LPG KABLO

Anfi Rca Ve Hoparlör Bağlantısı

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda Emrhh59 tarafından 1 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Emrhh59

Emrhh59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Emrah Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Selamun aleyküm yaklasık 1 aydır araştırdım bu akşam devreye soktum ana ünitem navimex 9917hd double teyp 4 rca çıkış + sub çıkışı mevcut 4 oval kolonum var pioneer 2 takımı 600 wat 80 rms 2 takımı 500 wat 90 rms . Anfim ise hifonics pr470 modeli 4x70(4ohm)rms . 4x100(2ohm) herşeyi düzgünce bağladım gayet güzel oldu y kablo yerine 2 adet rca kablosu çektim teypten anfideki 4 rca girişine girdim fakat kolonumun 1 tanesi çalmıyor deneyerek buldum rca kablomdaki 1 adet siyah jak sıkıntılı hiç bir kolonumu çalıştırmadı teypteki yerlerini değiştirdim çıkışlarda sorun yok sorun rca nın siyah ucunda çözümü ne olabilir ? bir sorumda şu buna bağlı olarak 3 kolonum aktif birtanesi çalışmıyor rca bağlı olmadığı için 2 kolonu seri yada paralel bağlayıp tek kanala girsem nasıl olur ne önerirsiniz anfiye teybe herhangi bi sıkıntı açarmı kalite düşermi ? Şimdiden teşekkür ediyorum :)

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

aynı konudan devam etsen daha kolay olmaz mı senin için?

erhancakmakk bunu beğendi.
  3. Emrhh59

Emrhh59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Emrah Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Haklısınız daha önce öyle yaptığım için yeni konu açmam için uyarılmıştım o zamansa tek tek sıkıntılarımı burdan söyleyim ustam
    1- anfi devreye girince hoparlörden pat diye ses geliyor araba çalıştıkdan sonrada motor sesi imce bi ses teypten anfi çıkışına şase versem düzelirmi ?

2- rca kablomun bir ucu çalışmıyor ne yapabilirim ? Bu yüzden tek kanalımı aktif edemiyorum 2 kolonu birbirine bağlayıp tek kanala girdim yani hoparlörün artısıyla eksisini birleştirdim diğer artıyla eksiyi anfiye girdim sesde bi bozukluk var net ses alamıyorum nedendir bu ? Yapılan parazitten mi yoksa 2 kolonu tek kanala girdipim içinmi not olarak arabada 4 kolon var pioneer oval kolon nasıl bir ses ayarı yaparsam berrak bir ses alırım

Oysaki accent eranın sol direksiyon altındaki boşluktan artı kablomu bant ile sararak yani ileride soyulmasına karşı önlem alarak titizlikle çektim sağ tarafından yine aynı şekilde maskeleyerek remotemi ve rca kablomu çektim koltuğun emniyet kemeri vidasının olduğu yeri iyice kazıdım gri sac görünene kadar kabloma papuç takarak oraya sıkıca vidaladım eksiyi anlam veremedim neden parazit oluyor

Son düzenleme: 3 Mart 2020

Bu Sayfayı Paylaş