LPG KABLO

Ankara Yıldırım Servis Memnuniyetsizliği...

'İç Anadolu Bölgesi' forumunda demohayat tarafından 1 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. demohayat

demohayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sabri ERÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    i30'umun balatalarını değiştirmek üzere Ankara Yıldırım Hyundai ye gittim. Fiyat konusunu önceden konuşmuştuk fakat kesin fiyat belli değildi. Fiyatı kesinleştirmeden balataları taktırma gafletinde bulundum. Daha sonra fiyat konusuna gelindi. Ankara'daki diğer servislerden telefon ile alınan fiyat dolaylarında bir fiyat çıktı. Bende daha indirimli olursa nakit ödeyebileceğimi söyledim. Bu sırada servis müdürü Halil beyde duruma dahil oldu. Fakat fiyat değişmedi. İsterseniz taksit yaparız dendi.

Bende kabul ettim ve muhasebeye gittik. Muhasebeci arakdaşa taksit isteğimi söyleyince '' Bu fiyata taksit mi olur, bana nakit dendi'' diye çıkıştı. Bunun üzerine servis müdürü Halil beyin taksit olacak dediğini söylememiz üzerine muhasebeci arkadaş taksit isterseniz fiyatta indirim olmaz dedi. Servis müdürünü hiçe sayma saygısızlığını gösteren muhasebeci arakdaşa balatalarımın eskileriyle değiştirilmesini istediğimi talep ettim. Canlarına minnet bir şekilde onayladılar.

Ardından yakıt parası+harcanan zaman kıyaslaması sonucunda '' kazık 1 kere yenir '' mantığıyla ödeme yapmak için tekrar muhasebeye gittim. Bu sefer muhasebeci arkadaşın saygı sınırlarını hiçe sayan tepkisiyle karşılaştım. Neymiş, arakdaş işlemi iptal etmiş. Madem taktıracaktım niye iptal etmişim gibisinden bir hayli öfkeli çıkışına şahit oldum.

Paramla rezil olmaya devam ederek hatanın bende olduğunu ve ödemeyi almasını rica ettim. Arkadaşta sağolsun beni kırmadı ! E kardeşim sende neden adamı şikayet etmiyorsun diyorsunuzdur içinizden. Çünkü adam zaten patronun oğluymuş sanırım. Dediğim gibi servis müdürünü hiçe sayıyor zaten, kime şikayet edeyim...

Çıkışta servis müdürü Halil beye yapılan muamelenin çok büyük bir ayıp olduğunu belirttim. Bir daha yıldırıma girmemek üzere yemin edip, yola koyuldum...

Daha sonra anladım ki servis müdürü+muhasebe müdürü kardeşmiş. Kurumsallaşmış bir firmanın bayisi olan bir yerde bu tarz müdürlüklere şirket sahibinin atandığı bir işletmede zaten saygı ve müşteri memnuniyetinin beklenmesi yanlış olurdu...

Dolayısı ile servis müdürünün verdiği sözü saygısızlık yaparak hiçe sayan ve sözlerinde durmayan bir servis olarak Yıldırım Hyundai'yi kesinlikle tavsiye etmiyorum...

Son olarak Yıldrım'ın o kadar uğraş sonucu indirimli diye verdiği ve taksit yapmadığı fiyatı+ rezillik çıkarttığı fiyatı, Ata telefonda +15 TL olarak verdi. Ayrıca 10 taksite kadar böleriz dedi. Neyse dediğim gibi kazık 1 kere yenir...

2. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Yıldırım serviste de tanıdık var ama aracımdan ses geliyordu, ilk seferde usta sesi duyamadı, bir hafta sonra ısrar edince nasıl olduysa duydu :D meğer motor kulak vidasindan biri düşmüş.. sonuç olarak şahsi görüşüm ankara da en tecrübeli servis Neziroğlu...

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

3. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    ya sabri bırak şu ata'yı artık :)! yıldırımada mustafanın hatrına gidiyorduk, ama kaporta ustasının iş yapmak istememediği için yıldırım defteride kapandı ki o hesap alan şahıs aynı dediğin muameleyi paspasları alırken banada yapmıştı! Kaldı geriye beziroğlu ve akbak. akbakı bilmiyorum ama neziroğlu kasnak muhabbetini ve tavan çözümlerini biliyorsun. Personel nazik, ancak servis çok küçük, yıkamacılar kasap :) (atanında kaportacılar o ayrı :))

4. SoysaL06

SoysaL06 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    236
    Ad Soyad:
    Mustafa SOYSAL
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Arkadaşlar ben bütün forumlarda bütün servislerden hemen hemen tüm konularda şikayetleri gördüm. Anlatılan servis müdürünün şirket sahibi olduğu doğru. Yıldırım Servisi siz kötülerken ben yerden göğe çıkarmıyorum. Ama ben bütün işlerimi orada karşılıksız halledebiliyorum. Tanıdıklarım var. Bir o kdr da o serviste alım satım işlerinde işime köstek olan ustabaşı Ramazan var. Ama ben yine de işlerimi halledebiliyorum. Yıldırım serviste Halil abinin müdürlük yapması çok yanlış. Şirket müdürlüğü de kabiliyet ister tecrübe ister. Polis teşkilatının ihalesini yıldırım servisin alması kendilerini çok rahatlattığı için rahatlık moduna girmeleri normal. bugün sana muhasebede atar yapan arkadaşla ben çok polemik yaşadım ama hiçbirine değmez.

Memnun kaldığınız yere gidin. Ama yıldırıma giderseniz müsayit zamanımda bana haber verin kaydınızı ben net rakam ve işlerle hallettirmeye yardımcı olayım.

yaşadığım en basit örnek. radyatöre giden hortumlar oksitlendiği için borulardan su kaçırınca aracımın hararet göstergesi yükseldi. Gittim yıldırıma kendi arkadaşım geldi ilgilendi hacım bunda kaçak var bulmam lazım dedi. ordan halil abimiz geldi. su deposunun içindeki hava alma hortumu içine düşmüş suyu tamamlayamamış bunda birşey yok komple boşaltıp antifiriz doldurun dedi. Başımızdan gönderdik arabayı bir kaldırdık su akıtmaya devam. Kaçağı buldu arkadaşım. Onu dinlemedi. Dinleseydi 40 tl boşuna antifiriz parası ödeyecektim.

Önce işi bilmeleri lazım. Ata diyorsunuz ama bugün Ataya gidip accent blueye lastik taktırmış bir arkadaş geldi. bana lastiklerini değiştirmeye.

Accent blue orjinal jantlı lastik ebadı 195 50 16

Ata servisin arkadaşımızın aracına taktığı lastik ise 205 55 16
    ne yanak tutuyor ne taban.

5. demohayat

demohayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sabri ERÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Ooo kimleri görüyorum :)

[quote author=sismo link=topic=4000.msg64812#msg64812 date=1367421032]
    Sabri balata için ben şaşmazda gökcan balata diye bir yere gittim. Geçen sene 135 tl ye ön arka komple...
    [/quote]

Abi Mustafa abi sayesinde gittim gökçen balataya. Ama maalesef bulamadık, yeni i30 un balatası hiçbir yerde yok henüz...

[quote author=grattis link=topic=4000.msg64818#msg64818 date=1367431990]
    ya sabri bırak şu ata'yı artık :)! yıldırımada mustafanın hatrına gidiyorduk, ama kaporta ustasının iş yapmak istememediği için yıldırım defteride kapandı ki o hesap alan şahıs aynı dediğin muameleyi paspasları alırken banada yapmıştı! Kaldı geriye neziroğlu ve akbak. akbakı bilmiyorum ama neziroğlu kasnak muhabbetini ve tavan çözümlerini biliyorsun. Personel nazik, ancak servis çok küçük, yıkamacılar kasap :) (atanında kaportacılar o ayrı :))
    [/quote]

Abi yemin ederim Ataya karşı aşırı bir sempatim yok :) Ama işimi en rahat ve canım sıkılmadan orada halledebiliyorum. Müşteri memnuniyetine çok önem verdikleri için saçma sapan insanlarla muhatap olmak zorunda kalmıyorum. Ha ustaları nasıl ? Çok büyük muamma. Ama standart bakım ve ufak tefek işler için Ankara'daki en iyi yer. Akbak ile ilgili başka Hyundai kullanan arakdaşlarımdan pek iyi yorumlar almadım. Zaten yeride çok ters. Neziroğluna 10.000 bakımı için fiyat almaya gittim. Arabada inip birinin benimle ilgilenmesi için dört döndüm serviste :) En sonunda bir bayan danışmanı çevirip 10.000 bakımını soracaktım dedim. Tamam şöyle geçin ben dosyanızı açayım dedi. Yok ben bilgi alacaktım dedim. Ne bilgisi diye kontra atak yaptı :) Bende hani varya böyle değişenleri falan söylüyorsunuz, fiyat söyleniyor bazen, hatta pazarlık bile yapanlar oluyormuş dedim espirili bir şekilde. Güldü ve bakım listesini verdi. Fiyata Assanın belirlediği fiyattan 20 Tl fazla söyledi. Bende neden o kadar pahalı indiriminiz yok mu dediğimde şu anda belirli bir kampanya yok indirim yapamayız dedi. Bende teşekkür ettim çıktım :) Ama teknik olarak en iyi servisin Neziroğlu olduğunu düşünüyorum. Ha o bayan bana güzel bir fiyat verip daha sonra iyi bir düzeye indirseydi belki şu anda bunları yazmanın çok uzağında servislerden çok memnun bir kullanıcı olurdum orası ayrı :)

6. demohayat

demohayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sabri ERÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Soysal bey zaten ben yıldırıma orada çalışan çok sevdiğim bir abimin referansı ile gittim. Zaten herşeyle sağolsun o ilgilendi. Zaten fiyatı netleştirmeden takmamda o sebeple oldu. Yoksa hayatta öyle bir hata yapmam. Servis müdürü ve bahsettiğim danışman tanıdığımın ellerinden geleni yaptıklarına zaten inanıyorum fiyat konusunda. Sıkıntı zaten muhebede duran vatandaşın yaptığı çıkış ve bunun sonucunda servis müdürünün verdiği sözü yutması ile başladı. Eğer adın servis müdürü ise yetkinin gerektirdiği ağırlığını kullanacak, herşeye rağmen sözünde duracaksın...

Bundan sonra zaten yıldırım defteri kapandı benim için. Bir daha ne giderim, ne fikir danışanlara öneririm. Sonuçta ben bir müşteri olarak elimden geldiğince gerçekten kibarlık yaptım ve hiçbir şeyde üstelemeden tamam dedim. Bana veya benden kaynaklı benim yanımda elemanına çıkışmaya orada çalışan hiçbir kişinin hakkı yok. Bunu yapmaları bir mesele, benim onlara karşı gösterdiğim kibarlığın karşılığında bu muameleyi görmem ayrı mesele. Neyse buda bir tecrübe oldu :)

7. Mete_han

Mete_han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Metehan E. Özbey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Servislerde sıkıntı yaşamakta çok moral bozuyor. İnsan güvenerek gidiyor... Bende Ereğli de yaşamıştım.

8. levent06y

levent06y Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    hepsi birbirinden beter allah kimseyi servislerin eline düşürmesin. en güzeli özel servis ama garanti işi olmasa

9. apo006

apo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    aptullah sevgisiz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    evet arkadaşlar sonuna kadar haklı çok artist bir servis müdür muhasebe felan hepsi akraba.. çalışan personel çok efendi ama yöneticiler hepsi artist o muhasebeci dediğin kişi yüzünde yanık izleri felan vardı galiba ismide emre olması lazımdı. fırsat buldukça insanları azarlamayı artistlik yapmayı çok seviyor yetkili servisin kurumsal bir firma olduğunu unutmuş akrabası sayesinde muhasebeci olmuş gelen gidene atarlanıp bağırıyor artistlik yapıyor... bana da çok hakaret vari şekilde konuşmuştu yüzüde yanıklar içinde tutup kavga etsen olmayacak... o servise kimsenin gitmesini önermem çalışan personel ve müdürü çok iyi ama muhasebeye bakan yanık yüzlü piskopatın teki muhakkak 1-2 sefer gittiğinizde kavga edersiniz yanık yüzlü ile... paranızla rezil olmayın gitmeyin

10. yakaza

yakaza Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    hüsamettin koyargeçer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    arkadaşlar servislerde çok dikkatli olun, gözünüzü bir an bile aracınızdan ayırmayınız. tecrübe;, Ankara yıldırım hyundai de faturada 5,2 lt motor yağı yazıyor halbuki adam 5 lt koydu gözümün önünde 200 ml eksik koyudunuz dediğimde bişey olmaz biz hep öyle yapıyoruz dedi o halde faturaya da 5 lt neden yazmadınız dedim cevap veremedi. DİKKAT EDİNİZ ALDIĞIM DUYUMLARA GÖRE BAZAN YAĞI HİÇ DEĞİŞTİRMİYORLARMIŞ EL ÇABUKLUĞU İLE... YAĞ FİLTRENİZİN DEĞİŞMEDİĞİ BAKIMLARDA ÖZELLİKLE ÇOK İYİ TAKİBAT YAPINIZ ADAMLAR İKİ BAKIMDA BİR DEĞİŞTİRİRLER YAĞINIZI RUHUNUZ DUYMAZ SİZDENDE PARASINI ALIRLAR BİLMEM ANLATABİLDİMMİ..

11. ftamirci

ftamirci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    Faruk Tamirci
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    genelde öyle olur. elantra filtre dahil 3.5lt yağ alır. 4 lt lik bidonun 0.5lt si serviste kalır, kimsede istemez veya arttığını bilmez. ayrıca yağın değişip değişmediği renginden ve kıvamından belli olur. eski yağ siyaha yakın ve parmak arasınsa sürtünce kayganlığı azalmıştır,iki parmak arasında uzama yapmaz yeni yağ bal köpüğü renginde ve kaygan olur, iki parmak arasında uzama yapar.
    önemli bir noktada; serviste yağı değiştirirken eski yağı vakumla çektirmeyin, bu şekilde karterin dibinde az bir miktar eski yağ kalır. alttan tapadan boşaltınca tamamı süzülür ve boşalır. doğru olanıda budur. zaten bakım faturasında karter yağ tapası ve contası değişti diye yazar.

12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    3.5 litre alan elantra ilk kez duyuyorum. Yanlislik olmasin?

13. ftamirci

ftamirci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    Faruk Tamirci
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    daha önceki aracım 2004 elantranın klavuzunda yağ kapasitesi filtre dahil 3.5 lt yazıyordu. yenisindede öyle yazdığını hatırlıyorum. doğrusunu sizden öğrenelim o zaman.

14. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    2006 xd2 aracima 4 litre yag filtre dahil yetmiyordu. Yeni kasayi bilmiyorum ama o kadar az alacaginida sanmiyorum.

15. ihsan

ihsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    ihsan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    yıldırım servis açıldığından beri hep aynı tavırlarla gideni tövbe ettiren ve sanayi usulü çalışan kalitesiz bir servistir zaten

16. ftamirci

ftamirci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    Faruk Tamirci
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    2004 xd2 aracımın yağ değişim bakımlarının çoğunu kendim yaptım. (kendim jeneratör teknisyeniyim, bakım konusunda bilgim ve tecrübem var.) karterin aldığı yağ filtre dahil 3.5 lt. her zaman 4lt bidondan yarım lt yağ artıyordu. artanıda eksiltme olursa ilave ederim diye saklıyordum.
    piyasadaki ustalarda genelde 4lt nin tamamını doldurur, seviye çubuğun üst seviyesinin 1 cm üstünde olurdu. hatta bir defasında ustaya fazla olan yarım lt yağı vakumla geri çektirmiştim.

17. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Xd2 de 4 litre yağ çizginin çok az altında kalıyordu sanki. Birde yağı tapayı açıp dökmek varken kim vakumla ugraşırki. Otomatik şanzıman olsa tamam :)

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aracın kullanma kılavuzunu paylaşmıştım burada ve kaç litre aldığı yazıyordu. simdi yanımda değil net hatırlamıyorum o yüzden birşey diyemiyorum. Ancak su var ki sanayide gerçekten kapasiteleri bilmiyor 1.4 arabalar için 3-3.5 litre 1.6 araçlar içinse 4-5 litre gibi rakamları kafadan söylüyorlar. Daha önceki aracımın kılavuzunda filtre değişince 3.250 litre yazmasına rağmen ustanin yok 4 litre alıyor diye ısrar ederek koyduğu yağ ölçüm çubuğunun 1.5 cm kadar üzerindeydi ve kendi imkânlarımla yagi cekmem oldukça uğraştırmıştı.

19. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aracın kılavuzunda filtre dahil 3.3 litre yaziyor

20. Sadettin

Sadettin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,300
    Ad Soyad:
    Sadettin E.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Fiat
    Bende dün değiştirdim yağı 4 ltyi tamamen koyduk. Çizginin çok az üzerinde.

Bu Sayfayı Paylaş