LPG KABLO

Amasra Tarafında Çadır Kampı Ve Tavsiyeler

'Gezi Rehberi' forumunda Göksenin Arda tarafından 31 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Herkese merhabalar uzun zamandır derslerden dolayı giremiyordum foruma herkes iyidir umarım.Ayın 15inde okulum açılıyor artık son senem okulda ve tempo başlamadan önce bir tatil yapayım diye düşündüm.Ankaradayım ve yakın olmasından dolayı amasra bartın tarafını seçtim kendime internette de araştırdım resimlerine falan baktım muazzam bir yer toplam 3 gece 4 gün civarında kalmayı planlıyorum amasrada malum öğrenciyim ve kendi bütçemle bir tatil yapmak istiyorum.Amasrada kumsalda veya hemen deniz kıyısında ormanlık bir yerde bir çadır kampında konaklamak istiyorum ilk defa çadırda kalıcam muhtemelen arkadaşlarımdan bir tane çadır ayarlarım ayarlayamazsam da gideceğim kampta kiralarım fakat amasraya daha önce hiç gitmedim bu çadır kampları neresinde olur amasranın bilmiyorum.Bu konuda özellikle amasralı üyelerimiz varsa tavsiyelerini bekliyorum.Bir diğer konu da ilk defa uzun yola çıkacağım ilk uzun yol tecrübem olacak uzun yolla ilgili hız sınırları vesaire bilmem gerekenler nelerdir ve bu hgs kgs ogs denilen olay nedir hangisi kullanılıyor şuan nereden temin ediliyor nasıl bir sistemdir bu konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.Bu arada tüm forum üyelerimizin kurban bayramını kutlarım :)

2. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bartinda Guzelcehisar diye bi yer var dostum.kumsali super denizi sig ve temiz.karadenizde ender yerlerden diyebilirim.hemen plajin dibinde cadir kiralanabilen yerler mevcut.tavsiyr ederim.uzun yola gelince; otobandan gideceksen hgs almalisin.hgs yi ister ptt den alip kredin bittikce icine lara yuklersin istersende kredi kartin varsa ait olan bankaya git hgs cikarttir.kredi kartina baglarlar hesabi.icindeki para bittikce hgs ne otomatik para yuklenir.boylecede zirt pirt para yukleme isiyle ugrasmazsin.ha aklima takildi hgs yi iptal edince icindeki para yaniuor mu? Diye sorarsan hayir.icindeki tutar kredi kartina iade edilir.ama bartina gitmek icinde illa otobana girmen sart degil.alternatif yollari kullanabilirsin kanımca.simdiden hayirli yolculuklar ve iyi tatiller ;)

Göksenin Arda bunu beğendi.
  3. Göksenin Arda

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Çok teşekkürler tavsiyeler için güzelcehisarı not ediyorum araştırıcam dediğiniz kadarsa neden olmasın.Bu arada uzun yol kültürüm hiç yok bu konuda oldukça cahilim sadece navigasyona amasra/bartın yazıcam ve navigasyon hangi yoldan nerden götürürse ona itaat edeceğim :) O yüzden ben hgs alayım bir tane kafam rahat olsun peki nasıl çalışır bu hgs veya otobandan geçersem direk nakit para verip geçebileceğim bir gişe sistemi falan yok mu hgs dışında

4. bysozdemir06

bysozdemir06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    sezgin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    illa otobandan gitmene gerek yok.Ankaradan kazan-kizilcahaman-gerede istikametinden gidebilirsin.otoban degil bu yol hem daha cok yer gorursun bu sekilde

bartinliyim, ankarada yasiyorum kafana takilan soru varsa sorabilirsn

5. aibülü

aibülü Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    732
    Ad Soyad:
    sercan arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Mugada tarafınada gidebilirsin hem amasra ya göre daha sakin olur.inkumda girişte kamp alanı var ama inkuma gitmeni tavsiye etmem aşırı kalabalıktır.yolu uzatayım dersen kurucaşile var cok küçük sakin yerdir sahile kurarsın çadırını.ama öle amasra gibi gezilecek yeri yok.üst cevapta arkadasın dediği gibi e5 ten git.kızılcahamam gerede yeniçağa mengen.yeniçağadada gölün etrafına çadır kurup balık tutabilirsin.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. aibülü

aibülü Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    732
    Ad Soyad:
    sercan arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Bir güzargah daha var gerededen samsun çerkes tarafına kıvrıl eskipazar karabük safranbolu bartın yolu var.safranboluda 1 saat eski çarşıyı gezersin ordan ağaçlı yoldan bartına ulaşırşın.yol büyük çoğunluğu tek şerit şoförlüğün iyi değilse sıkıntı ama manzara süper.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. yok

yok Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Gökhan Yaşlı
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Bolu gölcük gölü üstü Aladağlar kamp alanını tavsiye ederim.

8. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hocam karadebize gireceksen dalgaliyken tehlikelidir akinti vardir.ha normalken yokmu diceksin o zamanda var ama daha az riskli olur.onun icin her zaman dikkatli ol.acilma cok fazla derim

9. Göksenin Arda

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hocam çok sağolun yandex navigasyona yazdım çok güzel bi uygulama bartın yazdım bana 3 farklı rota sundu 2 tanesinde ücretli yollar olduğu uyarısı vardı diğeri ise sizin tarif ettiğiniz rota yani kızılcahamam gerede bartın istikameti.Ben bu rotadan gidicem.giderken de dura dura giderim bolu abantı falan da görebilirim ya giderken ya dönerken

Bu Sayfayı Paylaş