ucretsiz yaziyordu. Ama sanayiye yedek parca saran bir dukkana gittigimde kagitta yazilan bazi parcalarin kodlari bilgisayarda cikmadi. Tekrar yildirima bu parcalar nedir diye sormaya gortigimde onlar parca degil iscilik ucreti dediler piskin piskin. Arabayi aldim ve sasmazda eskiden bakimlari yaptirdigim ustaya goturdum ve usta 15 dakikalik bir kontrolden sonra sorunun travers egikligiyle alakasi olmadigini, salincak burclarindan kaynaklandigini soyledi. Ön rot baslari degisti ve 1 saatlik islem sonucu sorunum cozuldu. Yani yildirim gereksiz yere toplamda disk ve balatalar icin 1350 tl'lik soygun yapti. Uzerine traversi de degistirtseydim toplam 4650 tl'lik soygun yapmis olacaklardi ve sorunum yine cozulmemis olacakti. Bugunden itibaren oraya ne ayak basarim ne de insanlara oneririm. İnsanlari enayi yerine koyup sorunu net belirlemeden şu degiscek bu degiscek diyerek soygun yapan bir yetkili servis burasi. Bilmiyorum ankaradaki diger yetkilisi servisler nasil ama yildirimdan uzak durun arkadaslar.

2. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Geçmiş olsun kardeşim yan sanayi takan usta usta olsa değişse bile sorun devam eder derdi bi .... bilmediği belli zaten milletin cebindeki parayla deneme yanılma yoluyla tamir yapan cahiller okurken ben bile sinirlendim. Aslında uğraşıp şikayet edilecek mercilere hyundaiye tüketici hakem heyetine başvurmanı tavsiye ederim.

elsoberano bunu beğendi.
  3. emrex

emrex Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,371
    Ad Soyad:
    emre olgun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Salincak burclarindaki sorun rot baslarinin degisimiyle nasil halledildi
    Bende bunu anlamadim

4. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Emre abi haklı salıncak burcundaki sıkıntı rot başı degişimiyle nasıl çözüldü. Birde ben yag degişimine kadar yıldırımda yaptırırm.Ramazan ustaya sesi tarif etsen bile sana sorunun ne oldugunu söyler.Bu iş nasıl oldu ramazan usta elemanlar şundan bundan dese bile arabaya bakmadan bişey söylemez.

5. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yine bir servis rezaleti çok geçmiş olsun

6. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Ben bu islerden pek anlamam. Zaten ustanin birinin travers dedigi seye baska bir usta gobek diyor biri baska birsey soyluyor. O yuzden yanlis ifade etmis olabilirim. Usta bana anlatti hatta parcalarida gosterdi bak buralar kirilmis ve oynuyor o yuzden fren sirasindaki esneme aninda araba dengesiz hareket ediyor dedi. Ön rotil, salincak burcu ve rot başi gibi seyler duydum ben bugun neyin ne oldugunu bilmedigim icin de buraya yazarken bu parcalardan bahsettim. Zaten anlasam bu islerden yildirim tarafindan kaziklanmazdim bastan beri. Birde Sag ve sol tekerlege bagli v seklinde iki demir parca tornaya gitti bugun onu biliyorum. Ama ne nedir bilmiyorum. Diger bildigim sey de rot ayari ve torna dahil toplamda 200 tl harcayarak sorunu hallettikleri.

Yildirimda ki Ramazan ustayla benim bir derdim yok. Hatta o serviste adam gibi adam diyebilecegim tek insan o. Sagolsun cok ilgili ve cozum odakli. Orda mustafa diye biri var. Benim arabamla hep o ilgilendi ve gerek olmadigi halde diskleri ve balatalari degistiren de o. 1 hafta Sonra sen yan sanayi balata taktirdin orjinal takmassan sorun duzelmez diyen de o. hatta orada halkla iliskilerde calisan zeren hanima bile sacma geldi bu durum. Ufak bir gerilim oldu aralarinda bu konuyla alakali. Ama mustafa usta bunu soylerken ramazan usta da onu onayladi ve zeren hanim sustu. Traversin degismesini ise kim onerdi bilmiyorum cunku arabayi gece orada biraktim ve sabah beni zeren hanim arayarak bilgi verdi. Arabayi almaya gittigimde mustafa usta vardi o da bana traversin egri butun problem ondan kaynakli degistirmen lazim yuksek hizda cok guvensiz araban dedi. Ama bugun gorduk ki traversle alakasi yokmus olayin. Traversin sadece orta kisminda arabanin altini vurdugumda olusan bi gocme var o da dengeyi etkilemiyor. bunun yaninda iscilik ucretsiz yazip altina yalandan toplam 400 tl degerinde 3 parca yazarak gizli gizli iscilik almalari da ahlaksizlik degil de nedir?

Ben yasadigim seyi yazdim. İsteyen gitmeye devam eder isteyen yazdiklarimi dikkate alir ona gore davranir. İyi aksamlar.

Zaman buldugumda bana verdikleri ucretlerin yazdigi kagidin fotografini ve yamuk dedikleri traversin fotografini da yukleyecegim..

onrgly88 bunu beğendi.
  7. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Kardeşim senin anlamaman çok normal. Tamir hususunda da en güvenilecek yerin servis olması gerekirken iş bilmez ustaların yüzünden itibarlarını da kaybediyolar. Benim yaşadığım bir hadiseyi örnek olarak anlatayım. Kullandığım transitin uzaktan kumandası arızalandı. Servis 1 hafta uğraştı aracın tavanına kadar söktüler en sonunda aracın beyni arızalı 2500 tl dediler. Ben de söylediğinize inanıyomusunuz. 100 tl verir uzaktan kumanda taktırırım o parayı vermem dedim. Sonra tesadüf sanayiden geçerken anahtarcıya bi sorayım dedim. Ustam uzaktan kumanda çalışmıyo yapabilirmisin dedim. Yaparız abi 30 tl dediler. Dedim ustam sen yap 100 vereyim ama servis böyle böyle söyledi dedim. Usta kendinden çok emin bi şekilde abi cam kaldırma modülü çalışıyomu dedi. Evet dedim. 30 tl abi yaparız dedi. Yap o zaman abi dedim ama yapamazsan dedim para vermezsin abi dedi. 5 dk sürmedi. Artık iş bilen usta ile bilmeyenin farkı bu kadar net.

8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    geçmiş olsun, yetkili servislere bile şüpheyle yaklaşmak gerekiyor.

tavsiyem arıza durumunda servise gittiğinizde açıklamadan tatmin olana kadar araçtaki arızayı ve nasıl tamir edeceklerini sorun.

bir de aracın yürüyen aksamıyla ilgili her sıkıntıyı gidip önce bir rot-balansçıya sorun, aracın kasasıyla yol arasındaki mekanik arızaları tespit ediyorlar.(motor hariç herşey).

çoğu rotbalansçı kendisi parça değiştirmez, sadece ayar ve ölçüm yapar. bu nedenle size yalan söyleme ihtimalleri de çok düşüktür.

onrgly88 bunu beğendi.
  9. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Hiç bir kimseye gram güvenim kalmadı. Din iman para oldu gitti. Yazık bu ülkenin insanına yazık. Kazan kardeşim ama kazanacağım diye de vatandaşa durmadan kazık neyin nesi? Bu konu için değil yorumum geneldir arkadaşlar.

onrgly88 ve rpurcek bunu beğendi.
  10. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Genelde bakım konularında yetkili servislerden yanayımdır. Ankara daki Hyundai yetkili servislerden en berbatı ne yazık ki Yıldırım Hyundai. Danışmanlarından ustalarına kadar, hepsinde değişik bir tavır. Hiç hoşlanmadığım sanayi ağzı vs. Bir de nasıl yetkili servis ise, hiç bir şeye net cevap veremiyor. Amacım bayii yi kötülemek değil, sadece işleyişi yazdım. Akbak veya Ata Hyundai den gayet memnun kaldım. Kaporta mekaniği geç, En azından müşteriye nasıl davranması gerektiğini biliyorlar.

jaymz_35 ve ndipi bunu beğendi.
  11. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bu firmayı neden şikayet etmiyorsunuz arkadaşlar?

12. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Tabi şikayetinizde haklısınız.Daha öncede yıldırım hyundai şikayet edilmişti.Yaptıkları doğru degil tabi kesinlikle onaylamıyorum.Ankaranın neresinde ikamet ediyosunuz?

13. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Özellikle bu forum sitesi de referans gösterilmesi gerek burada bir çok hundai kullanıcı arkadaş var. Hundai, hundai yapan garanti ve servis özelliği onun da suyu çıkar ise ne anlamı kalır ki?

14. alpercolgecen

alpercolgecen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    tabiki olayin aslini bilmeden yargısız infaz yapmak kolay bir çoğunuz da o şekilde yapıyor. bahsi geçen serviste garanti uzmanıyım YAĞIZ arkadaşımızın bu olayını yakından biliyorum kendisine 22/08/2016 tarihinde ilk servisimize geldiği günden beri yardımcı olurken ve her seferinde teşekkür ederek ayrılırken sorun yoktuda aracınızın rotil ve traversinin değişecegini soylediğimiz zaman mi kötü olduk. aracinizda yan sanayi ürünler takılı olduğu için sıkıntı yaşıyorsunuz biz orjinal parça harici kullanmıyoruz dediğimiz için mi kötü olduk ? size verdiğimiz işçilik kağıdı değil iş emri nüshasında check up işçiliği ve bayi içi ücretsiz olarak iş emrinizi kapattiğimiz için mi kötü olduk yoksa size ariza tespit ücreti yansıtmadığımız için mi kötü olduk ? ha bu kadar yardımcı olmamıza ragmen size göre kötü olduysakta elinizi vicdanınıza koyup tekrar düsünün.
    simdi diger yorum yazan arkadaslara gelelim;
    RPURCEK aracınızı aldığınızdan beri servisimize hic uğramişsiniz işlem bile yapmamişsiniz neye istinaden o yorumu yapabildiniz hayretler içerisindeyim ;)
    neyse yorumlarınızı takip edeceğim....

tkener bunu beğendi.
  15. tkener

tkener Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    tansel
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    arkadaşlar yaşanan olayları tek taraflı aktarıp kimsenin bilmediği olaylar hakkında haklısın şeklinde yorumlar alabilmek içinmi yoksa sırf ego tatmini içinmi gelip buraya güzin abla muamelesi yapıyorsunuz anlamış değilim bakın Alper bey olayın diğer tarafı olarak gayet açıkça ve delilli şekilde cevap yazmış burası yargı makamı değil hoş zaten kimse kimseyi memnun edemiyor artık sizin o memnun değilim dediğiniz servisten Allah razı olsun diğer servisler arabanın garantiden değişecek parçasının parasını bile benden aldılar kullanıcı hatası deyip. Biz sesimizi çıkarmıyoruz sonuçta memnuniyet göreceli kavram beğenmediysen işine gelmediyse bir daha gitmezsin yok rezalet vs şeklinde başlıklar açıp herkesi yanıltmanın ve yıllardır hizmet veren bi işletmenin geleceği hakkında nasıl böyle önyargıda bulunabiliyorsunuz hayret ettim.

16. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    teşekkür ederim tansel bey;

zaten yağız'da bu forum sayfasında 3 defa mesaj yazmiş 2 si bu konu icin 1 de vites gecisi hakkında yazmiş. arkadas zaten forum sayfasini bu tip şeyleri yazmak için gecici olarak kullananlardan :)

17. tkener

tkener Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    tansel
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    ben teşekkür ederim Alper bey sizde işletmenizde önce insan sonra iyi bir esnafsınız ki zaten müşteri portföyünüzde bunu gösteriyor bir kere sizin servisinize gelen bir daha başka bir yere gitmeyi düşünmüyor benim gibi burada haksız şekilde karalama kampanyası yerine size gelip derdini anlatsaydı forumdan daha iyi destek alacağı aşikardı

18. alpercolgecen

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    her halde gelir foruma cevap yazma nezaketinde bulunur yağız arkadasımız ? @rpurcek kullanıcı olan arkadası da beklerim cevap yazma nezaketinde bulunur insallah :D

19. Fikret Adil

Fikret Adil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Fikret Adil
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Babamin sifir km kia araci seyir halinde hararet yapmis babamda fark etmeden bir muddet gitmis en son arac sesli uyari verip babam saga cekip durunca kendini stop etmis. Babam panik halinde aldigimiz yerin servisini ariyor, abi hemen gel durum cok ciddi, arabayi kullanma cekici ile gel diyorlar. Babam yukluyor cekiciye servise geliyor. Servis diyor "abi durum ciddi. Bu conta yakmis olabilir, şöyle yapmis olabilir böyle yapmis olabilir kontrol edecegiz. Eger conta yakti vs. gibi bu durum var ise tamir masrafi 7.000 tl den baslar daha da artar. Simdi biz bunu kontrol etmek icin motoru asagiya indirecegiz bakacagiz. Bu islemde 1.500 tl. Arac bir kac gun bizde kalacak." bu olaylar oldugunda yıl 2012 parayi hesap edin yani. Sıfır sportage aldik 55.000 tl. Neyse babam beni aradi adamcagiz dokunsan aglayacak dedi boyle boyle. Dedim bekle geliyorum. Gittim satis danismani arkadas hemserimizdi ona gittim dedim bu ne boyle. Adam sagina bakti soluna bakti dedi abi sana bi adres verecegim oraya git arabaya orda baksinlar. Bu arkadaslar gecen ay burdan ayrildi kendi yerini kurdu burda bu fiyati verme. Dedigi adrese gittim, bu arada arac sogumus herhangi bir ariza isigi yanmadan hararet yapmadan gittik. Gider gitmez arkadaslar motora bakti su eksiltmis onun icin hararet yapmis. Su hortumlarindan biri delinmis. Motora filan bakti dedi abi araclar kolay kolay conta yakmaz. İstesende cok zordur yakmak. Aracta hicbirsey yok gule gule kullan. O gun bugundur Allaha sukur bir ariza cikmadi. Ama servise guvenip tamam bak deseydik kimbilir neler cikacakti. Ki sunuda soyleyeyim arkadas beni yonlendirmeseydi mecbur servis de baktiracaktik araca. Daha bunun gibi bi dunya hikayem var cesitli markalarin servisleri ile ilgili. Sahsi fikrimdir kimseyi kotulemek istemem ama buyuk sehirlerde yetkili servisler musteriyi yolunacak kaz olarak goruyorlar. Amac yardimci olmak degil nerden ne cikarsak derdindeler. Hos Turkieyede devlet bile vatandastan ne alsam derdinde olunca halktan baska neler beklenir.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onrgly88 ve YasinD. bunu beğendi.
  20. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Dikkat ettiyseniz kendimi aracımı götürdüm sıkıntı yaşadım gibi bir şey yazmadım. Hyundai sahibi olmadan önce, servisinize gelen birkaç akraba ve arkadaşım var. Yaşadıkları bazı sorunlara şahit olduğum için, araç alınca servisinizi tercih etmedim.
    Kaç senedir yıldırım hyundai desiniz bilmiyorum ancak 2-3 sene öncesini forumlardan veya eski musterilerinizden arastirirsaniz ne demek istediğimi anlarsınız. Bariz bir şekilde bazı sıkıntılar vardı. Son zamanlarda nasıldır bilmiyorum, umarım düzeltilmistir. Bir çalışan olarak bu durumu sorgulamak en doğal hakkınız.

Bu Sayfayı Paylaş